Meksiko Ucuz Uçak Bileti

Book your flight

to

Merak Edenler İçin Meksiko

Nüfus: 8.836.045
Para Birimi:Meksika Pesosu
Ortalama Uçuş Süresi:16 saat
Saat Farkı: GMT-8
Vize:30 güne kadar gerekli değil

Türkiye'den Meksiko'ya, Meksiko’dan Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!Şehir İçi Ulaşım

Mexico City’de kalabalığa rağmen son derece gelişmiş bir toplu taşıma ağı mevcut. Şehrin hemen hemen her bölgesine hizmet veren metro sayesinde, yalnızca iki peso ile bir yerden bir yere gidebiliyorsunuz. Tabii ulaşım sadece metroyla sağlanmıyor. Şehir içi otobüs ve minibüs sistemini kullanmak da oldukça elverişli bir alternatiftir.


İklim

Şehirde ılıman iklim hüküm sürer. Yalnız Ekim ve Mayıs ayları çok kurak geçer. Haziran ve Eylül ayları arasında da hem sıcaklık yükselir hem de yağışlar artar. Yüksek rakım etkisiyle geceler de oldukça serin geçer. Meksiko City’de havaların en güzel olduğu dönem Ocak ve Mayıs ayları arasıdır.


Ekonomi

Meksika'daki büro memurlarının yüzde 80'ini ve sanayi kesimindeki istihdamın yüzde 50'sini Meksiko City sağlar. Siyasal ve iktisadi merkezileşme çok büyükt1r ve kentte, Gayri Safi Milli Hasıla’nın hemen hemen yarısını da bu şehirdeki ekonomik faaliyetlerce sağlanır.


Görülmesi Gereken Yerler

Meksiko City’i gezerken Garibaldi Meydanı’ndan başlayabilirsiniz. Başka bir meydan daha görmek isterseniz Kraliyet Meydanı da gezilmeyi gör1lmek için sizi bekliyor. Notre Dame de Guadelupe Bazilikası görmeye değen bir mekandır. Bunların dışında Reforme Caddesi, Büyük Katedral, Büyük Tapınak, Kraliyet Sarayı, Postane Binası, Parlamento binası keyifle gezeceğiniz yerler arasındadır. Tabii Güneş ve Ay Piramitleri de unutamayacağınız güzellikler olarak kalacaktır.


Alışveriş Yapılabilecek Yerler

Meksiko City’de doya doya alışveriş yapabileceğiniz sayısız halk pazarı var. Bu pazarlarda Meksika k1lt1r1ne ait ahşap eşyaları, takı ve aksesuarları bolca bulabilirsiniz. Ama zannetmeyin ki kentte sadece çarşı pazar var. Pek çok b1yk alışveriş merkezi ve mağaza, ıvır zıvır almak için emrinize amade. Ayrıca buralarda kente özg1 yerel 1r1nleri bulabileceğiniz gibi 1nl1 markaları da satın alabilirsiniz. Polanco, Altavista, Pino Suarez, Reforma 222, Centre Historico bu mekanlardan bazıları…


Eğlence Merkezleri

Meksiko City tam bir festival cennetidir. Fiesta Festivalleri, Film Festivalleri, Sanat Festivalleri, Latin Rock Festivali derken; festival listesi uzayıp gider. Ama bu festivaller sırasında şehir tam bir eğlence merkezine dönüşür..


Çocuklarla Gidilebilecek Yerler

Şehirde çocuklarınızla ailecek gidebileceğiniz çok yer var. Tabii en iyisi kültürünüze kültü katacak mekanlardan başlamak. Siz de şehri ailecek gezerken Antropoloji Müzesi iyi bir başlangıç olabilir. Opera Binası ve Güzel Sanatlar Binası, çocuklarınızın kültürüne kültür katacak mekanlardır. Latin Amerika Kulesi, onların ilgisini çekebilir. Eğer korkmuyorlarsa Meksiko City Şehir Mezarlığı da görmeleri gereken mekanlar arasında.


Gece Kulüpleri ve Barlar

Meksiko City’nin adı neredeyse gece hayatı ile özdeşleşmiş. Hatta Night Clup Tour adı altında gece kulüpleri turları düzenleniyor. Çok renkli ve çeşitli bar ve gece kulübü mekanları arıyorsanız yolunuzu Garibaldi Meydanı çevresine düşürün. Şehirde yerel müzik keyfi yaşamak isterseniz de çok fazla seçenek var. Gay-barlar da oldukça rağbet görüyor. Tercih sizin, değişiklik olsun diye bir uğrayabilirsiniz. Kente özgü en popüler içki elbette Tekila’dır. Corona markalı biranın da hakkını yememek gerek. En güzeli de bu birayı kente özgü tako cipsleri eşliğinde içmek. Tadını çıkarın.


Yaşamış/Yaşayan Ünlüler

Meksika ve Brezilya dizilerinin namını duymuşsunuzdur. Hatta 90’lı yılların sonu ve 2000’li yılların başında müthiş bir pembe dizi furyası oldu. Güzel şarkıcı Thalia, dudak uçuklatan yakışıklılığıyla Fernando Colunga, bebek suratlı Eduardo Capetillo, Gabriela Spanic… Hepsi Meksiko City’de yaşayan ünlülerdir.


Alınması/Denenmesi Gerekenler​

Meksiko City’ye gitmişken denemeden dönmemeniz gereken şeylerin başında Taco geliyor. Mısır cipsi arasında et, acı sos, biber, soğan ve envai eşit sos olan bu enfes lezzetin olmazsa olmazı Guetemala sostur. Guetemala sos, avakado ve ekşi kremadan yapılır. Tabii bu lezzetin yanında tekila ve bira da nefis gidiyor. Taco’ya hem benzer hem farklı olan Nachos’ları da mutlaka denemelisiniz. Aynı zamanda ekmekle servis edilen sıcak çikolata da tatlı niyetine iyi gidiyor.


Paylaş