Santiago Ucuz Uçak Bileti

Book your flight

to

Merak Edenler İçin Santiago

Nüfus: 5.400.000
Para Birimi:Peso
Ortalama Uçuş Süresi: 28 saat
Saat Farkı: GMT-7
Vize: Vize gerekli değil

Türkiye'den Santiago’ya, Santiago’dan Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!Şehir İçi Ulaşım

Santiago’da son derece gelişmiş bir toplu ulaşım sistemi mevcut. Gelişmiş bir metro ve otobüs ağı olan şehirde arzu ederseniz taksilerle de ulaşım sağlayabilirsiniz. Ulaşım sistemindeki gelişmişliğe rağmen şehirde trafik ve hava kirliliği sorunu yaşanır. Yoğun bir trafikle karşılaşırsanız şaşırmayın.


İklim

Şehirde Akdeniz iklimi hüküm sürer. Ama zannetmeyin ki Santiago Akdeniz kıyısındadır. Şehirde yazlar sıcak ve kurak; kışlar ılık ve yağışlı geçer. Ama şehir genelinde iklim kurak şekilde seyreder ve ısı farkları görülür. Ama Santiago’yu yazın da kışın da sevebilirsiniz. Aralık ve Mart ayları arasında, yani yazın giderseniz şehrin havası sizi büyülemeye yeter de artar bile.


Ekonomi

Şili'nin en önemli şirketlerinin merkezleri Santiago'da olması bile kentin ekonomik anlamda gelişmişliğini gösteriyor. Aynı şekilde birçok yabancı firmanın temsilcileri de Santiago’da bulunuyor. Santiago, 2005 yılında America Economica tarafından Latin Amerika'da iş yapılacak en önemli şehir seçilmiş.


Görülmesi Gereken Yerler

Santiago’da size gezmek için geniş bir yelpaze sunar. Ama ilk tercihiniz Palace de la Moneda denen saray olsun. Ne sarayı diye sorabilirsiniz. Burası başkanlık sarayıdır. Basilica Del Salvador meydanı da iyi bir başlangıç noktası olabilir. Bir de Santiago Belediye Sarayı mimarisiyle ilginizi çekmeyi başarabilir. Plaza de Armas Meydanı’ndaki Katedrale yolunuzu düşürebilirsiniz, katedralin nakış gibi işlenmiş mimarisini görünce yolunuzu düşürdüğ3ünüze pişman olmayacaksınız.


Alışveriş Yapılabilecek Yerler

Santiago’da hem yerel ürünleri hem de dünyaca ünlü markaları bulabileceğiniz sayısız alışveriş merkezi ve çarşı-pazar mevcut. Parque Arauco ve Alta las Condes alışveriş merkezleri için iyi birer örnek olabilir. Alışveriş tutkunları çeşit ve renk görmek isterlerse yollarını Alonso de Cordova Caddesi’ne ve Nueva Costanera Caddesi’ne düşürebilirler. Ayrıca, ucuz giyim olarak İstanbul’daki Terkos pazarına benzeyen Patronato diye bir mekan var. Ucuz modayı burada da takip edebilirsiniz.


Eğlence Merkezleri

Quintina Normal içindeki doğa parkında birbirinden keyifli aktiviteler sizi bekliyor. Serbest gezinti yapabilir, göl bisikleti kullanabilir, trekking yapabilirsiniz. Ama en güzeli de bu manzarada piknik yapmak olsa gerek.


Çocuklarla Gidilebilecek Yerler

Santiago tam bir müze cenneti. Hatta öyle ki çocuklarınızı kusturana kadar bir müzeden bir müzeye gezdirebilirsiniz. La Chascona Müzesi, Museo de la Solidaridad Salvador Allende Müzesi, Museo de Artes Visuales Müzesi, Ulusal Tarihi Müze, Güzel Sanatlar Müzesi, Doğal Tarih Müzesi size sayılabilenlerden bazılarıdır. Bu müze ziyaretleri sonrasında çocuklarınız hala sağ kaldıysa onları Cerro San Cristobal Parkı’na götürebilirsiniz.


Gece Kulüpleri ve Barlar

Santiago’da her zevke, her keyfe ve bütçeye göre bir gece kulübü ve bar seçeneği bulabilirsiniz. Şehirde içki bitmez, müzik susmaz ve eğlence hiç durmaz. La Casa Club, Barrio Bellavista, Barrio Brasil, Batuta, Suecia, Bar Liguria, Bar Catedral, La Leyenda, Pio Nono, Havana Salsa; Santiago gecelerinde eğlenmek için iyi alternatiflerdir.


Yaşamış/Yaşayan Ünlüler

Müzisyen Víctor Jara, Nobel Ödüllü şair Pablo Neruda, Diplomat ve şair Gabriela Mistral, Şili’nin en ünlü ressamı ve Salvador Dali’nin yakın arkadaşı Roberto Matta; yolu Santiago’dan geçen ünlülerdir.


Alınması/Denenmesi Gerekenler​

Santiago’da çok kaliteli şaraplar yapılıyor. Ayrıca şehirde çok sayıda şaraphane bulunuyor. Dilerseniz bu şaraphanelerden bazılarını gezebilir ve marketlerinden sevdikleriniz için hediyelik şaraplar alabilirsiniz. Bu şaraphanelerden bazıları Vina Aquitania, Vina Almaviva ve Vina Santa Carolina’dır. Kentte “Ne yeriz ne içeriz” diye düşünürseniz karşınıza geniş bir yelpaze çıkar. Santiago’da dünya mutfaklarının her çeşidini bulabilirsiniz ama Crillo dedikleri kendi yemek kültürleri çok ilginç. İçine zeytin ya da yumurta konulan pideye benzer empanadalar, domates biber soğan ve kişnişle hazırlanan Pebre sosu, hammaddesi tavuk ya da hindi olan Cazuela, Santiago usulü rosto Asado tadına doyulmayan yerel lezzetlerdir. Yanında da en iyi giden şey Şili şarabı… Ama Pisco dedikleri yerel içkiyi de deneyebilirsiniz.


Paylaş