Sivas Ucuz Uçak Bileti

Book your flight

to

SİVAS

Nüfus: 623.824
Para Birimi: Türk Lirası
Ortalama Uçuş Süresi: 1 saat 20 dakika
Saat Farkı: GMT +3
Vize: Gerekmiyor
 
 
İstanbul’dan Sivas’a, Sivas’tan İstanbul’a en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!
 

ŞEHİR İÇİ ULAŞIM

Şehir içinde ulaşım karayoluna dayalıdır.  Özel araçlar dışında otobüs ve minibüs tercih edilmektedir. Bu araçları kullanarak şehir içindeki ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.
 

İKLİM

İç Anadolu’nun kara iklimi hüküm sürer. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve yağışlı geçer. Kış aylarında Sivas’ı karlar altında görmeniz mümkün.
 

EKONOMİ 

İl ekonomisinde tarım ve sanayi sektörü ilk sırada yer almaktadır.Bu sektörleri ticaret ulaştırma ve haberleşme sektörleri takip etmektedir.Özellikle demir ve demirciliğe dayalı sanayi lokomotif sektör olarak ön plana çıkmıştır.
 

GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

Sivas ilinin Kepçeli semtinde, Kurşunlu Hamam’ın yanında yer alan Behrampaşa Hanı 1573 yılında yapılmış ve hayrat olarak kullanılmıştır.
 
Atatürk Kongre ve Etnografya müzesi, salonunda Mustafa Kemal’in kullandığı oda, eşyaları ve malzemeleri büyük bir özen ile korunmuş ve sergilenmektedir.
 
18. yy da kesme taştan yapılan Taşhan, üç girişlidir ve orta kısmında şadırvan bulunmaktadır. 
 
Kangal Balıklı Kaplıca, Kangal ilçesine 13 km. uzaklıkta bulunan Balıklı Kaplıca Kavak Deresi vadisinde yer alır. İçerisinde bulunan binlerce balık egzama, sedef, deri rahatsızlıkları, deri üzerinde oluşan yaraların tedavisinde oldukça faydalıdır.
 
Nesli tükenmekte olan turnaların yaşadığı Tödürge gölü, Erzincan-Sivas karayolu üzerinde, Cencin Ova’sının doğusundadır.
 
Sivas’ın İmranlı ilçesinde bulunan Koyunkaya Mesire Yeri içinizi huzur dolduracak güzelliğe sahip.
 
Sivas’ın doğa harikası Eğriçimen Yaylası, Koyulhisar ilçesine 20 kilometre uzaklıkta.
 
Sivas’ın il merkezinde bulunan Çifte Minareli Medrese 1271 yılında yapılmış ve günümüze kadar gelebilmiş tarihi bir yapıdır.
 

ALIŞVERİŞ YAPILABİLECEK YERLER

Sivas’a has kilimler, yünden ve ilmeklerle dokunan halılar, yatak örtüsü ve birçok hediyelil eşyayı, Şifaiye Medresesi, Belediye Çarşısı, Kuyumcular Çarşısı ve Paşa Camii çevresinde bulabilirsiniz. 
Bunun dışında alışveriş merkezleri daha çok Atatürk Caddesi’nde bulunmaktadır.
 

EĞLENCE MERKEZLERİ

Sivas’ta eğlence hayatı yok denebilecek kadar az. Burada sosyal aktivite olarak nargile kafelere, kafelere, parklara gidebilirsiniz.
 

ÇOCUKLARLA GİDİLEBİLECEK YERLER

Her ilimizde olduğu gibi çocuk parkları tercihlerimiz arasında.
 

GECE KULÜPLERİ VE BARLAR

Sivas’ta gece hayatı olmadığı için yapılabilecek aktiviteler hayal gücünüze dayanmakta. Bol gezmeli temiz hava almalı bir tatil olacak bu sizin için.
 

SİVAS'DA YAŞAMIŞ ÜNLÜLER

Halk Müziği derlemecisi, müzisyen Muzaffer Sarısözen 
Gazeteci, Yazar, Araştırmaci, Şair Ahmet Özdemir
Komedyen Cem Yılmaz
Kemal Sunal filmlerinin karakter oyuncusu Yadigar Ejder
Hadise, İsmail YK, Çılgın Sedat gibi sanatçılarımız da bu ilde doğmuştur.
 

ALINMASI/DENENMESİ GEREKENLER

Sivas kebabı ünlüdür. Mutlaka denemelisiniz.
 
Fiyat karşılaştırması ile İstanbul’dan Sivas’a, Sivas’tan İstanbul’a en ucuz uçak biletini hemen alın! Farklı ödeme seçeneklerinden, iptal ve iade fırsatlarından siz de yararlanın!
 
 

Paylaş