Stuttgart Ucuz Uçak Bileti

Book your flight

to
Nüfus: 606 bin
Para Birimi: Euro
Ortalama Uçuş Süresi: 2 saat 12 dakika
Saat Farkı: GMT +2
Vize: Schengen Vizesi
 
Türkiye'den Stuttgart'a, Stuttgart'tan Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!
 
 
 

ŞEHİR İÇİ ULAŞIM

Bu şehirde şehir içi ulaşım olanakları diğer şehirlere kıyasla oldukça gelişmiştir fakat dikkat etmeniz gereken bir unsur her yerde her an bulabileceğiniz taksilerin fiyatlarının ciddi anlamda pahalı olduğu. Istediğiniz her yere toplu taşıma araçlarıyla ulaşabileceğiniz bu Almaya'nın en pahalı şehirlerinden biri olarak anılan Stuttgart'ta şehir içi yolculuklarınızı toplu taşıma araçlarıyla gerçekleştirmenizi öneririz. Tren ve bisiklet kullanımı da bu şehirde fazlasıyla yaygın. 
 

İKLİM

Şehirde genel olarak okyanus iklimi hakim durumda. Kış aylarında günler soğuk ve kar yağışlı geçiyor, yaz aylarında ise hava sıcak ve de yağışlı oluyor. Kış aylarında Stuttgart'ta görülen ortalama sıcaklık sıfır derece. Yaz aylarının ortalama sıcaklığı ise 20 derece civarında seyrediyor. Bu şehirde gece ve gündüzler arasındaki sıcaklık farkı zaman zaman çok fazla olabiliyor. 
 

EKONOMİ

Stuttgart önemli bir endüstri bölgesinin merkezi olarak anılır. Mercedes - Benz, Bosch, Porsche gibi markalar bunun kanıtı olan listede yer alabilir. Endüstrisi alaninda en önemli ürünleri otomotiv, mühendislik, yayıncılık, elektronik ve mimarliktan çıkmaktadır. Stuttgart borsası da Almanya'nın en büyük ikinci borsasıdır.
 

GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

Görülmesi gereken yerler arasında Mercedes- Benz Müzesi, Porsche Müzesi başta geliyor çünkü bu dünyada ünlü markaların anavatanı Stuttgart olduğu için bu müzelerin hikayeleri her kesimden ziyaretçinin dikkatini çekiyor. Fernsehturm ise dünyanin ilk beton televizyon kulesi olarak listenizde yer almalı. Bu 217 metrelik kule turistlere panaromik şehir manzarası vaat ediyor.
 
Schloss Solitude adlı yapı ise bir kaleden çok bir sarayı andırıyor ve de tarihi boyunca okul, askeri hastane, restoran, hapishane, yurt gibi birçok amaç için kullanılmış bir tarihe sahip. 
 
Şehrin romantik lokasyonlarından Grabkapelle, şehrin en ilgi çekici yapılarından Kunstmuseum Stuttgart da Stuttgart'ta görmek isteyecekleriniz listesinde yerini almalı.
 

ALIŞVERİŞ YAPILABİLECEK YERLER

Königstrasse caddesi şehrin en uzun ve de en çok alışveriş olanağı sunan caddesidir. Buradan hem global markaların ürünlerine ulaşabilir hem de yerel ürünleri satın alabilirsiniz. Ben Quarter de şehirdeki alışveriş yapılabilecek yerlerden bir diğeridir. Galeria Koufhof, Karstadt, Breuninger ve de Königsbapassagen şehirdeki alışveriş merkezlerinin başında gelenler oluyor. 

 

EĞLENCE MERKEZLERİ

Cannstatter Wasen nehir kıyısında bir festival alanı, her yıl burada Volkfest adlı bir festival gerçekleşiyor ve Eylül ile Ekim aylarına denk gelecek şekilde 3 hafta sürüyor. Stuttgart Bira Festivali de tatil planınızı yaparken dikkate almanız gereken bir eğlence noktası olabilir. Dünyanın en büyük ikinci bira festivali olan bu festival her sene baharın gelişini kutlamak için yapılan Stuttgart Bahar Festivali'yle birlikte şehrin en önemli iki festivalin biri olarak anılıyor.
 

ÇOCUKLARLA GİDİLEBİLECEK YERLER

Çocuğunuzla birlikte bu sanayi şehrinde zaman geçirebileceğiniz oldukça farklı konseptlerde müzeler mevcut. Bunlardan biri bölgesel arkeoloji ve tatbiki sanat hakkında bilgi verebilecek olan Wüttermber Devlet Müzesi. Belediye Sanat Müzesi, Hegel Evi, Mercedes Müzesi, Porsche Müzesi de diğer noktalarınız olabilir uğramak için.
Bini aşkın hayvan türüne ev sahipliği yapan dünya çapında ünlü hayvanat bahçesi Wilhelma da çocuğunuza bu şehirde göstermek istediğiniz duraklardan biri olacak.
 

GECE KULÜPLERİ VE BARLAR

Fazlasıyla renkli bir gece hayatına sahip olan Stuttgart'ta gece hayatının tadını çıkarabileceğiniz kulüp ve barların sayısı bir hayli fazla. Perkins Park, Mono, Pett, Zapata, Protonn, Move Club, Alasitas önerebileceğimiz mekanlardan yalnızca birkaç tanesi. 
 
S-bahn hattının üzerinde ilerleyen ve Königstrasse'ye paralel Theodor Heuss caddesindeki mekanların çoğu sizi gece boyunca eğlendirecektir.  
 

STUTTGART'TA YAŞAMIŞ ÜNLÜLER

Götz Adriani, Svenja Bazlen, Günther Behnisch, Paul Bonatz, Stuttgart Hauptbahnhof, Robert Bosch, Charles Eugene, Gottlieb Daimler, Wilhelm Hauff, Roland Emmerich, Gerhard Ertl, Georg Wilhelm Friedrich Hegel, Maximilian Herre, Max Horkheimer, Theodor Heuss, Sami Khedira, Arnulf Klett, Jürgen Klinsmann, Klaus von Klitzing, Jürgen Klopp.
 

ALINMASI/DENENMESİ GEREKENLER

20. yüzyıla ait eserlerin sergilendiği State Gallery'ye, astronomik gözlemevi Carl Zeiss Planetorium'a, etnoğrafya müzesi olan Linden'e mutlaka uğramalısınız. Yeme-içme anlamında yöresel çok sayıda lezzetle karşılaşamayacağınız bir gerçek ama yine de bunun için Schiller Meydanı'ndaki Alte Kanzle'yi denemelisiniz. Almanya'nın şarap üretim merkezlerinden biri olduğunu da unutmayın. 
 
Fiyat karşılaştırması ile Türkiye'den Stuttgart'a, St. Stuttgart'tan Türkiye'ye en ucuz uçak biletini hemen alın! Farklı ödeme seçeneklerinden, iptal ve iade fırsatlarından siz de yararlanın!
 

Paylaş