Seattle Ucuz Uçak Bileti

Book your flight

to

Merak Edenler İçin Seattle

Nüfus:3.407.848
Para Birimi: Amerikan Doları
Ortalama Uçuş Süresi:19 Saat
Saat Farkı: GMT -8
Vize: Amerika Vizesi

Türkiye'den Seattle’a, Seattle'dan Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!Şehir İçi Ulaşım

Seattle’da şehir içi ulaşım son derece gelişmiş. Otob1s, metro ve taksileri kullanabileceğiniz gibi araç da kiralayabiliyorsunuz. Şehir içi trafik bisiklet, motosiklet gibi bireysel ulaşım araçlarına son derece yatkın…


İklim

Şehirde okyanus iklimi hüküm sürer. Seattle’da yazlar bahar havasında, kışlar bol yağışlı geçer. Şehre gitmek için en uygun zaman yaz sonu denebilir. Şehre “zümrüt” unvanı verilmiş. Bunun sebebi, nemin bol olduğu bir bölge olması ve elbette yemyeşil ormanları…


Ekonomi

Washington Eyaleti’nin genelinde olduğu gibi Seattle’da da tarım ve hayvancılık, coğrafi yapı nedeniyle oldukça gerilerde. Seattle ve çevresinde kâğıt, kereste, mobilya, deniz ürünleri, gemi sanayi gibi farklı iş imkan ve alanları var. Bölgede Microsoft'un bir kampüsü yer alıyor ve bu kampüs şehre ekonomik bir hareketlilik katıyor.


Görülmesi Gereken Yerler

“Bir Amerika Rüyası” yaşamak için Seattle’da gezilecek tonla yer var. Eski Şehir Kütüphanesi bunlardan biri… Tüm şehir manzarasını önünüze serecek olan Space Needle görmeniz gereken güzel ve özel bir mekan. Hatta buranın restoranında tüm şehir manzarasını 365 derece izleyerek yemek yiyebilirsiniz. Seattle’a gitmişken şehrin tarihi merkezini görmemek olmaz. Siz, siz olun; Pioneer Square’ı gezmeden dönmeyin. Tabii Starbucks’un çıkış noktasını es geçmemelisiniz. 1971 yılında Pike Market’te açılan ilk Starbucks’ta gözyaşlarınızı tutamayacaksınız.


Alışveriş Yapılabilecek Yerler

Seattle konfor içinde alışveriş yapmak ve cool halde takılmak için mükemmel bir şehir. Elinizdeki Starbucks kahvenizi yudumlarken kendinize ayakkabı, çanta ve bilimum spor malzemesini alabileceğiniz tonla mağaza var. Atletik bisiklet sürücülerini gördükçe ve kentin yemyeşil doğasını, tertemiz havasını ciğerinize çektikçe içinizden değişik değişik eşofman ve spor kıyafetleri almak gerekecek. Nedendir bilinmez ama Seattle’ın insan üzerinde bu tarz bir etkisi var. Şehir merkezinde bulunan Pike Place Market alışveriş severler için ideal… Yolunuzu düşürün hadi.


Eğlence Merkezleri

Seattle’ın eğlence merkezinden bahsederken NewCastle Golf Club’dan bahsetmemek olmaz. Buranın insanı çarpan bir şehir manzarası var. Golf oynamasanız da bu manzara size keyifli anlar geçirmek için yeter de artar bile. Tabii Space Needle da söz konusu eğlence olduğunda gözde bir cazibe merkezi haline geliyor.


Çocuklarla Gidilebilecek Yerler

Boeinglerin ilk kez yapıldığı yerleri içeren Uçak Müzesi, çocuklarınızla gidebileceğiniz yerlerin başında geliyor. Tabii bir de Asya Sanat Müzesi Evi var, gezilmesi görülmesi gereken. Ayrıca şehrin hayvanat bahçesi bugüne dek gördüklerinizin en güzeli olabilir. Woodland Park Zoo, Carkeek Park, Cowen Park, Discovery Park, Golden Gardens Park, Seward Park… Yani şehirde ciddi anlamda park bolluğu var ama Green Lake (Yeşil Göl) de gezilmeye görülmeye değer…


Gece Kulüpleri ve Barlar

Seattle’da her zevke ve keyfe göre bir seçenek mevcut. Şehrin oldukça canlı bir gece hayatı var. Club barlar ve discolar gecenize renk katacaktır. Hatta müzik tutkunlarını cezbedecek bir bilgi paylaşmakta fayda var. En ünlü müzik grupları çıktıkları bar ve kulüplerde Seattle gece hayatına hizmet ediyor.


Yaşamış/Yaşayan Ünlüler

Seattle’ın en ünlüsü Microsoft’un kurucusu Bill Gates mi Kurt Cobain mi biz karar veremedik.


Alınması/Denenmesi Gerekenler​

Amerikan mutfağının tadına envai çeşit fast food ürünüyle bakabilirsiniz ama Seattle’a gitmişken bizdeki ocakbaşına benzeyen bir barbekü restoranı bulursanız ne ala. Bir yandan biranızı yudumlayıp sosisli sandiviçinizi yemek keyifli olsa gerek. Starbucks’ı doğuran kent olduğu düşünülürse dünyanın el lezzetli kahvelerini, sabahları fırından sıcak çıkmış Amerikan çörekleri eşliğinde yudumlamak sizi mutlu edecektir. Seattle içinde göl kenarları ve parklarda gezerken bir marketten yapacağınız küçük bir alışveriş, gezintinizi şölene dönüştürecektir. İhtiyacınız olan şey: Çörek, sandviç, bira ve midenizi doldurabileceğiniz ıvır zıvırlar… Temiz hava ve rüya gibi bir manzara eşliğinde kendinizi şımartabilirsiniz. Seattle seyahatiniz sırasınca okuyacağınız en iyi kitap, Stephenie Meyer’in “Alacakaranlık” Serisi olmalı… Kitapın ana konusu olan vampir hikayeleri Seattle’da geçiyor. Şehre başka bir gözle bakmanız için bu seriyi okuyabilirsiniz, üstelik oldukça sürükleyici bir roman ile seyahatinizi taçlandırmış olursunuz.


Paylaş