Nakhon Si Thammarat Ucuz Uçak Bileti

Book your flight

to

Merak Edenler İçin Nakhon Si Thammarat

Nüfus:105,417
Para Birimi:Tayland Bahtı
Ortalama Uçuş Süresi:9 saat
Saat Farkı:GMT+7
Vize:30 güne kadar gerekli değil.

Türkiye'den Nakhon Si Thammarat’a, Nakhon Si Thammarat 'dan Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!Şehir İçi Ulaşım

Nakhon Si Thammarat şehri, Güney Tayland’da, Malay Yarımadası’nın doğu kıyısında, başkent Bangkok’dan yaklaşık 610 km. uzaklıkta bulunuyor. Şehir içinde tüm Tayland’da olduğu gibi tren kullanımı oldukça yaygın. Tren istasyonu çevresinde modern kent merkezi kuzey Old Town yer almaktadır. Tren dışında otobüs ve taksilerle şehir içi ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Yalnız İngilizce bilen insan sayısı son derece az olduğu için gideceğiniz yeri iyi tarif etmeniz gerekiyor. Özellikle taksi şoförleriyle taksiye binmeden önce anlaşmanız iyi olur.


İklim

Tropikal iklimin hakim olduğu şehirde sıcaklıklar yıl boyunca yüksek. Eğer sıcağı çok sevmiyorsanız Kasım ve Şubat ayları arasındaki dönem biraz serin oluyor. Bu mevsimde sıcaklık ve nem aşırı yüksek değil ve yağışlı gün sayısı da az. Mart ve Nisan ayları arasındaki dönem ise oldukça sıcak, nem oranı da oldukça yüksek olabiliyor.


Ekonomi

Tayland’da tarım ekonominin en önemli ayağını oluşturuyor. Maden bakımından da oldukça zengin olan Tayland’ın en eski şehirlerinden biri olan Nakhon Si Thammarat şehri ayrıca yüzyıllar öncesinden kalma birçok bina ve tarihsel önemi olan kalıntılara sahip. Özellikle 17. yüzyıldan itibaren İngiliz, Portekiz ve Hollandalı tüccarların fabrikalar kurmasıyla önemli bir ticaret merkezi haline gelen şehirde turizm de ekonomiyi etkileyen önemli bir sektör.


Görülmesi Gereken Yerler

Wat Phra Mahathat Vihan şehrin ve Tayland’ın güney bölgesinin en önemli tapınağı. Buda inancına mensup üyeler tarafından kurulan, 78 metre yüksekliğindeki tapınağın çevresinde irili ufaklı yapılar da bulunyor. 2009 yılında bir restorasyon geçiren tapınak görünüş olarak daha modern bir şekil almış. Şehrin en önemli yerlerinden şehir duvarının tarihi oldukça eskilere dayanıyor. Duvar doğudan batıya 456 m, kuzeyden güneye 2238 m uzunluğunda. Duvarın kuzey ve güney tarafında Prathu Chai Nua ve Prathu Chai Sak adında olmak üzere birer kapı bulunuyor Doğu tarafı ise şehir ve deniz bağlantılı üç kapı var. Batı tarafında ise 5 kapı bulunuyor. Bugün bu kapılardan yalnızca kuzey tarafında olan ziyaretçiler tarafından kullanılabiliyor.

Nakhon Si Thammarat’da şehir müzesi ve National Museum Nakhon Si Thammarat olmak üzere iki önemi müze bulunuyor. 1974 yılında açılan National Museum Nakhon Si Thammarat Phatthalung, Surat Thani, and Chumphon bölgelerinde bulunmuş antik kalıntılar sergileniyor. Ayrıca ulusal kütüphane tarafından müzede koruma altına alınmış pek çok önemli kitap ve eseri müzede görebilirsiniz.


Alışveriş Yapılabilecek Yerler

Şehirde yöresel kıyafetler ve hediyelikler bulabileceğiniz pek çok dükkan ve mağaza bulunuyor. Her bütçeye hitap eden bu yerlerde yiyecekten giyime her türlü aradığınızı bulabilirsiniz. Alışveriş merkezlerinde genelde sabit fiyattan ürünler satılıyorken, pazarlarda ve küçük dükkanlarda pazarlık yapmanızda fayda var. AVM gezmeyi sevenler için içerisinde pek çok ünlü markanın ürünlerini bulabileceğiniz Nakhon Si Thammarat Robinson Ocean AVM bulunuyor. Satın alınan popüler ürünler ise ünlü Tay ipeğinden yapılan giyecekler, Budist heykelcikleri ve el yapımı duvar süsleri. Fiyatları Hong Kong ve Singapur gibi uzak doğu ülkeleri gibi ucuz olmasa da uygun fiyatlara teknolojik ürünler bulabilirsiniz.


Eğlence Merkezleri

Nakhon Si Thammarat’da keşfedilmeyi bekleyen pek çok plaj ve sahil bulunuyor. Bu plajlardan Khanom etrafındaki plajlar sessiz ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler için güzel bir alternatif. Bu plajlarda sabah erken kalkıp Tayland körfezinin manzarasını izlemek de oldukça farklı bir deneyim. Bunun dışında çok farklı bitki örtüsüne sahip, muhteşem şelalelerin bulunduğu ve egzotik vahşi yaşam hayvanlarını görebileceğiniz iki ulusal park da ziyaretçilerine farklı bir eğlence vaat ediyor.


Çocuklarla Gidilebilecek Yerler

Şehirde çocuklarınızla beraber keyifli vakit geçireceğiniz ve daha önce sadece belgesellerde izlediğiniz egzotik hayvanları görebileceğiniz Nakhon Si Thammarat hayvanat bahçesi bulunuyor. Ayrıca oldukça farklı kültürlerin izlerini görebileceğiniz müzelere de gidebilirsiniz.


Gece Kulüpleri ve Barlar

Çok renkli bir gece hayatı olmasa da şehir merkezindeki mekanlar arasında yöresel sanatçıların sahne aldığı barlar bulunabilir. Daha çok sakin bir tatil isteyenlere hitap eden Nakhon Si Thammarat’da geceleri yapabileceğiniz en güzel şey belki de eşsiz güzellikteki plajlarında içeceklerinizi yudumlarken sabahlamak ve güneşin doğuşunu izlemek...


Yaşamış/Yaşayan Ünlüler

Bulunamadı.


Alınması/Denenmesi Gerekenler​

Nakhon Si Thammarat’da zengin ve Türk mutfağından son derece farklı olan Tayland mutfağını mutlaka denemelisiniz. Neredeyse 24 saat boyunca her yerin açık olduğu mekanlarda özellikle soslar her yemekte kullanılıyor. Özellikle deniz ürünleri bakımından pek çok seçenek bulunan mutfağın fiyatları da oldukça uygun. Sadece bu ülkede yiyebileceğiniz tropik meyveleri de tatmayı unutmayın.

Fiyat karşılaştırması ile Türkiye'den Nakhon Si Thammarat’a, Nakhon Si Thammarat’tan Türkiye'ye en ucuz uçak biletini hemen alın! Farklı ödeme seçeneklerinden, iptal ve iade fırsatlarından siz de yararlanın!


Paylaş