Kiev Uçak Bileti

KIEV’E UÇUŞ, 155 $’DAN İTİBAREN

Ben de orada olsaydım diyeceğin popüler bir rota.

Book your flight

to

KİEV

Nüfus: 2.785.976

Para Birimi:Grivna
Ortalama Uçuş Süresi:2 saat 25 dakika
Saat Farkı: DAZD + 2
Vize:Schengen
 

500 sene Türkler tarafından yönetilmiş bir kent, Ukrayna’nın başkenti Kiev. Şehrin bir diğer adı Sambat. 2.660.401 nüfuslu Kiev,  dünyada Slav kültürünün odak noktası. Aynı zamanda Ukrayna’nın ekonomik ve politik merkezi… Kiev’de yaşamın kavimler göçüyle başladığı iddia ediliyor. Burada karasal iklimin hâkim olduğundan yazları sıcak ve nemli, kışlar soğuk ve karlı geçer. Para birimi Grivna. İstanbul-Kiev arası uçakla 2 saat sürüyor. Eğer çok uzun kalmayacaksanız vize işlemleriyle uğraşmanıza gerek yok. Zira 60 güne kadar vize gerekli değil. 60 günden fazla kalacaksanız elbette vize işlemleri bir zorunluluk olarak karşınıza çıkar. 
 

ULAŞIM

İstanbul’da ya da başka bir başkentte gördüğünüz rutin trafiği Kiev’de görmeniz mümkün değil. Şehirde ulaşım oldukça rahat... Sovyetler Birliği zamanında alt yapıya oldukça önem verilmiş. Şehrin dört bir yanına metro var. Kiev Metrosu dünyanın en büyük metrolarından biri zaten. Çok derine inşa edilmiş. Ayrıca tramvay, troleybüs gibi vasıtaları kullanarak da ulaşım sağlayabilirsiniz.

GEZİLECEK GÖRÜLECEK YERLER

Kiev her mevsimde güzel ve özel bir şehir çünkü ilkbaharda botanik parklar ve bahçeler yeşerip çiçek açarken kışın göl donar ve hemen hemen tüm Kievliler buz pateni kaymak için gölün yolunu tutar. Siz de onlara eşlik edersiniz. Kiev'in ana merkezindeki Özgürlük Meydanı’nda, büyük bir alışveriş merkezi, özgürlük heykeli, Kiev'in kurucularının heykeli ve şehrin giriş kapılarından biri sembolik olarak bulunuyor.
 
Aziz Mıhayil Altın Üstü Katedralı, Kıyevo-Peçersyka Lavra Katedralı, Aziz Andriy Kilisesi, Aziz Sofiya Katedralı, Ukrayna Operası, Ukrayna Bankası, Aziz Volodımır Katedralı, Zoloti Vorota Altın Kapısı gibi şehrin gözde tarihi yapılarını gezerken yüzyıllar öncesine gideceksiniz… Kreşçatik Caddesi'nde bulunan Lenin heykeli görülmeye değer bir eser. Kiev’in yeşilliğine yeşillik katan Mariinskiy Park’ı ziyaret edebilir, Pirogovo Açık Hava Müzesi’nde Ukrayna’nın yüzlerce yıllık geçmişine kısa bir yolculuk yapabilirsiniz. Çocuklarınız yaz-kış açık olan Kiev Hayvanat Bahçesi’nde çok mutlu saatler geçirebilir. 
 

NEREDE KALINIR?

Şehirde Opera Hotel, Podol Plaza Butik Oteli, Radisson Sas Hotel, Premier Palace Hotel aileyle konaklamaya uygun otel seçenekleri arasında yer alabilir. Hepsi beş yıldızlı ve konforlular.  

 

SLAV YEMEKLERİ

Şehrin en ünlü yemeği tavuktan yapılan bir çeşit köfte biçimindeki “Kievski”. Kiev yemeklerinde tuzlanarak saklanan sebzeler kullanılıyor. Rus mutfağının baş tacı Borscht çorbası Kievlilerin sofralarında da önde gelir. Kiev usulü tavuk, burada mutlaka tadılması gerekenler listesinde... Elbette bu menülere Ukrayna votkası eşlik eder. Bağımsızlık Meydanı yakınlarındaki Arbequina’da, Kübalı ve Ukraynalı şefler, yerel mutfağı kuyumcu gibi işler. Bu mutfakta pişen fırında balkabağını, peyniri, ballı-limonlu çeşit çeşit bitkisel çayları mutlaka tatmalısınız. Ukrayna’ya ve Kiev’e özgü lezzetlere Leto Kafeterya, Spotıkach’ta ulaşabilirsiniz. Tike, Bar lounge Amulet ve Lale restoranlarında Türk mutfağına has lezzetlerle özlem gidermeniz mümkün. Türk yemeklerini bir de burada deneyin. 
 
Türkiye'den Kiev'e, Kiev'den Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!


Şartlar:

  • 15 Aralık 2016 -15 Ocak 2017 arası sunulan en düşük ücretler baz alınarak hazırlanmıştır
  • Yer durumuna bağlı olarak duyurulan ücretlerde değişiklik olabilmektedir.
  • Uçuşlar İstanbul Atatürk Havaalanı veya Sahiba Gökçen Havalimanı kalkışlı gerçekleşmektedir.
  • Gidiş-dönüş fiyatlar baz alınmıştır.
  • Fiyatlara vergiler dahil, hizmet bedeli hariçtir.
  • İptal, iade ve değişiklik durumunda ilgili havayolu tarafından belirlenen kurallar uygulanır.
  • Kampanyalı ücretler, ilgili havayolu tarafından tanımlanan belirli koltuk sayısı ile sınırlıdır.

Paylaş