Valencia Ucuz Uçak Bileti

Book your flight

to

Merak Edenler İçin Valencia

Nüfus:809,267
Para Birimi: Euro
Ortalama Uçuş Süresi: 3,5 Saat
Saat Farkı: GMT+2
Vize:İspanya vizesi gerekli

Tüm Türkiye'den Valencia’ya, Valencia’dan tüm Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!Şehir İçi Ulaşım

Valencia’da ulaşım imkanları oldukça kolay ve ucuz. Şehrin yaklaşık 8 km. batısında bulunan havalimanından otobüs veya metro/tramvay ile şehir merkezine kolaylıkla gelebiliyorsunuz. Aslında baktığınızda her yerine yürüyerek gidebileceğiniz şehirde bisiklet kullanımı da oldukça yaygın. Dilerseniz bisiklet kiralayarak rahatlıkla şehir içi ulaşımını sağlayabilirsiniz.


İklim

Valencia’da yazları sıcak, kışları serin ve yağışlı geçen Akdeniz iklimi hakimdir. Yaza göre daha ılıman geçen sonbaharda sıcaklık biraz düşerken, ilkbaharda ise genel olarak serin hava yaşanır.


Ekonomi

İspanya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Valencia önemi turist merkezlerinden biri. Her yıl binlerce turistin akın ettiği şehirde bir çok plaj bulunuyor. Ayrıca önemli bir liman kenti olan olan Valencia’da taşımacılık sektörü de ekonomiye önemli katkı sağlıyor.


Görülmesi Gereken Yerler

Valencia’da doğa tutkunları tarafından keşfedilmeyi bekleyen sayısız park bulunuyor. Şehirdeki El Saler, At Devesa ve Pinedo Plajları Valencia’nın görülmeye değer plajları. Eskiden ipek ticaretinin yapıldığı Llotja Valencia’daki en önemli yapılardan biri ve Unesco tarafından korumaya alınan bu yapı kesinlikle görülmesi gereken yerlerden bir diğeri. Ayrıca meşhur The Seu ve Micalet Kuleleri turistik açıdan oldukça ilgi çekici yapılar. Bunlar dışında Valencia’da Bilim ve Sanat Merkezi, Porselen Müzeleri’ni ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca kent meydanında bulunan Valencia belediye binası ve posta binaları da ihtişamlarıyla görülmeye değer.


Alışveriş Yapılabilecek Yerler

Alışveriş kültürü açısından çok geniş bir yelpazeye sahip olan Valencia’da Central Comercial Mercado de Fuencarral Valencia, El Saler Centro Comercial, Plaza del Patriarca gibi önemli alışveriş merkezlerinin yanı sıra Central Market, Mercado Colon, Ruzafa Market, Aitana, Paraiso Natural gibi bit pazarları ve sokak pazarları da bulunuyor. Bu pazarlarda yerel, geleneksel, antika pek çok eşya bulabilirsiniz.


Eğlence Merkezleri

Valencia başlı başına bir eğlence şehri. Şehrin plajlarında gün boyunca sosyal aktiviteler ve dans partileri düzenleniyor. Kentin tam ortasında bir ekolojik park ve botanik bahçe bulunuyor. Eğer denk gelirseniz şehir merkezinde düzenlenen Valencia Festivali’nde canlı müzik ve dans gösterilerinde hem eğlenip hem de dilediğinizce dans edebilir, kurtlarınızı dökebilirsiniz.


Çocuklarla Gidilebilecek Yerler

Valencia da görülmesi gereken önemli yerlerden biri de içinde uzay bilimleri müzesinden akvaryuma, Indiana Jones macera evinden, 5D sinemalara kadar pek çok seçeneği barındıran Hemisferic Bilim Merkezi. Burada özellikle çocuklarınızla oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz.


Gece Kulüpleri ve Barlar

Oldukça hareketli olan Valencia gece hayatında tercih edilebilecek pek çok seçenek bulunuyor. Partileri, dans geceleri, sahne performansları vb. ile pek çok organizasyona ev sahipliği yapan mekanlar arasında Barrio del Carmen Valencia’daki en ünlü gece kulüplerinden biri


Yaşamış/Yaşayan Ünlüler


Alınması/Denenmesi Gerekenler​

Değişik tatları sevenler için Valencia mutfağında denenecek pek çok seçenek bulunuyor. Bunlardan bir tür pirinç yemeği olan Local Paella’yı mutlaka denemelisiniz. Etle, balıkla veya deniz ürünleriyle yapılan bu lezzeti tatmak için Malvarrosa sahil bölgesindeki restoranlara gidebilirsiniz. Paella dışında Fideua, Llet Merengada, Bunyols Valencia’ya özgü diğer tatlardan.

Fiyat karşılaştırması ile Türkiye'den Valencia’ya, Valencia’dan Türkiye'ye en ucuz uçak biletini hemen alın! Farklı ödeme seçeneklerinden, iptal ve iade fırsatlarından siz de yararlanın!


Paylaş