Los Angeles Ucuz Uçak Bileti

Book your flight

to
Nüfus: 3,798 milyon
Para Birimi: Dolar
Ortalama Uçuş Süresi: 13 saat 45 dakika
Saat Farkı: (-8) GMT
Vize: Amerika Vizesi
 
Türkiye'den Los Angeles’a, Los Angeles’tan Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!
 
 

ŞEHİR İÇİ ULAŞIM

Los Angeles’ta toplu ulaşım maalesef çok kısır bir durumdadır ve çok yavaş işlemektedir. Araç kiralarsanız çok rahat edersiniz. Yine de toplu ulaşım olanaklarından bahsedelim. Şehirde işleyen dört otobüs sistemi vardır. En çok ilgi çeken yerlere giden MTA, Batı Los Angeles’ta görev yapan Big Blue, Culuer City ve Westside’da görev yapan Culver City otobüs sistemleriyken Dash isimli bir de minibüs sistemi bulunmaktadır. Metro hattı ise Downtown LA’i, Long Beachi, Union Station’ı, Western Avenue’yü, Norwalk ve Redondo Plajlarını dolaşır.
 

İKLİM

Los Angeles’ta Akdeniz iklimi ile tropikal iklim arasında bir iklim etkilidir. Yazlar çok sıcak ve kurak geçerken kışlar ılık geçer. Yılda sadece 30-35 gün yağış alır. Kış geceleri en düşük sıcaklık 7 derece civarındadır. Yazları ise gece en düşük sıcaklık 18 derecede kalır. 
 

EKONOMİ

Los Angeles ekonomisinin neredeyse tamamını eğlence ve film sektörü karşılar diyebiliriz. Lkemizin ekonomisi sadece Los Angeles’ın ekonomisiyle neredeyse aynıdır. 
 

GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

Beverly Hills, son derece göz alıcı evleri, düzgün caddeleri ve muhteşem peyzajıyla ayrılmak istemeyeceğiniz bir yer olacak. Sokaklarında “Star Map” adıyla, Hollywood yıldızlarının evlerinin işaretli olduğu haritalar satılır. Böylece dışardan da olsa hayranı olduğunuz yıldızların evlerini görebilirsiniz. Özellikle Bel-Air bölgesi hoşunuza gidebilir.
Santa Monica, eğlence ve alışveriş bölgesidir. Bölgede bulunan 3rd Street Promenade, araç trafiğine kapalı, çok ünlü markaların ve restoranların bulunduğu gezmekten zevk alabileceğiniz bir caddedir. Santa Monica iskelesinde bulunan lunapark ve restoranlar adeta sizleri kendine doğru çekecektir. Kilometrelerce uzanan kumsalında güneşlenenleri, sörfçüleri, patencileri ve bisiklet sürenleri göreceksiniz. Siz de biraz zaman ayırıp onlara katılabilirsiniz.
 
Malibu, ünlülerin yazlık evlerinin bulunduğu bir bölgedir.
 
Sunset Boulevard üzerinde oteller, restoranlar, barlar ve mağazalar bulunur. Hemen paralelindeki Hollywood Caddesi gece yaşamının en canlı olduğu yerlerden biridir. Los Angeles’ın simgesi olan Hollywood yazısı da bu çevredeki bir tepenin üzerinde yer alır. Meşhur Hollywood yazısı önünde fotoğraf çektirmek isterseniz yazının en güzel göründüğü, Griffith Gözlem Evi'nin de yer aldığı tepeye çıkıp güzel fotoğraflar çektirebilirsiniz.  Oscar törenlerinin yapıldığı Dolby Theatre (eski Kodak Theatre), meşhur Chinese Theatre, film stüdyoları ve yapım şirketleri bu cadde üzerinde yer alır. Bu caddelerin paralelinde yer alan Melrose ise şehrin alternatif yaşam tarzını benimsemiş insanlarının sıklıkla uğradığı ve yaşadığı bir bölgedir. Bu cadde üzerinde dövme dükkanları ve farklı kıyafetlerin satıldığı mağazalar bulunmaktadır.
 
Getty Center, şehrin modern sanat müzesidir. Binanın mimarisi ve bahçesi göz alıcıdır.
Downtown Los Angeles, eskiden daha çok iş merkezlerinin bulunduğu bir bölgeyken günümüzde apartman komplekslerinin, alışveriş ve kültür merkezlerinin olduğu bir bölgeye dönüşmüştür.
 

ALIŞVERİŞ YAPILABİLECEK YERLER

Los Angeles farklı ve benzersiz bir alışveriş merkezi olarak bilinir. Şehirde çok sayıda, modaya uygun ürünler satan alışveriş merkezleri, butikler, büyük mağazalar bulabilirsiniz. Dünyaca ünlü markaları daha ucuza bulabileceğiniz outlet mağazalar da bulunmaktadır. Outlet mağazalara daha çok Hollywood’da bulabilirsiniz. Los Angeles aynı zamanda çok farklı kültürlerdeki insanları içerisinde barındırdığı için etnik alışveriş merkezleri de bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; Chinatown, Little India, Oliviera Street, Koreatown, Japantown’dur. 
Los Angeles’ta alışveriş merkezlerinin kalbi Beverly Bulvarı’dır. Bu bulvara bağlanan caddelerin birçoğu size unutulmaz bir alışveriş deneyimi sunacaktır. 
 

EĞLENCE MERKEZLERİ

Eğer aradığınız eğlenceyse Los Angeles doğru adrestir. Adeta bir tema park cenneti olarak tanımlayabileceğimiz Los Angeles’ta Universal Stüdyoları, Paramount Stüdyoları, Disneyland, Six Flags, Knotts Berry Farm sadece öne çıkan tema parklardır.
 

ÇOCUKLARLA GİDİLEBİLECEK YERLER

Çocuklarınız için en güzel seçenek Disneyland’e gitmek olsa da bunun yanı sıra oldukça çok sayıda ve çok büyük bir alana sahip olan parkları ya da plajları tercih edebilirsiniz. Griffith Park, Exposition Park, El Pueblo Tarihi Parkı, Manhattan Plajı, Redondo Plajı, kanallarında gondolla gezebileceğiniz Venice Plajı sayabileceklerimiz arasındadır.
 

GECE KULÜPLERİ VE BARLAR

Los Angeles’ta gece hayatı çok hareketlidir. Her zevke göre eğlenebileceğiniz bir mekan bulabilirsiniz. Melekler Şehri adıyla anılan bu şehir geceleri tam bir eğlence şehrine dönüşmektedir. Gece kulüplerinde rocktan bluesa, cazdan klasik müziğe kadar çeşitli müzik türleri bulunmaktadır. Şehrin gece kulüpleri ve barları daha çok Sunset Bulvarı ve Hollywood Bulvarı’nın bulunduğu yerlerde yoğunlaşmıştır. Gece kulüpleri ve barlar dışında da bir başka seçeneğiniz Malibu, Venice, Santa Monica gibi sahillerde düzenlenen partiler olabilir.
 

LOS ANGELES’TA YAŞAMIŞ ÜNLÜLER

Los Angeles film sektörünün merkezi olduğundan her an, her yerde bir ünlüye rastlamanız oldukça mümkün. Özellikle Hollywood yıldızlarını oturduğunuz cafede yan masada, sokakta yürürken önünüzde ya da bir mağazada alışveriş yaparken görebilirsiniz. Bu tamamen şansınıza kalmış.
 

ALINMASI/DENENMESİ GEREKENLER

Los Angeles’ta gezerken kendinizde inanılmaz bir alışveriş isteği duyabilirsiniz fakat mağazaların çoğu çok pahalı olacağından bu isteğinizi daha çok outlet mağazalarda gidermenizi önerebiliriz. 
 
Hollywood yazısıyla bir fotoğraf çektirmeli, Universal Stüdyoları’nda Jurassic Park ve Mummy Ride’ı mutlaka denemelisiniz. Tema parklardan ya da şehrin başka bölgelerinden hatıralık eşyalar edinmelisiniz.
 
Fiyat karşılaştırması ile Türkiye'den Los Angeles’a, Los Angeles’tan Türkiye'ye en ucuz uçak biletini hemen alın! Farklı ödeme seçeneklerinden, iptal ve iade fırsatlarından siz de yararlanın!
 

Paylaş