Varşova Ucuz Uçak Bileti

Book your flight

to
Nüfus: Şehir, 1,711,491 (2011)
Para Birimi: Polonya 
Ortalama Uçuş Süresi: 2 saat 15 dakika
Saat Farkı:  GMT (+1)
Vize: Schengen Vizesi
 
Türkiye'den Varşova'ya, Varşova'dan Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!
 
 
 

ŞEHİR İÇİ ULAŞIM

Otobüs, taksi, tramvay, hafif metro. "ZTM Warszawa" sayesinde şehiriçi ulaşımı tek akıllı ile bilet yapabilirsiniz.
 

İKLİM

Yılboyunca çok sertleşmeyen okyanus iklimi hakimdir. Sıcaklık ortalaması kışın 0 - -3 C, yazınsa 17 - 19 C arasındadır.
Varşova’da kış eğey soğuk olabiliyor. Havaların görece iyi olduğu Nisan - Ekim aralığı tatil için ideal aylardır. 
 

EKONOMİ

Eski bir Sovyet şehri olarak Varşova, hala çelik endüstrisinin kent ekonomisi için önemli olduğu şehirlerden. Bunun haricinde Varşova Borsası kentin ticari ve finans gelirlerinin büyük bir bölümünü oluşturuyor.
 

GEZİLECEK/GÖRÜLECEK YERLER

Alışveriş Yapılabilecek Yerler: Şehrin alışveriş caddesi Nowy Świat Street olmakla birlikte, Złote Tarasy, Galeria Mokotów, Arkadia, Blue City, Atrium Promenada gibi popüler alışveriş merkez ve dükkanları bulunuyor. Ayrıca kitap meraklıları Czuły Barbarzyńca’ya, bijuteri-severler ise Lilou’ya gidebilir. 
 

EĞLENCE MERKEZLERİ

Sketch NITE biraz gülmek isteyenler için ideal. Onun haricinde Warsaw Uprising Museum, Muzeum Sztuki Nowoczesnej / Museum of Modern Art, Salsa Libre, Zachęta, Kinoteka, Kino Atlantic soğuk havalarda içeride keyifli vakit geçirmek için düşünülebilir. 
 

ÇOCUKLARLA GİDİLEBİLECEK YERLER

Centrum Nauki Kopernik şehirde çocuklarınızla gidebileceğiniz en iyi mekan. Onun haricinde Miejski Ogród ZOOlogiczny hayvanat bahçesi ve Warszawianka Wodny aqua parkı da çocukların gözde mekanlarından. 
 

GECE KLÜPLERİ VE BARLAR

Varşova’nın gece hayatı birçok tarz müzik ve eğlenceye hitap ediyor. Bunlar arasında Równonoc, Powiększenie, Znajomi Znajomych, Na Lato, Opera Club, Klub Park, Klub 55, Room 13, Basen, Multipub mutlaka düşünülmeli.  
 

ŞEHİRDE YAŞAMIŞ ÜNLÜLER

Papa II. John Paul, Krzysztof Kieslowski, Fryderyk Chopin, Nicolaus Copernicus, Marie Curie-Sklodowska, Roman Polanski, Samuel Goldwyn, Piotr Adamczyk. 
 

ALINMASI/DENENMESİ GEREKENLER

Eski Varşova sokaklarının arnavut kaldırımlarına ve İkinci Dünya Savaşı’ndan kalma Gotik sokaklarına kendinizi bırakıp kaybolun. Uprising (Başkaldırı) Müzesi’ne gidip Polonyalıların Nazilere nasıl direndiğini görün. Kopernik Bilim Merkezi’ne gidip interaktif gezi ile (çocuklarınızla) çocukluğunuza dönün. Son olarak, dünyanın posterlere adanmış ilk müzesi Wilanow Poster Museum’dan Polonya ve dünyadan 55.000’i aşkın posterinden bir tanesinin kopyasını alıp bavulunuza koyun. İsterseniz arkadaşlarınıza da hediye alabilirsiniz. 
 
Türkiye'den Varşova'ya, Varşova'dan Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!
 

 


Paylaş