Moskova Ucuz Uçak Bileti

Book your flight

to
Nüfus: 10 milyon 
Para Birimi: Ruble
Ortalama Uçuş Süresi: GMT +4
Saat Farkı: 1 saat
Vize: Gerekmiyor
 
Türkiye'den Moskova'ya, Moskova'dan Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!
 
 

ŞEHİR İÇİ ULAŞIM

Bu şehir dünyanın en gelişmiş metro sistemine sahip olduğu için içiniz rahat olsun. Basit metro haritası ile şehrin her yerine metro ile ucuza gidebilirsiniz. Şehirde trafik fazla olabiliyor o yüzden karayolu yerine metroyu tercih edin.
 

İKLİM

Moskova ılımlı kara iklimi altında, güçlü don ve yıkıcı sıcaklıklar oldukça seyrek, ancak normdan uzaklaşma sıkça görülür. Yılın en soğuk ayı Ocak'tır ve en sıcak ayı da Temmuz'dur. Yaz aylarında ortlaama sıcaklık 20-25 derece iken kış aylarında bu sıcaklık  -10 derecedir. Yazlar sıcak ve arada yağışlı, kışlar çok soğuk ve çok kar yağışlıdır. 
 

EKONOMİ

Moskova Uluslarası İş Merkezi ve Moskova merkezli olup şu an uluslararası arenada pay sahibi olan şirketler şehrin ekonomisi adına bilmemiz gerekenler listesinde. Elbette turizm de Moskova ekonomisinin büyük bir kısmını oluşturuyor.
 

GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

Şehrin ana meydanı Kızıl Meydan'ı söylememize gerek var mı? Tüm şehir heykeller, modern yapılar, dini yapılar ve müzelerle dolu, elbette Komünist dönemden eserler de mevcut. Kırmızı tuğlalarla örülü Kremlin de ilk günden göreceğiniz ihtişamlı eserlerden olacak. 
 
St. Basil Katedrali yine Kızıl Meydan'da ve onlarca tavana sahip, 7 kuleden oluşuyor. Avrupa'yla Asya'nın birleştirici sembolü olarak kabul ediliyor. Kızıl Meydan'daki 13 metre uzunluğundaki Lobnoye Mesyo St. Basil Katedrali'nin tam karşısında, onu da atlamayın.
 
Manastır ve kilise listesi ise şöyle: Pushkin Museum of Art, State Tretayakov, Moscow Museum of Modern Art, Chudov Manastırı, Preobrazhenka Mezarlığı, Nativity Kilisesi ve St. Nicholas Kilisesi.
 

ALIŞVERİŞ YAPILABİLECEK YERLER

Modada tasarım ürünleri seviyorsanız Igor Chapurin'in şehir merkezindeki mağazasına uğrayın. Tretyakovsky yine lüks bütiklerin bulunduğu bir merkez ve Kitaigorod'da yer alıyor. Ünlü markaların tümünü burada bulabilirsiniz. Tverskaya Caddesi bu şehrin en popüler, kalabalık alışveriş merkezi caddesi. İzmaylovo Çarşısı'ndan sanat ve el işi ürünleri alabilirsiniz. Rusya'ya has hediyelik eşyalar, klimler, çömlekler ve diğer ürünler de bu çarşıda bulunuyor.
GUM adlı alışveriş merkezi şehrin en büyük alışveriş merkezlerinden. 3 katlı bu merkez Kızıl Meydan'a da çok yakın.
 

EĞLENCE MERKEZLERİ

Rusya'nın sahne sanatları merkezi olarak anılan şehirde bale ve film yerlilerin en çok ilgi gösterdiği sanat dallarından. Rus balesinin dünyaca ününden bahsetmeye gerek yok. Şehirde 100'den fazla tiyatro, 30'a yakın konser salonu, 150'ye yakın sinema salonu var. Bolshoi, Malyi, Vakhtangov, Moskova Sanat Tiyatrosu öncelikli olarak bakmanız gereken tiyatro salonları. Moskoca Uluslararası Sahne Sanatları Merkezi'nde mutlaka kendi zevkinize uygun bir performansa denk geleceksiniz. Sirklere de dikkat! 
 

ÇOCUKLARLA GİDİLEBİLECEK YERLER

Moskova Devlet Sirki ie Tvestnoy Bulvarı üzerinde bulunan Moskova Sirki çocuklarınızın mutlulukla zaman geçireceği günler için ideal adresler. 
 

GECE KULÜPLERİ VE BARLAR

Gece hayatının unutulmaz şehirlerinden biri olan Moskova'da Tverskaya Caddesi bar ve kulülerin konuşlandığı ana cadde. Caddenin güneyi daha pahalı ve lüks barlara sahipken Novy Arbat Caddesi hoşunuza gidecek gece külüplerini barındırıyor.
 

MOSKOVA'DA YAŞAMIŞ ÜNLÜLER

Fyodor Dostoyevsky, Aleksandr Pushkin, Anna Kournikova.
 

ALINMASI/DENENMESİ GEREKENLER

Doğal hayatın sunduğu imkanlardan kamp, dağ bisikleti, balık tutma, kar turu, avcılık gibi aktiviteleri bu şehirde denemelisiniz. Kayak seviyorsanız burası yine doğru adres. 
 
Bu şehre geldiyseniz ünlü votkası honney pepper adlı votkayı da deneyin, içinde bal ve acı votka var.
Moskova nehir turu da bu şehre dair önerilerimizden.
 
Fiyat karşılaştırması ile Türkiye'den Moskova'ya, Moskova'dan Türkiye'ye en ucuz uçak biletini hemen alın! Farklı ödeme seçeneklerinden, iptal ve iade fırsatlarından siz de yararlanın!

Paylaş