Sao Paulo Ucuz Uçak Bileti

Book your flight

to

Merak Edenler İçin Sao Paulo

Nüfus:11.244.369
Para Birimi: Brezilya Reali
Ortalama Uçuş Süresi: 13-14 Saat
Saat Farkı: GMT -6
Vize: Gerekli değil

Türkiye'den Sao Paulo’ya, Sao Paulo’dan Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!Şehir İçi Ulaşım

Sao Paulo’ya geldiğinizde ilk dikkatinizi çekecek olan şey nüfusun kalabalığı. Şehrin sürekli aldığı göçler ve kalabalık, Sao Paulo ulaşımını içinden çıkılmaz hale getirmiş. Trafik de İstanbul trafiğini aratmaz derecede. Otobüs ve dolmuş gibi ulaşım araçları olsa da en rahat kullanabileceğiniz vasıta taksiler.


İklim

Sao Paulo’da muson etkili nemli tropikal iklim hüküm sürer. En sıcak ay Şubattır. Ekim ve Mart ayları arası şehrin yağış dönemidir ve bu zaman diliminde hiç durmadan yağmur yağar. Nisan ve Eylül ayları ise şehri ziyaret etmek için en uygun zamandır.


Ekonomi

Sao Paulo 1554'te Portekizli Katolik rahipler tarafından bir yerli yerleşim merkezi olması amacıyla kurulmuş. 1700’lerde küçük bir kasaba iken çabuk büyümesinin iki nedeni vardı: verimli toprakları ve yüksek rakımı sayesinde mucizevi şekilde yetişen kahve… Kahve üretimi şehrin adıyla anılmaya başladı. Gelişen şehir zamanla sanayi, ticaret ve bankacılık merkezi haline geldi.


Görülmesi Gereken Yerler

Katolik inancıyla ve sanatla iç içe yaşayan bir şehirdesiniz. Sao Paulo’da gezilecek görülecek o kadar çok yer var ki… Şehri gezmeye, Sao Paulo’nun kalbi olarak bilinen Paulista Bulvarı’ndan başlayabilirsiniz. Ülkenin en büyük iş merkezleri, alışveriş merkezleri ve en önemli noktaları burada sizi bekler. Banespa Skyscraper, şehir manzarasını içinize çekme fırsatı yakalayacağınız bir kuledir ve şehirde görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Ama bilinmesi gereken şey, burası şehrin tek kulesi değil. Avenida Brigadeiro Faria Lima kulesi de görülmeye değer. Kentin simgesi haline gelmiş mimari bir yapı olan Edificio Copan’ı da es geçmeyin. Igreja de Sao Francisco de Assis de şehrin hatrı sayılır mimari yapılarından biridir ve mutlaka uğranması gerekir.


Alışveriş Yapılabilecek Yerler

Şehrin önemli alışveriş noktaları Paulista Bulvarı’ndan toplanmış. Siz de aradığınız tüm alışveriş adreslerinizi orada bulabilirsiniz. Sao Paulo’da alışveriş için bol seçenek var. İster alışveriş merkezlerinde ister yerel pazarlarda ister butik dükkanlarda alışverişin keyfini sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Sevdiklerinize alabileceğiniz güzel hediyelik seçenekleri de mevcut. Biliyorsunuz ki kentte koyu biçimde Katolik inancının etkisi var. Bu sebeple şehri ve şehrin inancını sembolize eden küçük biblolar, dini antikalar, sabuntaşı oymaları, ahşap oymaları, deri ve taştan yapılma aksesuarlar, takılar ve çantalar bulabilirsiniz.


Eğlence Merkezleri

Brezilya festivalleri dillere destandır. Sao Paulo’da yıl içinde yaşam ciddiyetle ilerlerken festival zamanında şehir yumuşayıverir. Özellikle dini bayramlarda şehir tam bir eğlence merkezine dönüşür. Sao Paulo Moda haftası ve Sao Paulo Kısa Film Festivali şehrin tarzını ve perspektifini yakından görmeniz açısından oldukça nitelikli etkinlikler.


Çocuklarla Gidilebilecek Yerler

Ailenizle gezebileceğiniz, gezmekten keyif alacağınız 88 adet müze var desek. Yanlış duymadınız, şehirde 88 adet müze var. Sao Paulo Sanat Müzesi, Museu de Arte Sacra bunlardan sadece ikisi… Bir de dillere destan latin kültürüne dibine kadar tanık olacağınız Centro Brasileiro de Estudos Latino Americano Sanat Galerisi var.


Gece Kulüpleri ve Barlar

Sao Paulo’da gece hayatı gökkuşağı kadar renkli. Gece kulübü ve barlar da adeta denizde kum gibi. Seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Alley, Asia 70, Clash Club, Kia Ora, Lotus, Pacha, Vegas Club, Santa Aldeia, Villa Country şehrin gece kulübü ve barlarından bazıları...


Yaşamış/Yaşayan Ünlüler

Roberto Carlos, José Carlos Pace, Marcos, Anita Malfatti, Rita Lee, bilinen ünlü Sao Paulalılar.


Alınması/Denenmesi Gerekenler​

Sao Paulo’da yemek yemek için sıkıntı çekmezsiniz. Çok çeşitli bir restoran kültürü var. Ayrıca restoran fiyatları da çok ucuz. Brazilya’nın en güzel yemeklerini Sao Paulo lokanta ve restoranlarında bulabilirsiniz. Et, balık, deniz ürünleri çoktur. Pirinç yemekleri çok tüketilir şehir mutfağında. Türkiye’de yemeye cesaret edemediğiniz ıstakozu burada deneyebilirsiniz. Karides ve balık türlerini taze olarak tüketmeye özen gösterin. Soslu etten yapılan feijoada, sizin için leziz bir deneyim olabilir.

Tropikal iklim hüküm sürdüğünden tropikal meyve ve sebzeler çok ucuz. Seyyar satıcılar bu meyveleri size soyarak ve dilimleyerek satar. Şehri gezerken bir yandan bunları yemek çok keyifli oluyor. Ayrıca suyunu da sıktırabiliyorsunuz.

Fiyat karşılaştırması ile Türkiye'den Sao Paulo’ya, Sao Paulo’dan Türkiye'ye en ucuz uçak biletini hemen alın! Farklı ödeme seçeneklerinden, iptal ve iade fırsatlarından siz de yararlanın!


Paylaş