Philadelphia Ucuz Uçak Bileti

Book your flight

to

Merak Edenler İçin Philadelphia

Nüfus: Dolar
Para Birimi: 14 Saat
Ortalama Uçuş Süresi: -7
Saat Farkı: Amerika Vizesi
Vize: text

Türkiye'den Philadelphia’a, Philadelphia’dan Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!Şehir İçi Ulaşım

Philadelphia da toplu taşıma otobüs, metro ve tramvay ile sağlanmaktadır. Toplu taşıma sisteminin kurucusu ve işleticisi SEPTA’dır. SEPTA şehirde 70 üzerinde otobüs hattına sahiptir. Çok büyük bir şehir olan Philadelphia çok geniş alana yayılmış bir metro hattına sahiptir. Şehir içinde ve şehir dışındaki merkezlere toplu taşıma araçlarıyla çok uygun fiyatlarla seyahat edebilirsiniz. Tek kullanımlı bilet alıp seyahat edebileceğiniz gibi, çoklu kartlar alarak daha uyguna seyahat etme imkanına sahipsiniz.


İklim

Nemli subtropical iklimin hüküm sürdüğü görülmektedir. Bahar ayları ılıman, kış ayları ise çok soğuk geçmektedir. Şehirde yıl boyunca yağış görülmektedir. Bir ay içerisinde 8-12 gün arasında yağış almaktadır. Ortalama sıcaklık kış aylarında 0.17 ile -12 °C, yaz aylarında ise 25-35 °C arasındadır. Hava şartları sebebiyle gidilmesi en uygun dönem yaz ayları yani Haziran-Ağustos ayları arasındaki dönemdir.


Ekonomi

Ekonomisi İmalat, Gıda ve Finans Hizmetleri üzerine kuruludur. Tıp, Hukuk ve Eğitim konusunda ABD’de lider şehirlerdendir. Aynı zamanda kentte petrol, kimya, dokuma, metalürji, ulaşım araçları gibi sektörlerde yer almaktadır.


Görülmesi Gereken Yerler

Şehri yürüyerek gezmek ziyaretçiler için eşsiz bir deneyim olacaktır. Birçok müze, sanat galerisi ve park bulunmaktadır. Fairmount Park, Laurel Hill Cemetery, Philadelphia Magic Garden, African American Museum, Please Touch Museum, Love Park, Clark Park, Fairmount Park, Rittenhouse Square, Washington Square, Logan Square, City Hall, Penny pack Park ve The Philadelphia Zoo görülmesi gereken yerlerden birkaçıdır.


Alışveriş Yapılabilecek Yerler

Philadelphia da alışveriş yapabileceğiniz bir çok alışveriş merkezi ve cadde vardır. En çok tercih edilen alışveriş ve eğlence merkezi Franklin Mill, 130 dan fazla mağaza ve yemek yiyebileceğiniz restorantın bulunduğu The Gallery, seçkin markaların outlet mağazalarının bulunduğu Philadelphia Premium Outlets, Philadelphia’s 9th Street Italian Market, deniz mahsulleri ve taze yiyeceklerin bulunduğu Reading Terminal Market en popüler mekanlarıdır.


Çocuklarla Gidilebilecek Yerler

Amerikanın ilk hayvanat bahçesi olan Philadelphia Zoo çocuklarla keyifli vakit geçirilebilecek en iyi yerlerden biridir. 1300’den fazla hayvanın bulunması yanısıra balon yolculuğu, interaktif ve eğitici sergilerde keyifli seçenekler arasında yer almaktadır.


Gece Kulüpleri ve Barlar

Philadelpia’da gece hayatının en önemli yeri South Street’tir. Şehrin en ünlü bar ve diskoları burada bulunmaktadır tabi bu sebeptendir ki etrafında birçok otel bulunmaktadır. Gece hayatında tercih edebileceğiniz mekanlardan bazıları; The N Crowd, Foda Irish Pub, Brownie’s Irish Pub, Rum Bar, City Tavern, Twenty Manning, Shampoo Nightclub.


Yaşamış/Yaşayan Ünlüler

Bill Cosby, Noam Chomsky, Tina Fey, Bradley Cooper ve daha birçok isim Philadelphia'da yaşamıştır.


Alınması/Denenmesi Gerekenler​

The Reading Terminal Market adındaki bölge, ABD’nin en büyük kapalı çiftçi pazarıdır. Burada her türden farklı satıcı ve ürünü bulabilirsiniz. İlginizi çekebilecek basketbol, beyzbol, hokey, amerikan futbolu ve futbol gibi sporlardan birini seçerek maç izleyebilirsiniz. Sokak müzisyenleri oldukça fazladır şehri yürüyerek gezerseniz sıkça rastalamanız mümkün. Müze ve sanat galerilerini ziyaret etmeyi unutmayın.


Paylaş