Hong Kong Ucuz Uçak Bileti

HONG KONG’U KEŞFET

Geziko olarak seyahatin herkez için basit ve ulaşılabilir olması gerektiğine inanıyoruz bu nedenle piyasadaki en iyi fırsatları bulamayı görev edindik. Eylül’de Hongkong’a 2,113TL’den başlayan fiyatlarla uç. Şart ve kurallara tabidir.

Book your flight

to

Güçlü bir tarihi mirası, modern yaşamla bir araya getiren hareketli bir şehir Hong Kong. Rüstik kırsalları, şirin tapınakları, festivalleri, ejderha dansları, kentsel alanların hummalı yaşantısı ve doğal limanı, Hong Kong’u çekici yapan detaylardan sadece birkaçı. Burada moda, yemek, alışveriş ve eğlence seçeneklerinin sonu yok. Şehir biraz pahalı olsa da, Geziko olarak size en iyi fiyatları bulacağımız söz veriyoruz.

Hong Kong’u Neden Ziyaret Etmelisiniz?

 • Doğu’nun moda başkenti bu alışveriş cennetinde kendinizi kaybedebilirsiniz.
 • İngiliz sömürüsü ve Çin geleneklerinin harmanından ortaya bu kültürün, yerel sanatlar, müzik, tiyatro ve yemekler üzerindeki etkilerine tanık olabilirsiniz.
Para Birimi:
Hong Kong Doları, HKD, HK$
Kur:
~1 TRY: ~ 2.64 HKD
Zaman Dilimi:
GMT +8 – Türkiye Hong Kong’un 5 saat ilerisinde
Uluslararası Kodu:
00 + 852 + Numara
Trafik:
Araç trafiği soldan akıyor.
Havaalanları:
Hong Kong Uluslararası Havaalanı.
Uçuş Süresi:
9 saat 40 dakika
Priz:
Standart Avrupa Prizi
Vize:
Gerekmiyor
 • Acil: 999
 • Polis: 999
 • Hastane: 999
 • Konsolosluk: +852 2572 1331

Hong Kong yıl boyunca ziyaretçilere açık. Fakat yerel tatillerden kaçınmanızı öneririz. Zaten kalabalık olan şehir, tatil dönemlerinde iyice kalabalıklaşıyor. Ekim ve Ocak arasındaki kuru sezon, Hong Kong ziyareti için en ideal dönem diyebiliriz. Fakat yaz aylarındaki sıcağa aldırış etmezseniz, daha uygun fiyatlara tatilinizi planlayabilirsiniz. Geziko olarak bizden her zaman yardım isteyebilirsiniz!

Bir İngiliz sömürgesi olmasına rağmen, herkesin İngilizce konuşmasını beklemeyin. Biraz Çince öğrenmenin kimseye zararı olmaz. Gideceğiniz yerlerin Çince adreslerini de yanınıza almayı unutmayın, aksi halde şehirde kaybolmanız an meselesi.

 • Hong Kong Tsing Ma Köprüsü dünyanın en uzun yedinci asma köprüsü. Raylı sisteme açık asma köprülerin ise en uzunu.
 • Nostaljik tramvay ise tam 125 yıllık.
 • Bölgenin doğal güzelliklerini keşfetmek için Olympic yürüyüş yolu ideal bir rota.

Şehrin gece hayatı oldukça hareketli de olsa, bir gecenizi Victoria Limanı’ndan kalkan bir tekne gezisine ayırırsanız şehrin ışıklarını keyifle izleyebilirsiniz. Wan Chai, Tsim Tsa Tsui ve şehir merkezi en iyi eğlence seçeneklerini sunuyor.

Çocuklarınızla seyahat ediyorsanız, Hong Kong'un Lantau Adası’nda bir Disneyland olduğunu hatırlatalım. Ayrıca çocukların Hong Kong Parkı, Botanik ve Hayvanat Bahçelerinden de keyif alacağını düşünüyoruz.

Yaklaşık 40 farklı plaj seçeneği ile herkese hitap eden bir şeyler var. Repulse Bay Beach en popüler olanlardan biri. Eğer sörf veya yamaç paraşütü ile ilgileniyorsanız, Shek O Beach Village ve Big Wave Bay Beach size göre.

Victoria Zirvesine yapacağını bir füniküler yolculuğu hem çok heyecan vericidir, hem de sonunda harika bir manzara sizi karşılar.

Restoranlarda garsonlara %5 bahşiş vermeyi unutmayın. İzin verilmeyen alanlarda sigara içmenin cezası oldukça ağır. Hong Kong’daki tüm gıda ürünleri ithal edildiği için, zehirlenme riskiniz normal bir şehire göre biraz daha yüksek.

Budizm, Taoizm ve Konfüçyüsçülük şehrin yaygın inanç sistemleri.

Kirlilik karşılaşabileceğiniz en büyük problem. Eğer soğuk algınlığı gibi bir hastalığınız varsa, maske takmanızı öneririz.

 • Ucuz Bir Restoranda Yemek: 50.00 HK$
 • Bira (Yarım Litre): 37.50 HK$
 • Cappuccino: 33.04 HK$
 • Taxi 1km (Normal Tarife): 8.00 HK$

Kaynak: numbeo.com

Dünyanın en gelişmiş şehirlerinden biri olan Hong Kong’da şehir içi ulaşımda hiç sıkıntı yaşamayacaksınız. Şehirdeki metro neredeyse başka ulaşım aracına ihtiyaç duymayacağınız şekilde her yere gidebiliyor. Eğer 2-3 kişi birlikte seyahat ediyorsanız taksilerin metrodan daha ucuza gelebileceğini de aklınızda bulundurmalısınız.

Metro biletlerinin fiyatları gideceğiniz yere göre değişiyor. Biletinizi alırken gideceğiniz durağı işaretleyip ona göre biletinizi alıyorsunuz. Fiyatların çok ucuz olduğu taksilerde kötü muamele ya da başka kötü herhangi bir şey yaşarsanız ön koltuğun önünde bulunan taksicinin lisanslarının resmini çekmeniz yeterli. Bunu gören şoför ya hemen tavrını değiştirecektir ya da oldukça katı yaptırımlara maruz kalacaktır.

Hong Kong (Ding Ding) Tramvayı 1094’ten beri şehir içi ulaşımında kullanılan nostaljik bir araç. Sizler de ulaşım için olmasa da bu tarihi tramvaya binerek tadını çıkarabilirsiniz.

Star Ferry, 1888’den beri iki yaka arasında çalışan bir feribot diyebiliriz. Şehrin en eğlenceli turistik aktivitelerinden biri olarak gösterilen Star Ferry, Kowloon ve Hong Kong Adası sahilinden kalkıyor.

Hong Kong Adası ve Victoria Tepesi arasında çalışan Peak Tramvayı şehrin hem en önemli ulaşım araçlarından hem de en rağbet gören turistik aktivitelerinden.

Ekonomi

Hong Kong tam bir ticaret ve sanayi şehridir. Ekonominin çoğunu karşılayan bu sektörler haricinde tekstil, oyuncak, elektronik, sinema, gemi, çimento, demir sanayileri, bankacılık ve finans, emlak sektörleri de oldukça ilerlemiştir.

Çocuklarla Gidilebilecek Yerler

Çocuklarınızla sizlere masalsı bir ortam sunacak olan Hong Kong Disneyland’a gitmeden oradan dönmemelisiniz. Çocuklarınızın gezerken çok etkileneceği ve eğleneceği bu park ince detaylarla süslenmiş ve sizlerin de oldukça ilgisini çekecek.

Hong Kong Museum of History’de çocuklarınız da oldukça eğlenecek, şehir tarihine dair ilginç detaylar öğreneceklerdir.

Gece Kulüpleri Ve Barlar

Hong Kong gece hayatı oldukça dinamik geçmektedir. Sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebileceğiniz barlar, diskolar ve gece kulüplerine şehrin neredeyse her yerinde rastlayabilirsiniz. Bunlar dışında Karaoke Barlar da Hong Kong gece hayatında çok popülerdir. Şehrin özellikle Soho bölgesi gece hayatının kalesi olarak adlandırılabilir.

hong kong, china

Paylaş