Odessa Ucuz Uçak Bileti

Book your flight

to

 

Nüfus: 1 milyon
Para Birimi: Grivna
Ortalama Uçuş Süresi: 2 saat 37 dakika
Saat Farkı: GMT +3
Vize: 60 güne kadar vize gerekmiyor
 
Türkiye'den Odessa'ya, Odessa'dan Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!
 

 

ŞEHİR İÇİ ULAŞIM

Şehirde her şey gibi ulaşım da çok ucuz ve o nedenle taksi bulmak çok zor. Toplu taşıma ile gitmek istediğiniz her yere ulaşabilirsiniz o nedenle taksi beklemenizi önermiyoruz. Onun yerine seçenekleriniz tramvay, otobüs, traleybüs ve minibüs.
 

İKLİM

Ukrayna'nin güneybatısındaki şehirde ılıman deniz iklimi gözlenmekte. Şehirde yazlar ılık geçerken kış ayları serin ve yağışlıdır. Kış aylarında burada görülen ortalama hava sıcaklığı -10 derece iken yaz aylarındaki ortalama sıcaklık 20 derece civarındadır. 
 

EKONOMİ

Turizm şehrin ekonomisi üzerinde büyük bir paya sahip. Ukrayna'nın ikinci en çok ziyaret edilen şehri olan bir şehir burası. Ticarete dayalı ekonomilerden biri olduğunu da söyleyebileceğimiz Odessa ekonomisi için Deribasovskaya Caddesi önemli bir merkez.
 
 

GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

Büyük ılıcalar, tarihi abidelerle karşılaşmaya hazırlanın. Kent merkezindeki Potemkin Merdivenlerini görmeden dönmeyin, Prymorsky Bulvarı'ndaki bu merdivenlerin ardından sırada mimari eserler var. Vorontsov, Tolstoy, Brzozowski ve Potocki Sarayları ilk sırada. Richelieu Dük’ü Heykeli ile Vorontsov Abidesi onları takip ediyor. 
 
Arkadia Plajı, Shevchenko Parkı, Preobrazhenskiy Parkı ve Victory Parkı da şehirde vakit geçirmeniz ve görmeniz gereken yerlerden yalnızca birkaç tanesi.  
 
 

ALIŞVERİŞ YAPILABİLECEK YERLER

Odessa, Ukrayna’nın en önemli alışveriş merkezlerinden biri olarak anılır. Şehirden kaliteli seramikler, tablolar, çizimler, mücevherler, aksesuarlar edinip sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Kent galerilerine ve sokak satıcılarının tezgahlarında bu el yapımı eserler rahatlıkla bulunuyor. Odessa'da ayni zamanda çok sayıda alışveriş merkezi, butik de var/ Deribasovskaya Caddesi bir alışveriş severseniz uğrak mekanınız olacak. Hediyelik eşya pazarları ve bu semtteki alışveriş merkezlerini gezmeyi unutmayın.
 

EĞLENCE MERKEZLERİ

Eğlence merkezleri olarak genellikle bar ve diskoların anıldığı şehirde gündüzleri de eğlenerek iyi vakit geçirebileceğiniz mekanlar arasında şehrin renkli sokakları, alışveriş merkezleri ve kafeleri geliyor. 
 

ÇOCUKLARLA GİDİLEBİLECEK YERLER

Chabanka su parkı çocuklarınızla birlikte bu şehirde en keyifli zamanları geçirebileceğiniz yerlerden biri olacak. Yeraltı Şehri olarak anılan bölge de hem sizin hem ailenizin tarihi dokusuyla merakını cezbeden yerler arasına girecek. 
 

GECE KULÜPLERİ VE BARLAR

Arcadia bölgesi bu şehrin gece hayatının en yoğun olduğu bölgedir ve elbette Ukrayna'nın hemen hemen her şehrinde olduğu gibi burada da gece hayatı denince akan sular durur. Sabahın erken saatlerine kadar süren eğlencelerin tek kötü yanı var o da gece yarısından sonra bir mekana varacak olursanız çok fazla kuyruk bekleyeceğiniz gerçeği. Ibiza, Cosma, Assol, Captain Morgan, X-Club, Golfstream, Yoo, Palladium, Arena ve Itaka önerdiğimiz gece kulüplerinden bazıları. 
 

ODESSA'DA YAŞAMIŞ ÜNLÜLER

Burada doğan ünlü bilimadamları: Illya Mechnikov, Igor Tamm, Selman Waksman, Dmitri Mendeleev, Nikolay Pirogov, Ivan Sechenov, Vladimir Filatov, Nikolay Umov, Leonid Mandelstam, Aleksandr Lyapunov, Mark Krein, Alexander Smakula, Waldemar Haffkine, Valentin Glushko ve George Gamow.

 

ALINMASI/DENENMESİ GEREKENLER

Odessa yeme-içme anlamında hem yerel hem de global lezzetleri size sunuyor. Mutfağından aklınızda tutmanız gereken lezzetler khleeb, kasha, kotleta pokyivsky, borshch ve varenkyk olarak sayılabilir. Şehirde alkol fiyatları çok düşük ve bira, votka, şarap gibi alkoller çok tüketiliyor. Six de mutlaka denemelisiniz.
 
Odessa Opera Tiyatrosu'nda bir gün geçirmeden de dönmeyin. Kültür merkezi olan bu kent müze, opera ve tiyatrolarıyla ünlü. Bölgesel Rusya Dram Tiyatrosu, Vodyanoy Müzikal Komedi Tiyatrosu, Bölgesel Konser Salonu, Bölgesel Kukla Tiyatrosu ve Devlet Akademik Opera ve Bale Tiyatrosu tavsiyelerimiz arasında. 
 
Pushkin Müzesi de şehrin ev sahipliği yaptığı müzelerden bir diğeri. Odessa Arkeoloji Müzesi, Odessa Yerel Tarih Müzesi ve Odessa Doğu - Batı Sanat Müzesi, Devlet Edebiyat Müzesi'ni de atlamayın. 
 
Fiyat karşılaştırması ile Türkiye'den St. Odessa'ya, St. Odessa'dan Türkiye'ye en ucuz uçak biletini hemen alın! Farklı ödeme seçeneklerinden, iptal ve iade fırsatlarından siz de yararlanın!

Paylaş