San Fransisco Ucuz Uçak Bileti

Book your flight

to
Nüfus: 825.863
Para Birimi: Dolar
Ortalama Uçuş Süresi: 15 saat 40 dakika
Saat Farkı: (-7) GMT
Vize: Amerikan Vizesi
 
Türkiye'den San Francisco’ya, San Francisco’dan Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!
 
 

ŞEHİR İÇİ ULAŞIM

Şehir içi ulaşım araçlarından biri tramvaydır(Cable Car). Tramvayın rotaları; Powell – Hyde, Powell – Mason ve Market Caddesi – Fisherman’s Wharf olmak üzere üç tanedir. Kuyrukları oldukça uzun olabilen tramvayları yazın kullanmak isterseniz 45-60 dakika kadar beklemek durumunda kalabilirsiniz.
 
Otobüsler ve Troleybüsler şehrin tüm kesimlerinde çalışmaktadırlar ve sık aralıklarla kalkarlar. Her hattın kendine ait bir adı ve numarası vardır. Gideceğiniz yerlere göre bu ad ve numaraları takip etmelisiniz.
 
Metro Embarcadero İstasyonu’ndan kalkar ve 5 ayrı hatta sahiptir. Bu beş hatla şehrin batı ve güneybatı kesimlerindeki ilgi çekici yerleri görebilirsiniz.
 
Son olarak şehirdeki tarihi arabalara en azından bir kere binerek geçmişe bir yolculuk yapabilirsiniz. Bu arabalar Market Caddesi ile Castro arasında çalışmaktadır.
 

İKLİM

Şehirde yazların serin geçtiği bir Akdeniz iklimi görülür. Kış mevsimi ılık, yaz mevsimi ise serin ve az yağışlıdır. Yıl boyunca Pasifik Okyanusu’nun etkisi hissedilir. Yaz aylarındaki soğuk rüzgarlar ve sis tamamen okyanusun etkisidir.  San Francisco yaz mevsiminde verdiği sisli görüntülerle de çok ünlüdür.
 

EKONOMİ

Şehir çok önemli bir finansal merkezdir. Otuzdan fazla finans enstitüsünün bulunduğu şehir, dünyada en çok üretim yapan 18., ABD’de ise en çok üretim yapan 8. Şehirdir.
 

GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

San Francisco’nun simgesi haline gelmiş olan Golden Gate Köprüsü, 2.7 kilometre uzunlukta ve 227 metre yüksekliktedir. Yapımı 1933’te başlayıp 1937’de bitmiştir. Bu kırmızı köprü, adını Golden Gate (Altın Kapı) boğazından alır. Üzerinden geçiş ücretlidir. Yürüyerek geçebileceğiniz köprü üzerinde turistler için ayrılmış alanlardan rahatlıkla fotoğraf çekebilir, hediyelik eşya dükkanlarından kendinize hatıralıklar alabilirsiniz.
Fisherman’s Wharf’a şehrin en turistik bölgesi diyebiliriz. Oteller, restoranlar, kafeler, hediyelik esşya dükkanları ve mağazaları ile gece gündüz çok canlı bir bölgedir. Bu bölge de bulunan Pier 39 ise özellikle hafta sonları San Francisco’nun en kalabalık yeridir. Her zevke uygun restoran, bar ve kafelerle dolu olan mekanda birçok hediyelik eşya ve alışveriş mağazası da bulabilirsiniz. Pier 39’un en popüler noktalarından biri de deniz üzerine oluşturulmuş tahta platformlar üzerinde güneşin tadını çıkaran denizaslanlarının olduğu bölgedir. 
 
Alcatraz Hapishanesi’ne Pier 35’ten kalkan feribotlarla gidebilirsiniz fakat gideceğiniz gün için biletinizi önceden rezervasyon yaptırmanızda çok fayda var çünkü biletiniz, gişeden almak için gittiğinizde, 3 gün sonrasına kesilebilir. Bu hapishane Amerika’nın azılı katillerinin konulduğu ve buradan kaçmanın imkansız olduğu bir yerdir. Hapishane kıyıya çok uzak olmasa da bir mahkumun denize atlaması durumunda buz gibi suda donma tehlikesi geçirebileceği, ondan kurtulursa köpek balıkları ya da deniz aslanlarına yem olabileceği bir adada konumlanmıştır. 
Golden Gate Parkı şehrin belki de en büyük parklarından biridir. Öyleki yürüyerek gezmeniz çok uzun zamanınızı alacaktır. Bunun için bisikletle ya da segway denilen araçlarla gezebilirsiniz. Japanese Tea Garden çay bahçesi de Golden Gate Parkı içerisinde ve kendilerine özgü çayları içebileceğiniz bir yer.
 
Lombard Sokağı; dünyanın en kıvrımlı sokağıdır. Sokak yukarıdan aşağıya doğru tek yön ilerler. Etrafı çiçeklerle süslenmiş bu yolda her an sokağı fotoğraflayan bir turiste rastlayabilirsiniz.
Alamo Square’de sıraya dizilmiş, mimarisi harika, San Francisco evleriyle karşılaşacaksınız. Bunlara Painted Ladies ismi verilmiş ve yine San Francisco’nun simgelerinden biri. 
 
Gezerken Amerikalı’dan çok rastlayacağınız nüfus Çin nüfusu. Bu durumda China Town’ı da ziyaret edip, yaşadıkları bölgeyi görmek isteyebilirsiniz. Kendinizi Amerika’da değil de Çin’deymiş hissine kapılabilirsiniz. Çin mahallesinden çıkıp denize doğru yürüdüğünüzde şehrin finans merkezine gelmiş olursunuz. Bu büyük iş merkezleri arasında dış görünüşüyle en ilgi çekici olanı Transamerica Pyramid binasıdır. Şehirde China Town gibi bir de Japon Mahallesi bulunmakta. 
 
Castro Street, şehrin kızlı erkekli gezilmeyen bir yeri. Gay ve lezbiyenlerin mahallesi olan bölge ilginizi çekebilir.
Grace Katedral: Katedralin içi çok büyük ve ilginç bir bilgi. Katedralin hem içinde hem dışında bir labirent bulunuyor.
Union Square; etrafında sayısız mağazalar bulunduran, en ünlü markaların dükkanlarının olduğu yeşilliklerle dolu bir meydan. Sausalito, vaktiniz varsa gidebileceğiniz ve güzel anlar geçirebileceğiniz, şehrin romantik bir bölgesi. Buraya Fisherman’s Wharf’tan geçiliyor. Alamo Square Park’ta Victorian evlerini görebilirsiniz.
 

ALIŞVERİŞ YAPILABİLECEK YERLER

San Francisco, büyük alışveriş merkezleri, alışveriş caddeleri ve yerel mağazalarıyla meraklılarına muhteşem bir alışveriş keyfi yaşatır. Alışveriş için en önemli noktası Union Meydanı’dır. Haight, Ashbury, Filmore, Sacramento ve Pasific Heights semtleri ise diğer önemli alışveriş bölgeleridir. Hediyelik eşya almak için en iyi yer ise Fisherman’s Wharf’tır. Farklı ürünler için ise Çin ve Japon Mahallelerine gidebilirsiniz.
 

EĞLENCE MERKEZLERİ

The Warfield, şehrin en büyük konser salonlarından biridir. Etkileyici Rock Müzik şovlarına ve dünyaca ünlü sanatçıların performanslarına ev sahipliği yapan bu mekanda bir gösteri izleyebilirsiniz.
Şehirde bulunan birçok tiyatroda çok farklı gösteriler izleyebilirsiniz.
 

ÇOCUKLARLA GİDİLEBİLECEK YERLER

Çocuklarınızla şehrin her noktasına rahatlıkla gidebilirsiniz. Her bölgede onlara hitap edecek, rahatlıkla koşup oynayabilecekleri bir ortam mevcuttur. Parklar, müzeler, okyanusu seyretmek, plajlarda denize girmek ve daha birçok şey sizin olduğu kadar onların da ilgisini çekecektir.
 

GECE KULÜPLERİ VE BARLAR

San Francisco’da gece hayatı denildiğinde oldukça fazla seçeneğiniz olduğunu bilmelisiniz. Caz ve Blues tarzı müzik şehirde oldukça popülerdir. Şehir merkezi haricinde gece hayatının canlı olduğu noktalar Castro Street, 17. Cadde, Valencia, Mission Bölgesi, North Beach ve Haight – Asbury dir. 
 

ALINMASI/DENENMESİ GEREKENLER

San Francisco’da mutlaka deniz ürünlerinden denemelisiniz. Bu ürünlerden çok keyif alacağınız birçok noktası mevcuttur. Şehrin hediyelik eşya mağazaları da oldukça başarılıdır. Kendinizi onların içinde kaybedebilirsiniz.
 
Fiyat karşılaştırması ile Türkiye'den San Francisco’ya, San Francisco’dan Türkiye'ye en ucuz uçak biletini hemen alın! Farklı ödeme seçeneklerinden, iptal ve iade fırsatlarından siz de yararlanın!
 

Paylaş