Rio De Janerio Ucuz Uçak Bileti

Book your flight

to

Merak Edenler İçin Rio De Janerio

Nüfus:6.136.650
Para Birimi:Brezilya Reali
Ortalama Uçuş Süresi:25 saat
Saat Farkı:GMT-6
Vize:90 güne kadar gerekmiyor

Türkiye'den Rio de Janerio'ya, Rio de Janerio'dan Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!Şehir İçi Ulaşım

Rio de Janerio’da şehir içi ulaşım metro ve otobüslerle sağlanıyor. Şehir içi ulaşımında taksiler de etkin biçimde rol oynuyor.


İklim

Rio de Janerio’da tropikal iklim hüküm sürer. Yazlar sıcak ve yağışlı, kışlar ılık ve kuru geçer. Baharda ve kış aylarında yağışlara gebedir Rio de Janerio’nun havası. Şehrin atmosferi yıl boyunca sıcaktır.


Ekonomi

Futbol, ciddi anlamda şehir için bir ekonomik destektir. Petrol, Turizm, Doğalgaz, Telekomünikasyon sektörleri şehir ekonomisinde etkin rol oynayan kaynaklardır.


Görülmesi Gereken Yerler

Copacabana, Lebnon ve Ipanema Plajları dünyanın en iyileri arasında gösteriliyor. Gitmişken görmenizde, görmek bir yana bu sularda yüzmenizde fayda var. Dünyanın en büyük İsa Heykeli’nin burada olduğunu biliyor muydunuz? Bu sebeple Corcovado Tepesi’nin yolunu tutun ve görkemli İsa Heykeli’ni görün. Rio de Janerio’da sizin büyüleyecek bir başka tepe daha var ki burası Sugar Loaf Tepesi’dir. Ziyaretçilerine benzersiz bir manzara sunar. Kocaman İsa Heykelinden de anlayacağınız gibi koyu Katolik olan şehirde özel bir anlama sahip Rio de Janerio’nun en büyük katedrallerinden biri olan Catedral de Sao Sebastiao do Rio de mutlaka gezilmeli ve görülmeli. Tijuca Ormanı, Flamengo Parkı gezmekten keyif alacağınız yerler olmaya aday.

Ayrıca Samba’nın memleketindesiniz. Karnaval alanı Sambadrom’u görmeden dönmeyi düşünmeyin bile. Bu alanda Tanrı’nın Riolulara bahşettiği en güzel şeyi yapıyor Riolular… Yani Samba. Platafoma’da harika samba gösterileri izleyebilirsiniz.


Alışveriş Yapılabilecek Yerler

Rio de Janerio’da alışveriş için sayısız alternatifiniz var. H. Stern Mücebher dükkanı sizi büyüleyecektir. Ama burada harcayacağınız para da o biçim… Rio sahilleri akşam birer pazara dönüşebilir. Hem de tahtadan, deniz kabuklarından, rengarenk taşlarla yapılmış mücevherleri ve samba yapan kızların üzerinde görüp bayıldığınız kıyafetleri bulabilirsiniz bu pazarlarda.


Eğlence Merkezleri

Deniz, kum, plaj ve dans sevenlere bu şehirde her yer birer eğlence merkezidir. Ama tabii ki en büyük eğlence alanı Samba gösterilerinin yapıldığı Plataforma’dır. Zevkinize ve keyfinize göre eğlence alternatifleri bulabileceğiniz bir mekan da Copacabana Palace Oteli’dir. Colombo Pastanesi de şehirde hatrı sayılır mekanlardan biri, ailenizle ve dostlarınızla keyifle soluklanacağınız bir adres olabilir burası. Tijuca Milli Parkı hem dinlenmek hem eğlenmek isteyenlere doğal bir seçenek sunar. Cinelândia Meydanı ve çevresinde sayısız eğlence ortamı alternatifi bulabilirsiniz.


Çocuklarla Gidilebilecek Yerler

Ailecek keyifle gezebileceğiniz Botanik Park, Ulusal Kütüphane, Belediye Tiyatrosu, Flamengo Parkı dışında şehirde; Modern Sanat Müzesi, Tarih Müzesi, Güzel Sanatlar Müzesi ve Ulusal Müze de mevcut. Bu mekanlarla çocuğunuz hem şehri tanıyacak hem de kültürüne kültür katacaktır. Eğer ailecek az çok sporla haşır neşirseniz futbolun anavatanına gelmişken bir maç izlemeden dönmezsiniz.


Gece Kulüpleri ve Barlar

Rio de Janerio’da ölüyü bile diriltecek kadar hayat dolu bir gece hayatı var. Garota de Ipanema Barı işte bu ölüyü dirilten mekanlardan yalnızca biri. Riolular geceyi genelde samba kulüplerinde geçirir. Diskolarda dans ve müzik sabaha kadar bitmez. Rio de Janerio’da gece hayatının kalbi Copacabana ve Ipanema bölgesinde atar. Ama aradığınız eğlence capcanlı bir sokak partisi de olabilir. O halde Cuma ve cumartesi günleri Lapa semtinin yolunu tutabilirsiniz. Ayrıca geceleri içecek ve eğlenecek mekan arayanlara Baronetti, Londra, Sacadura, Clan Cafe, Bar do Copa iyi birer alternatif olabilir.


Yaşamış/Yaşayan Ünlüler

Efsanevi futbolcular Ronaldo, Romario, Carlos Alberto ve dünyaca ünlü yazar Paulo Coelho Rio de Janeiroludur.


Alınması/Denenmesi Gerekenler​

Rio de Janeiro’nun mutfağı Avrupa ve Amerikan kültüründen izler taşır. Acı, bol baharatlı ve etli yemekler Rio de Janeiro mutfağının temelini oluşturuyor. Comida a kilo denen büfelerde şehir mutfağının seçkin lezzetlerini tadabilirsiniz.

Şehirdeki dünyanın en ünlü dans okullarında eğitim almanız mümkün, eğer uzun süreli bir seyahat düşünüyorsanız bu avantajı değerlendirin. Sambayı yerinde öğrenmek sizin için bulunmaz bir nimet olabilir. Doyasıya dans etmeniz ve enerjinizi atmanız için şehirde o kadar çok yer ve mekan var ki… Günü birlik bir plaj futbolu oynayabilirsiniz. Burası sambanın memleketi olduğu kadar futbolun da anavatanı ne de olsa. Futbolcular antrenmanlarını çoğunlukla kumsalda yaparlar. Burada bir maça katılabilir ya da izleyebilirsiniz. Sevdiklerinize hediye götürmek için çok alternatifiniz var yalnız bunlardan biri sambayla diğeri futbolla ilgili. Samba kıyafetleri ve aksesuarları sevdiklerinizin çok ilgisini çekebilir. Bunun dışında bir Rio de Janeiro forması da futbol tutkunları için bulunmaz bir nimettir.

Fiyat karşılaştırması ile Türkiye'den Rio de Janerio'ya, Rio de Janerio'dan Türkiye'ye en ucuz uçak biletini hemen alın! Farklı ödeme seçeneklerinden, iptal ve iade fırsatlarından siz de yararlanın!


Paylaş