Prag Ucuz Uçak Bileti

PRAG’A UÇUŞ, 136 $’DAN İTİBAREN

Ben de orada olsaydım diyeceğin popüler bir rota.

Book your flight

to

PRAG

Nüfus: 1.2 milyon
Para Birimi: Kron
Ortalama Uçuş Süresi: 2 saat
Saat Farkı: GMT+2
Vize: Schengen Vizesi
 
Türkiye'den Prag'a, Prag'tan Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!
 
 

ŞEHİR İÇİ ULAŞIM

Prag şehir içi ulaşım anlamında birden fazla seçenek sunuyor. Her ne kadar şehri doya doya yürüyerek gezmenizi önersek de toplu taşıma anlamında tramvay, metro ve otobüs seçenekleriniz var. Şehirdeki ulaşım sistemi şehrin en uzak noktalarını dahi kapsıyor ve şehirde yaşayan nüfusun büyük çoğunluğu toplu taşıma araçlarını kullanıyor. Prag'ta korsan taksi kullanımı da oldukça yaygın, unutmayın. 
 

İKLİM

Çek Cumhuriyeti'nin iklimi gereği mevsimler arası hava durumu çok belirgin farklarla değişiyor. Kışları şehir soğuk ve kurak oluyor, ilkbahardan itibaren ise sonbahara kadar daha ılıman fakat genellikle yağışlı şekilde seyrediyor. Coğrafik konumu ve de denize kıyısı olmaması sebebiyle Prag yaz ve kış ayları arasında büyük sıcaklık farkları yaşatıyor. Şehirde yılın en soğuk ayı Ocak'ken, yazın en sıcak ayı Temmuz'dur fakat kışın çok soğuk yazın çok sıcak olmaz. 
 

EKONOMİ

Prag'ın ekonomisine turizmin katkısı ciddi oranda büyüktür. 
 

GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

Prag'a gittiyseniz mutlaka Charles Köprüsü'nü görmelisiniz. Bu köprü 13. yüzyılın mirasını taşıyor. Saint Nicholas yani nam-ı diğer Noel Baba Klisesi de şehirdeki duraklarınızdan biri olacak. Bu klisede barok sanatının eşsiz örneklerine rastlayacaksınız. Prag'a çok değil iki saatlik uzaklıktaki Karlovy Vary de unutulmaması gereken bir kaplıca kent, önemi ise Beethoven, Karl Marx, Drovak ve Atatürk'ün yaşadıkları evleri burada görebilecek olmanız. Karlstein kalesini de görmeden dönmeyin.
Meşhur Old Town meydanı, Unesco Dünya mirası listesinde yer alıyor ve Prag'ın turist akınına uğradığı bölgesi desek yeridir. Bu meydandaki Astronomik Saat Kulesi tam 634 yıllık. Bu saat kulesi saat başı içinden çıkan havari heykelleri ile şehre gelenlerin ilgi noktası oluyor. Şehri ikiye ayıran nehrin üzerindeki köprüyü görmeniz gerektiğinden bahsetmiştik. Prag'ın sol yakasındaki Prag Kalesi ve Küçük Kasaba, sağ yakasındaki Eski Şehir, Yahudi Meydanı ve Yeni Şehir de diğer tavsiyelerimiz. 
 

ALIŞVERİŞ YAPILABİLECEK YERLER

Prag'ta alışveriş denince insanın aklına doğrudan şehrin dört bir yanındaki tezgahlar geliyor, sokaklarda el işi eşyalar, tahta kuklalar, gravürler, resimler bulabilirsiniz, hem de uygun fiyatlara. Bohemya kristalleri ve porselenleri de şehirden dünyaya yayılmış meşhur hediyelik eşyalardan. Seyyar satıcılar köprü boyunca dizilmiş halde sizi bekliyor olacak. Şehirdeki alışveriş merkezlerinden birkaçı ise Vinohradsky Pavilon, Slovansky Dum, Myslbek Alışveriş Galerisi, Palladium, Palac Flora şeklinde sayılabilir. 
 

EĞLENCE MERKEZLERİ

Metropole Zlicin adlı eğlence merkezi şehir tavsiyelerimizden biri. Buraya Zilicin metro istasyonundan doğrudan geçiş var ve sinema salonları mevcut. Gündüz sokaklarda ve eğlence merkezlerinde zaman geçirirken geceleri de şehrin meşhur kulüplerini tercih edebilirsiniz. Şehirdeki seyyar şarap satıcılarının etrafındaki insanlarla sosyalleşebilir Old Town'da hem bütçenize hem zevkinize uyan mekanlarda eğlenebilirsiniz.
 

ÇOCUKLARLA GİDİLEBİLECEK YERLER

Şehirde ailelerin çocuklarıyla çok zevkle zaman geçirebileceğı ortamlar fazlasıyla mevcut çünkü yemyeşil parklar her tarafta. Fakat özellikle çocuklara yönelik ve onları mutlu edebilecek yerlerin başında Petrin Tepesi geliyor. Burada bir televizyon kulesi ve bir minyatür Eyfel Kulesi var. Mirror Maze yani Aynalar Diyarı da içindeki çok sayıdaki aynalarla çocukların bu şehirde görmekten en zevk aldıkları yerler arasında. Şehrin bu bölgesinde çocuğunuzla at turlarına katılabilir ve gül bahçeleri içinde bir akşamüstü yürüyüşü de yapabilirsiniz. 
 

GECE KULÜPLERİ VE BARLAR

Prag şehrinde gece hayatına dair bulabileceğiniz hemen hemen her şey şehrin Old City olarak anılan bölgesinin etrafına toplanmış durumda. Şehir merkezinden otobüsle ulaşabileceğiniz Cross Club adlı mekanda içeride göreceğiniz iç mimari ögelerinin tümü makina parçalarından oluşuyor o nedenle ne kadar eğlenceli olduğu kadar tasarımı da sizi şaşırtacaktır. Duplex gece kulübü de şehrin en çok bilinen gece kulüplerinden biri ve tam 6 katlı. Sasazu ve Mecca ise daha pahalı gece kulüplerinden. Tüm Avrupa şehirlerinde bir tane bulunan La Fabrique burada da var. 
 

PRAG'TA YAŞAMIŞ ÜNLÜLER

Franz Kafka, Milan Kundera, Nazım Hikmet. 
 

ALINMASI/DENENMESİ GEREKENLER

Elbette en iyisinden bir opera izlemek! Prag'a gidip deneyimlenmesi gereken kültürel aktivitelerin başında opera geliyor. Şehrin yeme-içme kültürüne gelince de denemeniz gereken lezzetlerin başında et gekiyor. Kırmızı et severler yanında bir de iyi bir kırmızı şarap sipariş etmeli. Prag şehrinin herhangi bir noktasında iyi bir balık ya da geyik eti bulabilirsiniz. Prag biralarıyla ünlü, dünyaca ünlü bu biraları ve Çek yemeklerini tatmak için U Fleku'yu seçebilirsiniz, bu restaurant 500 yıldır hizmet veriyor. Bohemya kekleri ise şehirde tatmanız gereken tatlılardan. 
Nazım Hikmet'in de en sevdiği kafelerden biri burada, Film Akademisi'nin altındaki Cafe Slavia. Kafe kültürü diğer Avrupa şehirlerinden Paris ve Viyana kadar gelişkin. Müzeler kadar büyük yer kaplayan kafelerden birkaç öneri ise Globe Bookstore & Cafe, Cafe Imprial, Cafe Louvre ve Cafe Montmartre.
 
Fiyat karşılaştırması ile Türkiye'den Prag'a, Prag'tan Türkiye'ye en ucuz uçak biletini hemen alın! Farklı ödeme seçeneklerinden, iptal ve iade fırsatlarından siz de yararlanın!
 

Şartlar:

  • 15 Aralık 2016 -15 Ocak 2017 arası sunulan en düşük ücretler baz alınarak hazırlanmıştır
  • Yer durumuna bağlı olarak duyurulan ücretlerde değişiklik olabilmektedir.
  • Uçuşlar İstanbul Atatürk Havaalanı veya Sahiba Gökçen Havalimanı kalkışlı gerçekleşmektedir.
  • Gidiş-dönüş fiyatlar baz alınmıştır.
  • Fiyatlara vergiler dahil, hizmet bedeli hariçtir.
  • İptal, iade ve değişiklik durumunda ilgili havayolu tarafından belirlenen kurallar uygulanır.
  • Kampanyalı ücretler, ilgili havayolu tarafından tanımlanan belirli koltuk sayısı ile sınırlıdır.

Paylaş