Minsk Uçak Bileti

MINSK’E UÇUŞ, 205 $’DAN İTİBAREN

Ben de orada olsaydım diyeceğin popüler bir rota.

Book your flight

to

 

Nüfus: 10,293
Para Birimi: Ruble
 
Belarus’un başkenti olan Minsk şehrinde güzel vakit geçirmeniz çok kolaydır. Bütün imkanları barındıran bu şehir hem ucuz hem doğal hem de renklidir. Bu şehirdeyken, ister kulüplerde eğlenebilir, ister bir doğa gezintisi yapabilir, isterseniz kültürel gezilerde bulunabilirsiniz. Bunları nerelerde yapacağınızı öğrenmek için aşağıdaki bilgilere bakabilirsiniz. Bu bilgiler ışığında şehirde neler yapabileceğinizi öğrenebilir ve amacınıza uygun bir tatil geçirip geçirmeyeceğinizi anlayabilirsiniz. Şehirle ilgili tüm bilgilerin yer aldığı bu yazıyla şehir hakkında geniş bir bilgi edinebilirsiniz. 
 

İklim

Karasal ve Deniz iklimi arasında yer alan Minsk kentinin kışları oldukça soğuk ve yağışlı geçerken yazları ılık geçmektedir. Şehrin arazi yapısında genellikle bataklık bulunmaktadır. Doğal kaynakları petrol, kömür gibi yakıtlardır. Ormanlık arazisi boldur. Sulanan arazi ise 1,310 km karedir. Bu şehre seyahat yapılacağında yaz aylarının tercih edilmesinde fayda vardır. Kışları çok soğuk olduğundan ve kar, yağmur yağışı hiç dinmediğinden alışkın değilseniz kışın bu şehirde zorlanabilirsiniz. Bu nedenle yazın, ılık havalarda ziyaret etmek sizin için daha iyi olacaktır. 
 

Ekonomi

Beyaz Rusya’nın başkenti olan Minsk, ülkenin son zamanlarda Sosyalizm’e yakın olmasından dolayı gerçekleşen küçük reformlarla ilerleme kaydetmektedir.  73. 09 milyar dolar olan satın alma kapasitesiyle giderek gelişmekte olan bir kenttir. Büyüme kapasitesi ile son değerlere göre %9.2’dir. Bu sektörlere göre tarım %9,3, endüstri ise 9,6’dır. Enflasyon oranı ise yüzde ondur. İş gücü kent gelirinin yüzde otuzunu oluşturmaktadır. Kentteki işsizlik oranı yüzde bir kadar azdır. Giderek kalkınan ve iyi bir ekonomiye ulaşmaya başlayan Belarus, turizme de önem vererek, Minsk şehrinin güzelliğinden yararlanmayı da ihmal etmemekte, bu sayede kalkınma oranını yükseltmektedir. 

Minsk'de Gezilecek Görülecek Yerler

Alışveriş Yapılabilecek Yerler: Kentin merkezinde birkaç tane alışverişi bulunmaktadır. Tüketim çılgınlığı yeni yeni başlamakta olan kentte, alışverişe henüz sıcak bakılmamaktadır. Bu yüzden alışveirş merkezleri büyüme fırsatı yakalayamamışlardır. Minsk şehrinde alışveriş yapacağınız zaman aradığınız her şeyi bulamayabilir, ya da sürprizlerle karşılaşmayı umarken bunlarla karşılaşamayabilirsiniz. Bu yüzden giderken siz pek umutlu olmayın. Yerel eşyalardan güzel parçalar mümkündür. 
 
 
Eğlence Mekanları: Slovrich Nehri üzerinde bisiklet sürüşü yapılmaktadır Gençler geç saatlere kadar bu nehrin kıyısında eğlenmektedirler. Bunun haricinde kentte pek eğlence mekanına rastlanmamaktadır. Yalnızca barlarn bulunduğu şehirde büyük bir kulüp yoktur. Halk genellikle nehir kıyısında vakit geçirmekte, buradaki atmosfer sayesinde ortak bir eğlence alanı oluşturmaktadır.  Duduki kasabası ise şehre 40 km uzaklıkta bulunmaktadır ve turistlere hizmet vermektedir. Kasabadaki eğlenceli etkinliklerde müzik ve dans gibi sıcak karşılamalar yer almaktadır. Bir çok yerel müzik ve dans gösterisi yer alır. Bu anlarda kendinizi büyülü bir diyara gitmiş gibi hissedebilirsiniz. 
 
Minsk’te yaşamış Ünlüler: Minsk kentinde dünya çapında bir ünlü yaşamamıştır. 
 

 

Şartlar:

  • 15 Aralık 2016 -15 Ocak 2017 arası sunulan en düşük ücretler baz alınarak hazırlanmıştır
  • Yer durumuna bağlı olarak duyurulan ücretlerde değişiklik olabilmektedir.
  • Uçuşlar İstanbul Atatürk Havaalanı veya Sahiba Gökçen Havalimanı kalkışlı gerçekleşmektedir.
  • Gidiş-dönüş fiyatlar baz alınmıştır.
  • Fiyatlara vergiler dahil, hizmet bedeli hariçtir.
  • İptal, iade ve değişiklik durumunda ilgili havayolu tarafından belirlenen kurallar uygulanır.
  • Kampanyalı ücretler, ilgili havayolu tarafından tanımlanan belirli koltuk sayısı ile sınırlıdır.

Share the news