Samsun Uçak Bileti

Book your flight

to

Merak Edenler İçin SAMSUN

Nüfus: Şehir, 1.261.810 (2013)
Para Birimi: Türk lirası
Ortalama Uçuş Süresi: 1 saat 40 dakika
Saat Farkı: GMT + 2
Vize: Gerekmiyor

Tüm Türkiye'den Samsun'a, Samsun'dan tüm Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!


ŞEHİR İÇİ ULAŞIM

Otobüs, taksi, dolmuş, teleferik. “Samkart” sayesinde şehiriçi ulaşımı tek akıllı ile bilet yapabilirsiniz.


İKLİM

Yılboyunca çok sertleşmeyen Karadeniz iklimi hakimdir. Sıcaklık ortalaması kışın 6 - 9 C, yazınsa 20 - 23 C arasındadır.

Ocak, Mayıs, Temmuz ve Eylül tatil için ideal aylardır.


EKONOMİ

Samsun ekonomisi geniş ölçüde tarıma dayalı. Sanayi hızla gelişmekte. Kara, hava ve deniz yolları sebebiyle ticaret hareketli. 19 Mayıs Üniversitesi sayesinde kentte hatırı sayılır bir genç nüfus da bulunuyor.


GEZİLECEK GÖRÜLECEK YERLER

Alışveriş Yapılabilecek Yerler: Kentin ana alışveriş caddesi İstiklâl Caddesi olmakla beraber Rus Pazarı, Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Bulvar AVM da denenebilir. 


EĞLENCE MERKEZLERİ

Atatürk Kültür Merkezi, Konak Sinema, Cinemaximum, ve Leman Kültür Starbucks şehrin ana eğlence mekanları olarak göze çarpıyor. Şehirde durmak istemeyenler Havza kaplıcaları ve Amisos Tepesi’de gidebilir. Batıpark -  Baruthane arasında ise teleferik keyfi yapabilirsiniz. Büyük şehirleri özleyenler ise Starbucks’ta kahve içebilir. 


ÇOCUKLARLA GİDİLEBİLECEK YERLER 

Çocuklarla gidilebilecek en gözde mekan Piazza Playland ve Luna Park. Bunun dışında Batupark, Sevgi Gölü ve Sevgi Parkı’na da göz atılabilir.  Ayrıca Samsun’da hayvanat bahçesi de bulunuyor.


GECE KULÜPLERİ VE BARLAR

Genel olarak Anadolu şehirlerinin aksine Samsun’un canlı bir gece hayatı var: Lucca,  Exclusive, Olimpiyat Cafe-Bar, Garage Club, Gırgır North, Harlequin, Mojito, Dino’s Bar, Venn Club, Newcastle 55, GARAGE Music Station pub & bistro, XL Pub ve Dallas Bar arasından seim yapmakta zorlanabilirsiniz. 


ŞEHİRDE YAŞAMIŞ ÜNLÜLER

Neyzen Tevfik, Vüs’at O. Bener, Ferhan Şensoy, Murat Karayalçın, Ali Fuat Başgil, Vedat Türkali, Levent Kırca, Orhan Gencebay, Sabri Sarıoğlu, Mehmet Özdilek, Ahu Türkpençe, Tanju Çolak, Ece Erken, Sagopa Kajmer.


ALINMASI/DENENMESİ GEREKENLER

Mayıs ayında giderseniz, 19 Mayıs Şenlikleri ve havai fişek gösterisi kesinlikle kaçırılmamalı. Onun haricinde Samsun’a çıkan herkesin Bandırma vapurunun replikasını görmesi, Atatürk heykeli önünde poz vermesi, Çalıkuşu Dönercisi’nden Samsun Döneri yemesi adetten sayılıyor. Sanat Sokağı’nda bulunan eski Rum konakları ise fotoğrafçı seyyahların iştahını kabartıyor.

Tüm Türkiye'den Samsun'a, Samsun'dan tüm Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!


Paylaş