Minneapolis Ucuz Uçak Bileti

Book your flight

to

Merak Edenler İçin Minneapolis

Nüfus:392.880
Para Birimi: Dolar
Ortalama Uçuş Süresi: 20 saat
Saat Farkı:GMT - 6
Vize:Amerika Vizesi

Türkiye'den Minneapolis'e, Minneapolis'ten Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!Şehir İçi Ulaşım

Minneapolis, doğal güzellikleriyle Amerika içinde nam salmış olabilir ama gelişmiş bir şehirleşme yaşadığı da söz konusu. Otobüs, şehir içi ulaşımında ağırlıklı olarak kullanılıyor. Bunun yanı sıra taksileri de tercih edebilirsiniz ama ulaşımın çok ucuz olduğundan söz edilemez.


İklim

Minneapolis, Amerika’nın Minnoseta eyaletinin diğer şehirlerinde olduğu gibi büyük fırtına ve kasırgalara devamlı gebedir. Rüzgar, bu bölgenin değişmez bir parçası. Gitmeden önce yanınıza portatif yağmurluk gibi şeyler almanızda çok fayda var.


Ekonomi

Minneapolis, birçok ünlü sanayi kuruluşunun da merkezi olduğundan, kentte ekonomik bir hareketliliğin varlığından söz edilebilir. Şehrin ekonomik hareketliliğine canlılık katan bir unsur da üniversite. ülkenin öğrenci nüfusu bakımından en büyük okullarından biri olan Minnesota Üniversitesi'nin ana kampüsünün bulunduğu yerdir bu şehir. Olağanüstü doğa ve mimari güzellikleri sayesinde pek çok turisti de kendine çekmeyi başaran Minneapolis’te turizm sektörünün de etkin olduğu söylenebilir.


Görülmesi Gereken Yerler

GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER Minneapolis’in yer aldığı Minnesota Eyaleti’ne “ü0 Bin Göl” diyarı diyorlar. Bir eyalet içinde yer alan binlerce gölü düşünürseniz çok müthiş bir seyahat ortaya çıkar. Minneapolis’te sizi kendine hayran bırakacak pek çok semt bulunuyor. West Bank, Seward, Midtown, Nokomis, Longfellow, Uptown, Lyn-Lake, Linden Hills, Eat Street, Chain of Lakes bunlardan sadece birkaçı. Dinkytown, Prospect Park, Como semtleri gezip görmek için güzel alternatiflerdir.


Alışveriş Yapılabilecek Yerler

Tercihiniz büyük alışveriş merkezlerinden yana olursa şehrin biraz uzağındaki Mall Minnesota’nın yolunu tutmanız gerekecek. Fakat Minneapolis’te şehrin tarihini ve kültürünü simgeleyen pek çok buti dükkan bulabilirsiniz. En ilgi çeken şeylerse kovboy kıyafetleri, Kızılderili maskeleri ve renk renk şapkalar… Şehrin hemen hemen her bölgesinde bunları temine edebileceğiniz sayısız dükkan var.


Eğlence Merkezleri

Eğlence hayatı çoğunlukla Mississippi Nehri çevresinde toplanmış. Ama şehrin doğal güzelliklerle dolu bölgelerini kendi eğlence alanına dönüştürebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey birkaç kutu biranızın ve sandviçlerinizin sığacağı bir sırt çantası, bir bank ya da çimlere serebileceğiniz bir piknik örtüsü… Göl parklarında reçelli donut ve sıcacık kahve de enfes gidiyor doğrusu. Mesela Theodore Wirth Parkı, bu keyfi yaşamak için ideal bir yer.


Çocuklarla Gidilebilecek Yerler

Minneapolis, çocuklarınızla ailecek gezmek için göl kenarları ve parklarla müthiş bir yer olma özelliğine sahip. Minnehaha Parkı, Lyn Lake, Eski Saint Anthony, Prospect Park çocuklarla gitmek için ideal bir yer. Fakat şehir merkezinde bulunan pek çok tiyatro ve sanat evi, şehrin kültürel yaşamına hizmet veriyor. Çocuklarınızla ailecek bisiklet turları yapabillir, doğanın tertemiz havasını soluyabilirsiniz.


Gece Kulüpleri ve Barlar

Şehrin capcanlı gece hayatına hizmet etmek için ana gece kulüpleri bölgesi mevcuttur Minneapolis’te. Warehouse Bölgesi, Loring Parkı, Elliot Parkı, Mississippi kıyısı eğlence mekanların ve gece kulüplerini adeta bir tekelde toplamış. Minneapolisliler bira içmeyi ayrıca bir keyif haline dönüştürmüler. Bira için hazırlanan snackslerle ziyafet bile çekebilirsiniz.


Yaşamış/Yaşayan Ünlüler

Judy Garland, Bob Dylan, Prince, Winona Ryder, Eric Decker ve F. Scott Fitzgerald Minneapolis’te yaşamış ünlülerdir.


Alınması/Denenmesi Gerekenler​

Amerikan Barbekülerinin namını duymuşsunuzdur. Hele ki Minnesota Eyaletinin en meşhur şehri Minneapolis’e gitmişken baharatlı, barbekü soslu bifteklerini dijon hardallı patates püresiyle birlikte denemelisiniz. Yanında da buz gibi bira veya daha ağır takılmak isterseniz kırmızı şarap… Müthiş bir ziyafet olacaktır. Minneapolis’te fast food kültürünün en lezzetli hamburgerlerini, fried snacklerini ve patates kızartmalarını bulabilirsiniz. Sabah kahvaltıları ise akçaağaç şuruplu pancakeler, sütlü scramble egg, reçelli kremalı donut ve filtre americano ile adeta bir ziyafettir. Tabii sıcacık çıtır çıtır hash Brownlar da tabağınızda yer almalı. Amerikan yemekleri size lezzet gibi gelmiyorsa şehirde dünya mutfağından seçkileri tadabileceğiniz sayısız restoranı hizmet verdiğini bilmenizde fayda var. Özellikle hamburger, sandviç ve snack veren büfelerle aç kalmayacağınız garantidir.


Paylaş