Hanover Ucuz Uçak Bileti

Book your flight

to

HANOVER

Nüfus: 525. 875
Para Birimi: Euro
Ortalama Uçuş Süresi: 3 saat 5 dakika
Saat Farkı: (+2) GMT
Vize:  Schengen Vizesi
 
 
Türkiye'den Hanover’e, Hanover’den Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!
 

ŞEHİR İÇİ ULAŞIM

Hanover, ulaşım imkânları son derece gelişmiş bir kenttir. Raylı sistemler, otoyollar ve havayolları temel ulaşım imkânları arasında yer almaktadır. Hanover’de şehir içi ulaşımda geniş otobüs ağını kullanabileceğiniz gibi banliyö trenleri ile de ulaşımı sağlayabilirsiniz. Bu sayede hem pratik hem de hızlı bir ulaşım yöntemi kullanılmış olur. Hanover Train Info alanlarından tren ulaşımı hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.
 
Şehir içerisinde raylı sistemler arasında tramvaylar da bulunmaktadır. Tramvaylar aracılığıyla şehir içerisinde ulaşımı kolaylaştırmak mümkündür. Eğer araç kiralayıp seyahat etmek isterseniz dikkat etmeniz gereken önemli bir detay bulunmaktadır. Şehir içerisinde doğal yaşam kalitesini korumak adına bazı bölgelere sadece gerekli işlemleri yaptırıp pul almış araçlarla girebilirsiniz. Bu nedenle Hanover içerisinde araç kiralamadan ve kullanmadan önce aracınızın bu pula sahip olup olmadığını kontrol ettirmeniz yararlı olacaktır.
 

İKLİM

Hanover’de okyanus iklimi görülür. Yıllık sıcaklık ortalaması 8 derece civarlarındadır. En sıcak dönemleri Haziran – Ağustos dönemleridir. Bu aylarda sıcaklık 23 dereceye kadar çıkabilmektedir. Şehir en çok yağışı kış aylarında alır.
 

EKONOMİ

Hannover tam anlamıyla sanayi, hizmet ve ticaret kenti olarak adlandırılabilir. Dünyanın en büyük fuarlarına ev sahipliği yapan kentte yine dünya çapında üretim yapan ve tanınan büyük firmalar bulunmaktadır. Finans ve sigorta şirketlerinin yoğun faaliyet gösterdiği şehirde büyük medya kuruluşları da Hanover merkezli yayınlar yapmaktadırlar. 
 

GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

Şehrin merkezinde bulunan Hannover City Hall (Rathaus), şehrin sembol noktalarından biri olduğundan mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir yer. Almanya’nın önemli merkezlerinden biri olan şehrin tarihsel gelişimini ve mimarisinin kendine özel yapısını yakından görmek için gezilebilecek en iyi nokta.
 
Şehrin hareketli yapısından uzaklaşabilmeniz Hanover’de oldukça kolay. Masalsı bir atmosferle sizleri içine çekecek olan Royal Gardens of Herrenhausen (Herrenhauser Garten) sakin ve dinlendirici zamanlar geçirmek isteyenler için birebir. İçerisinde çok sayıda heykelin ve peyzaj örneklerinin yer aldığı bu bahçe şehrin halk tarafından da tercih edilen bir noktası.
 
Maschsee eşsiz bir atmosfere sahip, yapay bir göldür. Burada gezinirken birçok kez fotoğraf makinenizi kullanmak isteyebilirsiniz. Her an birbirinden güzel kareler sizleri bekliyor olacak. Burası aynı zamanda kendi ismini taşıyan Maschsee Summer Fest’e de ev sahipliği yapıyor.
 
Sanatseverler ve onunla iç içe olmak isteyenler için Sprengel Museum Hanover en iyi seçenek. Ziyaretinizi Cuma gününe denk getirdiğinizde ücretsiz gezebileceğiniz müzede çok sayıda benzersiz sanat eseri sizleri bekliyor.
Aegidienkirche bölgesi gotik mimarinin en eşsiz eserlerinin bulunduğu bir yer olarak tanımlanabilir. Yine burada bulunan eski bir kilisenin kalıntılarının büyüsüne kapılabilirsiniz. Şehrin en önemli tarihi alanlarından biri olan Aegidienkirche’ye mutlaka gitmelisiniz. 
 
Şehirde gezmeye doyamayacağınız bahçelerden biri de Berggarten. Botaniğe, bitkilere, çiçeklere ilgi duymayanları bile etkileyebilecek güzellikteki bu bahçe şehrin cennet köşelerinden biri. Burada geçirdiğiniz zaman hiç bitmesin isteyeceksiniz.
 
Eilenriede, Hanover’in büyüleyici parklarından bir başkası. Şehirde insanların nefes alabilmesi, rahatlayabilmesi için özenle oluşturulan Eilenriede sizlere ferahlık ve huzur aşılayacak.
Lower Saxony State Museum (Niedersachsisches Landesmuseum) Hanover’in en kapsamlı tarih müzesi. Şehrin ve Aşağı Saksonya eyaletinin yüzyılları içeren tarihini görmek için gidebileceğiniz tek yer olan bu müze çok ilginizi çekecek.
 

ALIŞVERİŞ YAPILABİLECEK YERLER

Hanover alışveriş açısından Almanya’nın en başta gelen şehirlerinden biri. Özellikle Gar Caddesi ve Niki – de Saint Phalle bölgesi, bu açıdan oldukça kalabalık bölgeler. Özellikle cumartesi günleri bu bölgelerde hareket etmek bile oldukça zordur. Giyimden teknolojik ürünlere, hediyelik eşyadan geleneksel ürünlere kadar pek çok ürünü rahatlıkla buralarda bulabilirsiniz.
 
Markthalle, Hanover'de alışveriş yapmak için ideal seçenekler arasında. Çok sayıda gıda ve günlük tüketim ürününün bulunduğu Markthalle seyahatiniz boyunca yapacağınız alışverişler için uygun bir yer.
Weihnachtsmarkt, şehirdeki en önemli sokak pazarlarından biri. Büyüleyici bir ışıklandırmaya sahip bu sokakta boylu boyunca dizili birçok dükkan alışveriş yapmanız için sizleri bekliyor. Alışveriş yapmayacaksanız bile sokağın güzel atmosferini görmek için bir uğramalısınız.
 
Şıklık ve moda benim işim diyenlere ise Bijou Brigitte’e gitmelerini öneriyoruz. Çok sayıda özgün ve kaliteli markanın yer aldığı Bijou Brigitte özellikle kadınlar için benzersiz alışveriş seçenekleri sunuyor.
 

EĞLENCE MERKEZLERİ

Futbol tutkunlarının mutlaka uğraması gereken yer AWD Arena unutulmaz maçlara ev sahipliği yapmış bir stadyum. Maç sezonuna denk gelirseniz bu unutulmaz atmosferi yaşamak isteyebilirsiniz. 
Sanatseverlerin kesinlikle uğraması gereken yer, GOP Variete-Theater Hanover. Bu varyete tiyatrosunda çok eğleneceğiniz bir akşam geçirebilirsiniz. 
 
Türkiye’deki Hamam kavramına benzer bir atmosfer sunan Kaiser-Center Hanover’de, antik bir mimari bina içerisinde güzel bir spa deneyimi yaşayabilirsiniz. 
 

ÇOCUKLARLA GİDİLEBİLECEK YERLER

Çocuklarınız bu kocaman ve ünlü hayvanat bahçesine asla hayır diyemeyecekler. Erlebnis Zoo Hannover kutup ayılarından gergedanlara dek çok sayıda hayvan dostumuzu görebileceğiniz ideal bir gezi durağı. Gününüzün yarısını burada çok keyifli bir şekilde geçirebilirsiniz.
Çocuklarınızla koşa koşa gideceğiniz bir başka durağınız ise Sea Life olacak. Sea Life Hanover’de bulunan oldukça büyük bir akvaryum. İçinde birçok farklı türde su canlısı yaşamaktadır ve bu akvaryum birçok yaştan ziyaretçinin yoğun ilgisini çekmektedir. Çocuklarınızla hem deniz canlılarını hem de kara canlılarını göreceğiniz keyifli bir gezi planı yapabilirsiniz.
 

GECE KULÜPLERİ VE BARLAR

Hanover’de gece hayatı gece yarısı başlayıp sabahın ilk ışıklarına dek sürer. Oldukça hareketli olan gece hayatında çok sayıda bar ve gece kulübü bulunmaktadır. 
 

HANOVER'DE YAŞAMIŞ ÜNLÜLER

Ünlü düşünür ve matematikçi Leibniz yaşamının son dönemlerini Hanover’de geçirmiştir. Bu şehirde vefat eden bilim adamının yaşadığı ev günümüzde Leibniz House adıyla müzeye çevrilmiştir ve ziyarete açıktır.
 

ALINMASI/DENENMESİ GEREKENLER

Hanover’e özgü satın alabileceğiniz bir ürün maalesef yoktur ama size şehri hatırlatacak magnetler, t-shirtler vb. ürünlerden satın alabilirsiniz. 
 
Hanover’in şarabı oldukça popülerdir. Dünyaca ünlü beyaz şarabından tatmak isteyebilirsiniz. Yemek kültürleri ise biftek, patates yemekleri, barbekü, fast food, mezeler, pizza çeşitleri ve hamur işleri şeklinde sıralanabilir. Bu lezzetler size çok da uzak olmasa da yerinde tatmak keyifli olacaktır.
 
Fiyat karşılaştırması ile Türkiye'den Hanover'e, Hanover’den Türkiye'ye en ucuz uçak biletini hemen alın! Farklı ödeme seçeneklerinden, iptal ve iade fırsatlarından siz de yararlanın!
 

Paylaş