İzmir Uçak Bileti

Book your flight

to

Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan İzmir’e ister tarihi bir gezi düzenleyin, isterseniz güzel sahil kasabalarında denizin ve güneşin tadını çıkarın; mutlu döneceğinizin garantisini veriyoruz.

Neden İzmir’i Ziyaret Etmelisiniz?

 • Türkiye’nin en güzelleri İzmir’den çıkar derler.
 • Türkiye’nin en güzel ve popüler plajları İzmir’de
 • Dünya'nın 7 harikasından biri olan Artemis Tapınağı, İzmir’in Selçuk ilçesinde yer alıyor.
Zaman Dilimi:
GMT + 2
Uluslararası Kodu:
00 90 0232
Havaalanları:
Izmir Adnan Menderes Havalimanı
Uçuş Süresi:
1 saat
Vize:
Gerekmiyor

Akdeniz iklimine sahip olan İzmir’de yazlar oldukça sıcak, kışları ılık ve yağışlı geçer. Bir yılda hava sıcaklığı sıfırın altına düştüğü gün sayısı 10’dan azdır. Hava senenin yaklaşık 100 günü 30 derecenin üzerindedir. Kar yağışı ve don çok nadir görülür. Bahar ve sonbahar ayları İzmir’in tadını çıkarmak için en ideal aylardır.

 • İzmir’in tarihi 8000 yıl öncesine kadar uzanıyor.
 • İncil'de sözü edilen, 7 kutsal kiliseden 3’ü İzmir il sınırları içindedir.
 • Konak Pier, 1860 yılında döneminin dahisi olarak gösterilen ünlü mimar Gustave Eiffel tarafından tasarlandı. Meşhur Eyfel Kulesinin mimarı olduğunu söylememize gerek var mı?
 • İzmir’de özellikle Roma ve Helenistik dönemden kalma görülecek oldukça değerli yerlere sahiptir. 2004 yılında Kültür Park'ta hizmete açılan İzmir Tarih ve Sanat Müzesi; Arkaik, Klasik, Helenistik, Roma Bizans ve birçok dönemden mezar buluntuları, agora, heykeller, seramikler; altın, gümüş, bronz sikkeler sergiliyor.
 • “Efes Antik Kenti” Dünyanın en önemli antik şehirlerinden biri. Çok önemli bir liman şehri ve Roma İmparatorluğunun en önemli 4 şehrinden biri olmuş. Efes Antik kentinin muhteşem tiyatrosu, mermer sokakları ve yamaç evleri sizi büyüleyecektir. Özellikle kütüphanesi görülmeye değerdir.
 • “Selçuk Kalesi “Bizans, Osmanlı ve Aydınoğulları dönemlerinden kalıntıları mevcut olan Efes'in ilk yerleşim alanının üstünde konumlanmıştır. İçindeki çeşitli sarnıçları, taş döşemeli dar sokakları ve camiyi geçip tepeye vardığınızdaysa sizi kilise karşılıyor olacak.
 • 1982 yılında Su Kuşları Korunma ve Üretme Sahası olarak ilan edilen 8000 metrekarelik alanda kurulan Kuş Cenneti bugün 220 kuş türü barınıyor. Leylek, suna, angıt, deniz kırlangıcı, uzunbacak, arıkuşu, kuyrukkakan, çulhakuşu ve deniz saksağanı gibi kuşların kuluçkaya yattığı bölgede bisiklet kiralayarak çevreyi gezebilirsiniz.
 • Mithat Paşa Caddesi ile Halil Rıfat Paşa Caddesi arasındaki “Asansör “ 1907 yılında Nesim Levi tarafından yaptırılmış. 155 basamağı çıkıp da tepesine vardığınızdaysa İzmir’in muhteşem manzarasını izleyebilirsiniz.
 • Dünyaca ünlü olan ve sadece bir mum yakmak için dünyanın dört bir yanından insanın geldiği Meryem Ana Kilisesi Selçuk’ta bulunuyor.
 • Konak Meydanı’ndan Mezarlıkbaşı’na kadar uzanan ”Kemeraltı” çarşısı içerisinde Kapalıçarşı’da olduğu gibi el yapımı, deri, incik-boncuk, halı, eşarp gibi pek çok elişi bulmak mümkün.
 • “Şirince” Selçuk’a bağlı eski bir Rum köyü. Zeytinyağları, şarap ve taze meyveleri için gitmeye değer. Tepeye kadar çıkıp gözleme ziyafeti de çekebilirsiniz.
 • Selçuk’ta yamaç paraşütü yapabilirsiniz, özellikle ören yerlerine yakın olmasından dolayı motosiklet kiralamak işinizi kolaylaştırır.
 • Karşıyaka 35 ½ imgesi ile her zaman İzmir’den ayrı bir yerdedir. Karşıyaka sokaklarında Atatürk’ün eşi Latife Hanım’ın evine ve yan yana dizili eski Osmanlı konaklarına rastlayabilirsiniz.

İzmir Türkiye’nin en büyük üçüncü şehri olduğu için farklı gereksinimler ve diyetlere uygun yemekler bulmakta zorlanmazsınız. Ağırlıklı olarak deniz ürünleri ve egeye özgü mezeleri tüketmenizi önereceğimiz şehirde, Türkiye’nin en lezzetli midye dolmasını yemek mümkün.

 • Ucuz Bir Restoranda Yemek: 13.00 TL
 • Bira (Yarım Litre): 8.00 TL
 • Cappuccino: 6.19 TL
 • Taxi 1km (Normal Tarife): 2.50 TL

Kaynak: numbeo.com

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’Ndan her saat başı Karşıyaka’ya giden, ya da buçuklarda Alsancak Efes Otel’e ulaşım sağlayan Havaş’ı kullanabilir, 50 dakikada İzmir’e ulaşabilirsiniz.

Beklemek istemezseniz, 200 numaralı otobüs hattı Mavişehir’e; 202 Alsancak Cumhuriyet Meydanı’na; 204 Bornova - metro – otogar istikametini takip ederek şehre gidebilirsiniz.

İzmir içinde uzun zaman kalacak iseniz, bilet yerine geçen Kentkart adlı elektronik kart hizmetinden yararlanabilirsiniz.

İzmir metrosu Hatay/Üçyol, Konak, Çankaya, Basmane, Hilal, Stadyum, Halkapınar, Sanayi, Bölge, Bornova, Ege Üniversitesi ve Evka-3 olmak üzere toplam 12 istasyon’la hizmet veriyor. Banliyö olarak bilinen 80 km’lik Aliağa-Menderes arasını birbirine bağlayan hattı kullanarak daha yavaş ama uzun mesafelere seyahat imkanınız da var.

Tıpkı İstanbul’da olduğu gibi İzmir’de de iki yakayı birbirine bağlayan vapur hattı var. Karşıyaka ve Bostanlı ile Konak arasında gidip gelen vapurlar 20 dakikada bir hareket ediyor ve karşı yakaya geçmek için keyifli bir seçim olabilir.

İklim: İzmir Akdeniz iklimine sahip, yazları oldukça sıcak, kışları ılık ve yağışlıdır. Bir yılda hava sıcaklığı sıfırın altında 10 günden fazla yaşanmaz. Senenin yaklaşık 100 günü 30 derecenin üzerinde yaşanır. Kar yağışı ve don çok nadir görülür.

Bahar ve sonbahar ayları İzmir’in tadını çıkarmak için en ideal aylardır

Ekonomi

İzmir hem liman hem de sanayii kentidir. Marmara Bölgesi’nden sonra ikinci büyük sanayii bölgesidir. Liman kenti olmasının yanında, hammadde kaynakları, nitelikli işgücü ve ulaşım olanaklarının genişliği, sanayinin gelişmesine olanak vererek İzmir’i bölgenin ticaret merkezi konumuna getirmiş durumda. Sanayi sektöründe üretilen mallar, dünya standartları ölçüsünde kaliteye sahip.

Çocuklarla Gidilebilecek Yerler

İzmir ve çevresindeki su parklarına çocuklarınız bayılacaktır. Bunun yanında “İzmir Kültür Park” Atatürk’ün isteğiyle yapılmış, içinde hayvanat bahçesi, resim heykel müzesi, sanat ve eğlence mekanlarına sahip güzel bir parktır. İçinde bulunan lunapark, halısaha, yüzme havuzu bölümlerinde çocuklarınız eğlenebilir.

Bunun yanında İzmir şehir merkezi içinde Topolino Çocuk Eğlence Merkezi, İzmir Uzay Kampı, Efes Müzesi ve Kuş Cenneti’ne mutlaka çocuklarınızı da götürmelisiniz.

Gece Kulüpleri Ve Barlar

İzmir’in hem içinde hem de Çeşme-Alaçatı hattında sabaha kadar süren eğlence hayatı vardır.

Lou Jain güzel müzik ve zengin menüsü ile iyi seçimlerdendir.

Bobylon AyaYorgi Çeşime’ye gelen ünlü grupları ağırlar.

Paparazzi, Riders Beach, Cafe Pi, Kum Beach, Marrakech, Sole&Mare ve Yaya mutlaka uğramanız gereken mekanlardan.


Paylaş