Nuremberg Ucuz Uçak Bileti

Book your flight

to
Nüfus: 510.602
Para Birimi: Euro
Ortalama Uçuş Süresi: 2 saat 45 dakika
Saat Farkı: (+1) gmt
Vize: Schengen Vizesi
 
Türkiye'den Nuremberg’e, Nuremberg’den Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!
 
 
 

ŞEHİR İÇİ ULAŞIM

Nuremberg şehir içi ulaşımı oldukça düzgün ilerlemektedir. Dilediğiniz yere metro, otobüs, tramvay, tren gibi toplu taşıma araçlarıyla ulaşabileceğiniz gibi araç kiralayarak da rahatlıkla seyahat edebilirsiniz.
 

İKLİM

Nuremberg’de ılıman okyanus iklimi görülmektedir. Yaz mevsimi serin(ortalama 22 derece), kış mevsimi ise ılık geçer. Havanın en çok güneşli ve en çok yağış aldığı dönem ilginç olsa da yaz mevsimidir. 
 

EKONOMİ

Sanayi Devrimi ardından Almanya’nın sanayi merkezi haline gelen Nuremberg Siemens ve MAN gibi büyük sanayi devlerinin tesislerini içerisinde bulundurur. Orta Avrupa ve Doğu Avrupa pazarında çok önemli bir yere sahiptir. Matbaacılık, fen bilimleri ve daha pek çok mekanik icat bu şehirden çıkmıştır. Ekonomik ve kültürel gelişmeye ön ayak olan bir şehirdir.
 

GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

Kaiserburg Kalesi,  Nuremberg’in gerçek bir simgesi. Bu kale kutsal Roma İmparatorluğu döneminde 1050 ile 1571 yılları arasında önemli kral rezidanslarından biri olarak kullanılmış ve bulunduğu “Eski Şehir” bölgesiyle birlikte kendinizi geçmişe gitmiş gibi hissedebilirsiniz.
 
1250 yılında yapılmış bir kule olan Weisser Turm, 2. Dünya Savaşı sonrası restore edilmiş. Kulenin önüne 1981 yılında yapılan Ehekarussell Çeşmesi ise bir aşk şiirinden esinlenerek yapılmış. Üzerinde evlilik betimlemeleri yer alan çeşme Nuremberg’in simgelerinden biri.
 
Yıkılan eski bir sinagogun 1355 yılında onarılmasıyla kiliseye dönüştürülen Fraukenkirche, bölgeni ilk gotik ve helenik kilisesi. Kentin mimarileriyle öne çıkan diğer dini ve tarihi yapıları ise; St. Elisabeth, St. Edigien, St. Jacob, St. Klara, St. Lorenz, St. Sebald olarak sıralanabilir.
 
Kentin tarihi havasını solumak isteyenler için en güzel duraklardan biri ise Handwerkhof olacaktır. Eski kent kalesi ve kuleleriyle çevrili olan Handwerkhof, el sanatlarıyla da ünlü bir bölgedir. İçerisinde el sanatlarıyla yapılmış hediyelikler bulabilirsiniz.
 

ALIŞVERİŞ YAPILABİLECEK YERLER

Eski şehir merkezinde alışveriş yapmak çok keyifli. Avrupa’nın en büyük caddelerinden biri olma özelliğini de taşıyan bu caddede lüks butikler, ışıltılı pasajlar ve alışveriş merkezleri bulmanız mümkün.
Lorenz Kilisesi’nin çevresi de başka bir alışveriş noktası. Karolinen Sokağı fiyat bakımından daha uygun ve aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir sokakken, Kaisser Caddesi ise daha çok markalı butiklerin olduğu bir bölge.
Eski kent kalesi ve kuleleriyle çevrili olan Handwerkhof bölgesinde ise el sanatları ürünleri satılıyor. Hediyelik eşya hakkınızı burada kullanabilirsiniz.
 

EĞLENCE MERKEZLERİ

Nuremberg özellikle müzik festivalleriyle öne çıkan bir kent. Kentteki en önemli müzik etkinliklerinden biri 1951’den bu yana her yıl haziran ve temmuz aylarında düzenleniyor. Ortaçağa kadar uzanan müziklerin çalındığı bu festival  “Avrupa’nın En Eski Müzik Festivali” ünvanını da taşıyor.
 
Nuremberg Open Air festivali ise klasik müziğin Woodstock’u olarak tabir ediliyor. Bu festival de 2000 yılından beri temmuz ve ağustos aylarında düzenleniyor. Her yıl 100bin civarında olan seyircisiyle Avrupa’nın en büyük klasik müzik organizasyonu olarak kabul ediliyor. Bu festivale girişler ücretsiz.
 
Yine Avrupa’nın en büyük rock festivallerinden biri de bu kentte gerçekleşiyor. Zeppelinfeld Rock Festivali 1997 yılından beri gerçekleşiyor.
 

ÇOCUKLARLA GİDİLEBİLECEK YERLER

Almanya’nın ikinci büyük hayvanat bahçesinin bulunduğu il çocuklar için en güzel mekan. 70 hektar üzerine kurulu olan alanda 200 den fazla hayvan türü barınıyor. 
Çocuklarınızla birlikte gidebileceğiniz bir başka nokta ise oyuncak fuarıyla da ünlü olan Nuremberg’deki oyuncak müzesi.
 

GECE KULÜPLERİ VE BARLAR

Nuremberg’de gece hayatı çok canlı geçer. Yaz aylarındaki müzik festivalleriyle hareketlilik en üst seviyelerine ulaşır. Neredeyse her barda farklı bira çeşitlerini deneyebilirsiniz.  
 

NUREMBERG'DE YAŞAMIŞ ÜNLÜLER

Arbrecht Dürer; ressam, grafikçi, matematikçi ve sanat teorisyeni, 1509 ile 1528 yılları arasında burada yaşamış. Yaşadığı ve çalıştığı ev ise günümüzde müze haline dönüştürülmüş. Pazar günü haricinde her gün ziyaret edebilirsiniz.
 

ALINMASI/DENENMESİ GEREKENLER

Nuremberg’e gidip dünyaca ünlü iki yiyeceğini yemeden dönmemelisiniz. Biri, bir tür baharatlı çörek olan Lebkuchen’dır. İçinde badem, fındık ya da ceviz benzeri kuruyemiş ile turunçgil, bal, yumurta gibi besinler bulunur. Lebkuchen 1926 yılından beri Nürnberger Lebkuchen adıyla tescilli.
 
Diğeri ise, Bratwurst, Almanya’da çokça bulunan bir tür domuz sosisi. Parmak büyüklüğünde üç sosisin, bir ekmeğin içine koyulduğu bu sandviç, turistlerin en çok ilgili gösterdiği yemeklerden biri.
 
Domuz eti bulunmayan yiyeceklerin başında ise “ochsenmaul“ olarak adlandırılan ve çeşitli sığır türlerinden elde edilen et var. Bu etle salata da hazırlanıyor. 
 
Fiyat karşılaştırması ile Türkiye'den Nuremberg'e, Nuremberg’den Türkiye'ye en ucuz uçak biletini hemen alın! Farklı ödeme seçeneklerinden, iptal ve iade fırsatlarından siz de yararlanın!
 

Paylaş