Şanlıurfa Ucuz Uçak Bileti

Book your flight

to
Nüfus: 1.762.075
Bölge: Güneydoğu Anadolu
Havaalanı: GAP Havaalanı
 
Peygamberler kenti olarak bilinen Şanlıurfa, Güneydoğu Anadolu’da ziyaret edilmesi gereken şehirlerin başında bulunmaktadır. 2007 yılında hizmete giren GAP havaalanı ile yurt için bir çok noktadan kolayca Şanlıurfa’ya ulaşılabiliyor.

Şanlıurfa'da Ulaşım

Havaalanından şehir merkeze yolculuk ise Havaş’ın düzenlediği karşılık seferler ile yapılıyor. Şehir içi ulaşım ise belediye otobüsleri, minibüs ve taksiler ile sağlanıyor. Ayrıca çevre ilçelere gerçekleştirilen minibüs seferleri ile yolculuk yapılabiliyor.
 

Şanlıurfa'da Gezilecek Görülecek Yerler

Şanlıurfa’nın kendine has tarihsel dokusunu tatmak, şehir içinde alışveriş keyfi yaşamak istiyorsanız, Gümrük Hanı ve çevresinde yer alan mağaza ve pazar yer almaktadır. Şanlıurfa’ya has bir çok eşya ve çeşitli lezzetleri alabileceğiniz bu bölgede zamanınızı geçirebilir, kent kültürünü ayrıntı ile tadabilirsiniz.
 
Birbirinden özel noktaları, tarihsel yapısı ile Şanlıurfa’da görülmesi gereken bir çok yer bulunmakta. Bunlardan bazıları şehir merkezinde yürüme mesafesinde bulunurken bazıları ise çevre ilçelerde yer almakta. Gezi listesinde başta yer alması gerekenler ise; Ellisekiz Meydanı , Ayn Zeliha Gölü, Fırfırlı Camii, Urfa Kalesi, Selehattin Eyyübi Camii, Balıklı Göl, Arkeoloji Müzesi, Kızlar Sarayı, Bazda Mağaraları,  Harran, Nemrut Dağı ve harabeleridir.
 
Eğer ki Urfa’ya has bir gece geçirmek istiyorsanız, çeşitli mekanlar ve konaklama tesisleri turistler için sıra geceleri düzenleyerek sizlere unutulmaz ve çok farklı bir eğlence olanağı sunuyor.
 

Paylaş