Van Uçak Bileti

Book your flight

to

Van

Nüfus: Şehir, 445.915 (2011)
Para Birimi: Türk lirası
Ortalama Uçuş Süresi: 2 saat
Saat Farkı: GMT + 2
Vize: Gerekmiyor
 
Tüm Türkiye'den Van'a, Van'dan tüm Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!
 

ŞEHİR İÇİ ULAŞIM

Otobüs, taksi, dolmuş, feribot, demiryolu. Van’da toplu taşıma kartı olmamakla birlikte, otobüslere bilet ve para ile binebilirsiniz. Şehir ayrıca geniş bir dolmuş ağına sahip. 
 

İKLİM

Yıl boyunca sert karasal iklim hakimdir. Sıcaklık ortalaması kışın -2 - -5 C, yazınsa 18 - 22 C arasındadır.
Haziran, Temmuz, Ağustos ve Kasım tatil için ideal aylardır.
 

EKONOMİ

Van ekonomisi tarıma, küçükbaş hayvancılığa ve hayvan ürünlerini işleyen sanayiye dayanıyor. Arıcılık gelişmiştir. Ayrıca, akarsularında sazan, karabalık, kayabalığı ve Van Gölünde inci kefali bulunur.
 

ALIŞVERİŞ YAPILACAK YERLER

 
Şehrin alışveriş mekanları genelde Beşyol’da olmak üzere Turkuaz AVM, Aydın Perihan AVM, Adress AVM, Zırhlıoğlu Alışveriş Merkezi, Fıstık Lezzet Dünyası alışveriş planlarına dahil edilmeli.  
 

EĞLENCE MERKEZLERİ

Van Gross Eğlence Merkezi’nde bowling gibi kentli eğlencelere dahil olabilir ya da  Van-Kocaeli Dostluk Parkı ve Sanat Sokağı’nda dolaşabilirsiniz.  
 

ÇOCUKLARLA GİDİLEBİLECEK YERLER

 
Yüzüncü Yıl Üniversitesi Kampüsü’ndeki Kedi Evi yalnızca çocukların değil bütün herkesin gözdesi. Ayrıca Van Müzesi de cazip bir alternatif olarak göze çarpıyor.  
 

GECE KULÜPLERİ VE BARLAR

Her ne kadar içki servisi sınırlı da olsa The North Shield, Elite World Hotel ve Urartu Disco şehrin gececilerinin hizmetinde. Ayrıca Niçe Cafe Bar’da içkini yudumlayarak sohbet edip, Halay Türkü Bar’da Van usulü halay çekebilirsiniz. 
 

ŞEHİRDE YAŞAMIŞ ÜNLÜLER

 
Ruhi Su, Erol Evgin, Yalım Erez. 

 

ALINMASI/DENENMESİ GEREKENLER

 
Van’a gidip de Van kahvaltısı etmemek asla ve asla kabul edilemez. Van Kalesi ve Van Müzesi mutlaka görülmeli. Ayrıca Hoşap Kalesi, Muradiye Şelalesi, Edremit ve Gevaş kıyı boyu gezilip görülmeden Van’a gitmiş saymayın kendinizi. Bütün bunlara ayrıca dünyaca ünlü bir gözü mavi diğer gözü yeşil olan Van kedilerini sevmeyi de ekliyoruz. Van kilimleri ve Savat (gümüş) İşlemeli el sanatları hediyelik eşya olarak alınabilir. 
 
Tüm Türkiye'den Van'a, Van'dan tüm Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!
 

 


Paylaş