Geziko Türkiyedeki büyüme stratejisini açıkladı

 
31 Temmuz 2013, Istanbul – Geziko.com Aralık 2011 yılında açıldığından beri, Türkiye pazarındaki büyümesini sürdürüyor. Merkezi Cape Town, Güney Afrika Cumhuriyetinde bulunan  Travelstart  Online Travel Operations grubunun ticari markalarından biri olan Geziko'nun Türkiye ofisi Istanbul'da bulunmakta.
 
Travelstart Yurtdışı Pazarlar Direktörü, Maija de Rijk-Uys Türkiye’deki büyümenin temel etkenlerinin dağıtıma yönelik geliştirmiş oldukları çözümler ve sunulan farklı ödeme seçenekleri olduğunu açıkladı. 
 
Maija de Rijk-Uys  ‘’Türkiye’de seyahat harcamalarını internet üzerinden yapan kişi sayısı hızla artmakta olup  insanların beklentisi bu tür sistemlerin basit ve kullanışlı olması, hayatlarını zorlaştırmamasıdır.  Geziko websitesi, kullanımı kolay ve anlaşılır olması, online rezervasyon esnasında ve sonrasında müşterilere canlı destek verilmesi  nedeniyle her geçen gün daha fazla kişinin ilgisini çekmektedir.’’  dedi. 
 
Türkiye’ye özel marka
 
Istanbul ve Cape Town merkez ofislerine ilaveten, Travelstart’ın Dar es  Salaam, Nairobi, Lagos ve Kahire’de kurulu ofisleri ile Namibya ve Afrika kıtasının diğer ülkelerine hizmet verdiği merkezi  websiteleri bulunmakta.   Travelstart markasını kullanmayan tek websitesi ise Geziko.  Geziko Ülke Müdürü, Mehmet Altuğ Uluceviz ‘’ Türkiye’de  insanların daha kolay anımsayıp telaffuz edebilecekleri bir isimle başlamak istedik ve türkçe ‘’gezi’’ kelimesi ile, ingilizce’de şirket anlamına gelen ‘‘company’’ kelimesinin ilk iki harfinin türkçe okunuşu ‘’ko’’ birleştirerek türettiğimiz Geziko isminin uygun olduğuna karar verdik’’ dedi. 
 
Türkiye’deki varlığını gün geçtikçe hissettiren online seyahat acentesi yaratmış olduğu istihdam ile sektöre ve ekonomiye katkıda bulunmakta. 5 kişilik bir ekipten oluşan Türkiye kadrosunun genişlemesi öngürülmekte.  
 
Ödeme Seçenekleri
 
Geziko farklı ödeme seçeneklerini sunarak diğer rakip websitelerinden ayrılmakta. Ziyaretçiler websitesinde rezervasyon yapıp kredi kartı ile doğrudan ödeme yapabilecekleri gibi, rezervasyon yapıp 24 saat içerisinde ödeme yapacak şekilde havale,  EFT veya nakit ödeme de yapabilirler.  
 
Teknoloji & Dağıtım 
 
Teknoloji yönüyle bakıldığında, Travelstart’ın uluslararası havayolu envanterinin  Amadeus Küresel Dağıtım Sisteminden geldiği  görülmekte. Amadeus’un ötesinde, şirket içerisinde kurulu geliştirme ekibi tarafından birçok havayolu şirketine doğrudan bağlantı sağlanarak havayolu envanterleri çeşitlendirilmiş. Bu şekilde müşterilere yurtiçi uçuşlarda Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Atlasjet, SunExpress havayollarının ücretlerini karşılaştırma ve bu havayollarından bilet satın alma imkanı tanınmış.
 
Geziko ayrıca Affiliate (Satış ortaklılğı) ağını kullanarak uçuş arama motorunu başka websitelerinin kullanımınada açmakta. Geziko satış ortaklığı programına Geziko Satış Ortaklığı Programı  kayıtlı 40' yakın web sitesi bulunmakta. Bu siteler white-label sistemi ile Geziko'ya yönlendirme yaparak veya acente tarafından sağlanan API ile gelir elde etmekteler.
 
Sosyal Medya
 
Sosyal medya Geziko'nun Türkiye girişiminde önemli bir rol oynuyor Facebook ise Geziko'nun kullandığı en etkili etkileşim platformu durumunda. Bugün 8 ülkede 11 aktif Facebook sayfası olan online seyahat acentesinin 900 000 üzerinde takipçisi bulunmakta.
 
Travelstart bünyesindeki tüm websitelerinin aylık ziyaretçi sayısı 1 milyonu aşmakta. Genişleme planlarını sürdüren şirket yeni pazarlara açılmaa devam edeceğini açıkladı. Travelstart kurucusu ve CEO'su  Stephan Ekbergh, gelecekte şirketinin köklerine bağlı küresel bir marka olacağını öngörmekte.  
 
' Gelişmekte olan diğer pazarların herbirinde farklı engellerle karşılaşmış olamamıza rağmen, Türkiye pazarına özgü zorluklarla mücadele ediyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye'de canlı ve sıkı bir rekabet ortamı bulunduğunu bununda iyi bir fırsat olduğunu gördük. Ancak, tüketicilere sunmuş olduğumuz sadelik, düşük fiyat ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ile harmanladığımız becerilerimizin bizi farklı kılacağından eminiz.''
 
 
###
 

Travelstart Hakkında

Travelstart 1999 yılında Stephan Ekbergh tarafından Isveçte kuruldu. 2006 yılında Güney Afrika Cumhuriyeti pazarına girişiyle birlikte Travelstart Nijerya, Namibya, Kenya, Tanzanya, Mısır ve Geziko markasıyla ticari faaliyetlerini sürdürdüğü Türkiye pazarlarında açılımını sürdürmekte olup  Africa.travelstart.com sitesi ile tüm Afrika kıtasına hizmet vermekte. Travelstart  müşterilerine arama, karşılaştırma yapma ve iç ve dış hat uçuşlarda hesaplı alışveriş imkanı sağlıyor. Travelstart ayrıca diğer websitelerine gelişmiş Affiliate ağı kanalıyla seyahat ile ilgili çözümler sunuyor.
 
Geziko İletişim Bilgileri
 
Websitesi:  www.geziko.com
Adress: Barbaros Mah. Dereboyu Caddesi. Uphill Towers A1A Blk. D: 65 Batı Ataşehir İstanbul 
Telefon: 0850 333 0877

Share the news