Safakes Ucuz Uçak Bileti

Book your flight

to

Merak Edenler İçin (destination)

Nüfus: 330.440
Para Birimi:Tunus Dinari (TND)
Ortalama Uçuş Süresi: : 2 saat 45 dakika
Saat Farkı: GMT +1
Vize: 90 günden uzun ziyaretler için Tunus vizesi

Türkiye'den Safakes'e, Safakes’den Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!Şehir İçi Ulaşım

Safakes’de şehir içi ulaşım oldukça kolay. Özellikle taksi hem hızlı, hem yaygın hem de oldukça ucuz. Şehir merkezinde taksiyle bir yerden bir yere gitmek size 2 TND’den (yani yaklaşık 2,5TL) fazlaya mal olma ihtimali yok denecek kadar az. Tabii bu nedenle de otobüsler turistler için tercih edilen bir ulaşım aracı olmaktan çıkıyor. Yine de otobüs rotaları ve saatleri hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz bu site size yardımcı olacaktır; www.ecfi-t.com. Şehirler arası yolculuklar için ise tren oldukça uygun. Güneye; Gabes ve Ksour yönüne doğru gittiğiniz zaman Star Wars filmlerinin çekildiği lokasyonları da görmeniz mümkün. Trenler üç ayrı sınıftan oluşmakta. 2.sınıf, 1.sınıf ve Konfor sınıfı. Konfor sınıfı 24 koltuktan oluşmakta ve diğer sınıflara göre hatrı sayılır derece rahat. .


İklim

Safakes yarı kurak sıcak bir iklime sahip. Yıllık hava sıcaklığı ortalamısı 18,6 derece olan şehirde yağış miktarı oldukça az. Yaz ayları oldukça sıcak iken kış ayları hava sıcaklıkları ortalama 10 derecelerde gezmekte. Kışlık eşyalarınız ile bavulunuzu doldurmanıza hiç gerek yok. Sonbahar koşullarına uygun kıyafetleri yanınızda götürürseniz 4 mevsim oldukça rahat edersiniz.


Ekonomi

Şehirdeki en önemli geçim kaynağı fosfat. Onu takiben zeytin ve zeyin yağı üretimi ile fındık yetiştiriciliği çiftçiler için önemli geçim kaynakları. Aynı zamanda Safakes liman şehri olduğundan dolayı da ithalat ve ihracat da oldukça gelişmiş bir durumda. Şehirde Tunus dahilindeki en büyük balıkçılık limanı da yer almakta.


Görülmesi Gereken Yerler

Şehir içerisinde yer alan Arkeoloji müzesi Romalılar döneminden kalma ve kesinlikle görülmesi gereken etkileyici bir mozaik koleksiyonuna sahip. Aynı zamanda Fransız işgali öncesinde ve esnasında garnizon olan Kasbah ziyaret edilmesi gereken yerler arasında. Fransız işgalinden sonra, Kasbah’ta Fransız etkileşimi tamamen ortadan kaldırılmış, Safakes’I kültürel ve ticari olarak etkileyen oluşumlarla tekrar canlandırılmış. Çeşitli dini mimariler de bölgede yer almakta. Özellikle yer altı camisini kesinlikle görün. Kasbah’ın en etkileyeci yeri ise harika manzarasıyla kulelerin tepesi.


Alışveriş Yapılabilecek Yerler

Şehir merkezinde bulunan Monoprix oldukça güzel ve modern bir seçenek. Aynı zamanda çeşitli dekoratif ürünler, lokal kıyafetler, mücevher, resim ve geleneksel gıda ürünleri bulabileceğiniz el işçiliğinin ön planda olduğu ONAT alışveriş için güzel bir seçenek.


Eğlence Merkezleri

Safakes’in tarihi bölgesi olan Medina’da bir çok restoran ve dükkan bulabilirsiniz. Aynı zamanda gerçek sokak hayatını da deneyimleyeceğiniz Medina’da bir çok ufak ve karışık sokak arasında çok rahat kaybolabilir (bilinçli ve bilinçsiz olarak) ve değişik deneyimler yaşayabilirsiniz.


Çocuklarla Gidilebilecek Yerler

Tunus kıyısında, Safakes’den 20km. uzakta bulunan Kerkennah adalari ailecek bir haftasonu kaçamağı için ideal. Toplam 7 adacıktan oluşan Kerkennah adaları içerisinden Gharbi ve Chergui içerisinde hayat olanlarından. Burada geleneksel balıkçıklık tekniklerine şahit olmanız mümkün. Çoğu dokunulmamış kumsallarına bakıp hiç geri dönmek istemeyeceğiniz adalar aynı zamanda dalış sahalarıyla da nam salmış.


Gece Kulüpleri ve Barlar

Sanılanın aksine Safakes’de gece hayatı oldukça hareketli geçiyor. Tek yapmanız gereken o geceki en güzel eğlencenin nerede olduğunu bulmak. Bunun içinde çözümüz belli. Etraftaki yerel halkla ve otelinizdeki çalışanlarla konuşun. Çünkü gecenin en hareketli ve en güzel partisi, tam da otelinizin önündeki kumsalda gerçekleşiyor olabilir.


Alınması/Denenmesi Gerekenler​

Bizim böreğimize de benzeyen Brik oldukça lezzetli. Mutlaka deneyin. Özellikle Restaurant Bagdad şehirdeki en lezzetli Brik’leri servis ediyor. Yumurtaları olan farklı versiyonları iştahınızı oldukça kabartacak.


Paylaş