Rotterdam Uçak Bileti

Book your flight

to
Nüfus: Yaklaşık 600.000
Yüz Ölçümü: 319 kilometre kare
Para Birimi: Euro
Uçuş Süresi: Antalya, Roterdam arası ortalama 4 saat 10 dakikadır.
Saat Farkı: 1 saat
Şehir içi Ulaşım: Metro, hafif raylı sistem, feribot, taksi, bisiklet, tramvay, otobüs 

Rotterdam'a Yakın Havaalanları

 Amsterdam Schiphol havaalanı (44 km), Antwerp Deurne havaalanı (85 km), Eindhoven havaalanı (86 km), Brussels International havaalanı (117 km), Düseldorf Weeze havaalanı (123 km) 
 

İklim

Ilıman iklimdir. Yazları ılık ve nemli, kışları ılık ve yağışlıdır. Yıl içerisinde hava yazın 17 dereceye kadar ulaşır iken kışın ise -2 dereceye kadar düşer.
 

Rotterdam'da Gezilecek Görülecek Yerler

Gezilecek Yerler: Boijmans Van Beuningen Müzesi, Thermen Sauna, Witte Huis, Diergaarde Blijdorp Hayvanat Bahçesi, Doğal Tarih Müzesi, Euromast Kulesi, Wereld Müzesi, Sonneveld Evi, Het Schielandshuis Müzesi, Erasmus Köprüsü, Willemsburg köprüsü, Hollanda Mimarlık Enstitüsü (NAI), Maritime Museum (Denizcilik Müzesi), Maas Nehri  başlıca önemli yerlerdir.
  
Alışveriş Merkezleri: Rotterdam tam bir alışveriş cennetidir. Biz en uygun fiyatlı olanları ve en meşhur olanları sıralıyacağız. Erkek Giyim, kadın Giyim, bebek Ürünleri ve çoğunlukla market alışverişleriniz için; Hema, C1000, Albert Heijn, Mandarin, A.C.M gibi isimler tavsiye ettiklerimizin başında gelir. Bunun yanı sıra sade kadın giyim üzerine alışveriş yapmak isterseniz; Koeneckeo E’ yi, Bellisimo, Bo-Bois’ i, Livera’ yı, Miss Etam’ ı, Leon Bv’ nu, Heel (Van) Rinus’ u tavsiye ederiz. 
 
Oteller: Özellikle orta yaş grubuna hitap eden konaklamazsanız bile kafesinde vakit geçirmeden Rotterdam’ dan ayrılmamanız gereken bir otel  Hotel New York’ u, kentin simgesi haline gelen 100 metre yüksekliğin deki Hotel Euromast’ ı bunun yanı sıra Hotel The Westin Rotterdam, Hotel Stroom Rotterdam, Hotel Bazar gibi otelleri de değerlendirmenizi mutlaka tavsiye ederiz.
 
Yeme içme: Hollanda’ nın ünlü mimarlarından Dudok’ un tasarımını yaptığı Café Dudok’ da elmalı tartının nefis olduğu meşhur bir kahvaltı yapmanızı tavsiye ederiz. Kahvaltıyı kaçırırsanız da üzülmeyin öğlen menüsündeki aperatifler de bir o kadar lezzetlidir. Bu mekanın içinde ayrıca şarap mahzeni, manav, şarküteri de bulunuyor ve tabii ki hepsi organik. Eğer Maas Nehri’ nin manzarası karşısında yemeğinizi bile unutmak istiyorsanız öğle ya da akşam öğünlerinden birini ünlü şef Helder’ in restoranı Parkheuvel’ i ısrarla tavsiye ederiz. Sabah kahvaltısını Café Dudok’ da, öğle yemeğini Parkheuvel’ de yediğinizi varsayıyoruz. Gelelim akşam yemeğine eğer balık yemeği seviyorsanız Rotterdam’ ın en iyi balık restoranı olan, yemeklerini eski usüllerle hazırlayan kaliteli ve şehrin en çok sevilen yerlerinden biri olan Zeezout’ a mutlaka gitmenizi tavsiye ederiz. 
 
 
Gece Kulüpleri ve Barlar: Eğer aradığınız sakin bir mekan ise size kahveleri mükemmel olan, biraz daha kahve evi tarzı Coffee Company’ yi öneririz. Jazz bar tarzı yerler seviyorsanız size Bird Rotterdam ve Dizz Jazz barı ısrarla tavsiye ederiz. Yok ben hareketli bar/ klüp tarzı yerler istiyorum diyorsanız size Melief Bender Bar, Lido Terrace Bar, Off Corso barı tavsiye ederiz.
 
 
 

Paylaş