Johannesburg Ucuz Uçak Bileti

Book your flight

to

Merak Edenler İçin Johannesburg

Nüfus:3.225.813
Para Birimi: Rand
Ortalama Uçuş Süresi:9 saat 30 dakika
Saat Farkı:GMT-1
Vize:30 güne kadar gerekli değil

Türkiye'den Johannesburg’a, Johannesburg'tan Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!Şehir İçi Ulaşım

Bu şehir dünyanın en büyük 40 metropolitan şehri arasında gösteriliyor. Johannesburg’da şehir içi ulaşım tren, otobüs, minibüs ve taksi ile sağlanır.


İklim

Şehirde coğrafi özellikler nedeniyle çok bunaltıcı sıcaklar yaşanmıyor. Ilıman iklim hüküm sürer. Ekim ve Nisan ayları arasında geçen yaz süresince kuru ve güneşli bir hava yaşanır. Kış mevsimi ise, Haziran ve Temmuz aylarında yaşanır.


Ekonomi

Johannesbur’un gümüş ve altın ticareti potansiyelinin yoğun olduğu söylenebilir. Hatta Witwatersrand sıradağları çeşitli maden ve mineraller açısından zengin bir bölge. Şehir ekonomisi ise neredeyse madencilik, demir-çelik, çimento, finans sektörü üzerine kurulmuş.


Görülmesi Gereken Yerler

Johannesburg görülmesi gereken tarihi ve kültürel yerleri açısından oldukça zengin bir şehir. Siz siz olun, şehri gezmeye Johannesburg Kalesi’nden başlayın. Eşsiz bir Güney Afrika şehrinin en güzel manzarası bu kalede ayaklarınız önüne serilmiş gibidir. Ayrıca şehrin çok güzel parkları var. Mesela Kruger Ulusal Parkı… Hiçbir şey yapmasınız bile sadece oturup dinlenmek için ideal. Bir diğer gözde park da Lion Park, yani Aslan Parkı… Daha bitmedi: Lesedi Park’ı gezmeden, “Johannesburg’un parklarını gezdim” diyemezsiniz. Bir de her türden güzel sanatlar örneğine rastlayabileceğiniz sanat galerileri de şehrin görülmeden dönülmemesi gereken yerleri arasında. Bu galerilere: Goodman Gallery ve Kim Sacks Gallery birer örnek olarak gösterilebilir. Johannesburg’un bütün güzellikleri sanki tarihten ve iklimden beslenmiş. Hele ki Sterkfontein Mağaraları… Şehrin doğal güzelliğine muntazam bir örnektir burası.


Alışveriş Yapılabilecek Yerler

Seyahatin en keyifli yani-özellikle bayanlar için- gezerken ve yeni bir şehri tanırken alışveriş yapmak, deyim yerindeyse biraz öteberi almaktır belki de… Alışveriş merkezleri, çarşılar, butikler, cıvıl cıvıl dükkanlar… Seyahate çıkmış bir alışveriş tutkunu için adeta çıldırtıcı… Ama bir gerçek var ki o: Seyahat tutkunları ve bitpazarı sevgisi arasındaki paralel orantıdır. Siz çarşı-pazar tutkunlarının Johannesburg’da gidebileceği en güzel yerlerden biri African Flea Market, yani şehrin bitpazarı… Tabii bunun yanı sıra çok sayıda adres olacak elinizde. Sandton City, Cresta, Rosebank, Westgate, Eastgate, Northgate… Neler yok ki Johannesburg’un çarşı ve alışveriş merkezkerinde. Hepsi de yerel ürün olan, takılardan mücevherlere, seramiklerden ahşap el işlerine, hemen hemen her şeyi bulabilirsiniz. Sevdikleriniz içinse rengarenk desenlerle işlenmiş devekuşu yumurtaları çok güzel bir hediyelik olacaktır. Ayrıca tahta boncuklardan yapılmış takılar ve yöreye özgü hemen her şey…


Eğlence Merkezleri

Johannesburg’da eğlence merkezi niteliği taşıyan o kadar çok mekan var ki. Montecasino bunların başında geliyor. Adından da anlaşılacağı gibi hem gazino hem de parktır burası. Şehrin en yüksek noktası olan Top of Afrika gökdeleni şehrin gözde eğlence mekanları arasında hatrı sayılır bir yer tutar. Bir de Gold Reef City eğlence parkı var ki burası da süper bir eğlence mekanı.


Çocuklarla Gidilebilecek Yerler

Çocuklarla gidilecek yerlerin zenginliği bakımından Johannesburg adeta bir cennet. Parkları, galerileri ve müzeleriyle buranın çocuklu aileler için bir ziynet niteliğinde olduğunu görürsünüz. Apartheid Museum isimli tarih müzesi, Museum Africa Tarih Müzesi, Goodman Gallery, Kim Sacks Gallery, Askeri Müze, Hector Pieterson Memorial Müzesi ve Mandela Müzesi… Çocuklarınızı verimli bir kültür şokuna maruz bırakmak iyi olacaktır. Şehirde onlarla gezebileceğiniz yerler arasında hayvanat bahçesi ve botanik park gösterilebilir.


Gece Kulüpleri ve Barlar

Her müzik sevkine ve tarza uygun bar ve gece kulüpleriyle capcanlı bir şehirdir Johannesburg. Melville bölgesinde çok çeşitli ve uygun fiyatlı gece kulübü ve bara rastlayabilirsiniz. Çünkü burası öğrenci merkezi olarak anılıyor. Ama tercihiniz lüksten yana ve “her türlü paraya kıyarım” diyorsanız buyrun size iki lüks güzergah: Rivonia ve Sandton Bölgeleri… Ama duyarlılık timsali olan bir mekan var ki, mutlaka atmosferini solumalısınız. Nelson Mandela ve kurmaylarının bir araya gelerek Apartheid Hükümeti’ni devirmek için plan yaptıkları Liliesleaf Farm… Rivonia’da bulunan bu mekanda belki de içkinizi yudumlarken gözyaşlarınızı tutamayacaksınız. Bunun haricinde Monsoon Lagoon, House of Nsako, The Radium Beer Hall, Roxy Rhtym Bar, The Manhattan Club doyasıya içip eğlenebileceğiniz mekanlar arasında…


Yaşamış/Yaşayan Ünlüler

Elbette en gözde ünlü unutulmaz lider Nelson Mandela…


Alınması/Denenmesi Gerekenler​

Şehrin kahvaltıları meşhurdur. Kahvaltı Güney Afrika’nın genelinde olduğu gibi Johannesburg’da da en önemli öğün olarak biliniyor. Tahıl ezmesi ve yulaf çorbası karşınıza çıkabilir. Ekmekleri çok güzeldir. Bölgede çeşit çeşit tropikal meyve yetişir. Elbette bu da damak tadına katkıda bulunuyor. Çeşitli meyve, sebze ve baharatlarla pişmiş et yemeklerini denemeniz harika bir deneyim olacaktır. Hele ki şehrin yöresel yemeklerini tatmak için Lesedi Kültür Köyü’ne yolunuz düşmeli… Tarihi atmosfer içindeki bu köyde unutulmaz lezzetler tadabilir ve harika vakit geçirebilirsiniz. Sevdiklerinize dayanıklı tropikal meyvelerle dolu bir sepet yaptırabilir ve yöresel ürünlerden hediyelikler alabilirsiniz.

Fiyat karşılaştırması ile Türkiye'den Johannesburg’a, Johannesburg'tan Türkiye'ye en ucuz uçak biletini hemen alın! Farklı ödeme seçeneklerinden, iptal ve iade fırsatlarından siz de yararlanın!


Paylaş