Kansas Ucuz Uçak Bileti

Book your flight

to

KANSAS CITY 

Nüfus: 2.350.000
Para Birimi: Amerikan Doları 
Ortalama Uçuş Süresi: 11 saat 30 dakika
Saat Farkı: GMT -5.
Vize: ABD vizesi
 
Türkiye'den Kansas City'ye, Kansas City'den Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!
 
 

ŞEHİR İÇİ ULAŞIM

Kansas'ta toplu taşıma için otobüs veya metro kullanabilirsiniz. Fakat Kansas City'nin ilginç bir özelliği var. Amerika'da kişi başına düşen yol uzunluğunda bir numara. Bu da demek oluyor ki, şehir, daha doğrusu bölge otoyollarla dolu. Eğer 1 hafta veya daha uzun süre kalmayı düşünüyorsanız, hem Kansas City'nin değişik bölgelerini kolay gezebilmek, hem de bu yolların keyfini çıkarabilmek için araba kiralamanızı öneririz.

İKLİM

Yakınlarında hiçbir büyük boyutlu su havzası olmadığı için, Kansas City çok uçlarda gezinen bir karasal iklime sahiptir. Kışlar ılımandan çok soğuğa doğru uzanır. Ara ara yoğun kar yağışı görülür ve hava -18°C'ye kadar düşebilir. İlkbahar ve sonbahar gayet sorunsuzdur fakat yazları sizi yüksek nem bekler. Havanın haftalarca 32°C'nin üzerinde seyretmesi alışılmadık bir olay değildir. Bu şehirde bu yüzden her yerde klima kullanıldığını görebilirsiniz. Ayrıca dışarıda sıcak hava, içeride klimayla soğutulmuş hava yüzünden çarpmalara karşı dikkatli olmanızı öneririz. Bütün bunların yanında, şehrin en güzel manzarası aslında temiz, bulutsuz ve engin mavi gökyüzüdür.

EKONOMİ

Merkezi Kansas City'de olan çok büyük şirketler: Sprint Nextel Corporation, AT&T, AMC Theatres, Citizens Bank & Trust, Garmin (en büyük GPS destekli elektronik eşya üreticisi) 

GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

National World War I Museum: Downtown Kansas City'de bulunan bu müze, 1. Dünya Savaşı'yla ilgili görebileceğiniz en kapsamlı müzelerden. Çok geniş arşivinin yanısıra, interaktif uygulamalarıyla da bu tarihi keşfetmenize olanak sağlıyor.
 
Riverboat Casinos: Kumar oynamasanız bile burayı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Çok renkli ve heyecan içerisinde kumar oynayan insanları seyredip bu kültüre uzaktan da olsa şahir olabilirsiniz. Güzel bir yemek yemek, alışveriş yapmak ve o ortamın havasını solumak size değişik gelecektir. Lüks bir Spa'yı da tercih edebilirsiniz tabii ki.

ALIŞVERİŞ YAPILABİLECEK YERLER

Kansas City, herhangi bir orta büyüklükteki Amerikan şehri gibi sayısız alışveriş merkezine sahip. Liste şöyle: Blue Ridge Crossing, Crown Center, Country Club Plaza, The Great Mall of the Great Plains, Independence Center, The Landing Mall, Legends, Outlets Kansas City, Metcalf South Shopping Center, Metro North Mall, Oak Park Mall, Park Place, Summit Fair, Summit Woods Crossing, Town Center Plaza, Town Pavilion, Ward Parkway Center ve Zona Rosa.

EĞLENCE MERKEZLERİ

Sea Life Kansas City Aquarium'da 5000'den fazla balık ve deniz canlısını bulabilirsiniz. Aynı zamanda eğitici ve eğlenceli çok sayıda interaktif düzenek mevcut. Merkezinde dev bir tropikal okyanus tankı ve içinden yürüyebileceğiniz şeffaf bir tünel bulunuyor. Bu sayede köpekbalıklarıyla çok yakından göz göze gelebiliyorsunuz.
LegoLand Discovery Center The Kingdom Quest Laser Ride burada kesinlikle denenmesi gereken bir aktivite. Tam tadını çıkarabilmeniz için 2 kez denemenizi öneririz. Burası tam anlamıyla renkli ve içinizdeki yaratıcılığı ortaya çıkaracak bir alan. İsterseniz Master Builder sınıflarına girebilir ve ciddi seviyede nasıl lego yapılır öğrenebilirsiniz.
Kansas City Zoo hayvanat bahçesini gezmek için çok yürümeniz gerekecek. 200 dönümü aşkın yüzölçümü ve kapsadığı 1000'den fazla hayvan çeşidiyle, bu kadar yol tepmeyi hak etmiyor değil.

ÇOCUKLARLA GİDİLEBİLECEK YERLER

Science City çocuğunuz için en doğru adres olacak. Dinozorlar neden yok oldu? Gökyüzü neden mavi? Robotlar nasıl yapılır? Bunun gibi çok temel sorulara hazırlıklı mısınız? Sonuçta sizden daha iyi cevap verecek ve çok daha eğlenceli bir yer var, çocuğunuzla sizi bekliyor!
 
SkyZone Trampoline Park çocuklara bol bol enerji harcatacağı kesin bir yer. Klasiklerden yakartopla mı eğlenmek istersiniz, yoksa sıradığı bir eğlence olan tramplen üzerinde hulahup çevirmece mi? Ya da isterseniz bir fitness sınıfına da yazılabilirsiniz.
 
Indoor waterparks Kapalı su parkları, hava kötü olduğunda bile eğlenebilmenizi sağlayan ideal mekanlar. Kansas City'de bu tür mekanlardan, yıl boyu açık olan 2 tane var: CoCo Key Water Resort ve The Great Wolf Lodge. İster bir iki gün geçirin, isterseniz birkaç saat. Her ikisinde de çok sayıda kaydırak, su oyunu ve her boy havuz mevcut. Üstelik, sadece yetişkinlere özel girdaplı havuz bile var!
 
The Deanna Rose Children’s Farmstead Overland Park'taki bu "kurtarılmış" bölge, çocuklarla ziyaret etmeniz gereken en ilginç yerlerden biri. Burası, aslında eski zamanlardan kalma bir Amerikan ailesi çiftliğinin hiç değişmeden korunmuş hali.Üstelik  200 hayvan ve kuş, tek derslikli bir sınıf, balık avlayabileceğiniz bir gölet, ahır ve midillilerle gezinti de dahil!

GECE KULÜPLERİ VE BARLAR

Kansas City'de gitmenizi önereceğimiz barların listesi şöyle: Manifesto, Green Lady Lounge, Record Bar, Missie B's, The Riot Room.
Şarap için adres Cellar & Loft. Ucuz bir bar arıyorsanız da Zoo doğru adres olacak.

KANSAS CITY'DE YAŞAMIŞ ÜNLÜLER

 Burt Bacharachi, Walter Brown,Pat Metheny, Robert Altman, Amelia Earhart, Charlie Parker, Walt Disney, Jesse James.

ALINMASI/DENENMESİ GEREKENLER

Gerçek bir Kansas City'li olmanıza gerek yok ama bu maddeleri yerine getirirseniz, öyle hissedebilirsiniz. İşte burada mutlaka yapmanız gerekenler listesini de paylaşalım. Country Club Plaza'yı ziyaret etmeli, Kauffman Stadium'da bir maç izlemeli, Arthur Bryant’s BBQ'de doyasıya et yemeli ve The Midland by AMC'de bir gösteri izlemelisiniz.
 
Fiyat karşılaştırması ile Türkiye'den Kansas City'ye, Kansas City'den Türkiye'ye en ucuz uçak biletini hemen alın! Farklı ödeme seçeneklerinden, iptal ve iade fırsatlarından siz de yararlanın!
 

Paylaş