Hamburg Ucuz Uçak Bileti

Book your flight

to

 

HAMBURG

 
Nüfus: 1.700.000
Para Birimi: Euro
Ortalama Uçuş Süresi: 3 saat 15 dakika
Saat Farkı: GMT +2
Vize: Schengen
 
 
Türkiye'den Hamburg'a, Hamburg’dan Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!
 

ŞEHİR İÇİ ULAŞIM

Üç ana tren istasyonu (Merkez İstasyon, Dammtor and Altona), Alman Demiryolları aracılığı ile bir çok noktaya ulaşım imkanı sağlamaktadır.
 
Hamburg şehir merkezinde her gün 2 milyondan fazla insan toplu taşımayı kullanmaktadır. Hamburg Trafik Birliği (HVV), şehir merkezi ve banliyöleri yaklaşık 700 civarında otobüs ve tren hatları ile birbirine bağlamaktadır. Şehirde genellikle metro kullanılmaktadır.
 

İKLİM

Denize yakın bir konumda bulunmasının etkisinden dolayı iklimi nispeten diğer kuzey kentlerine göre ılımandır. Aralık ve Şubat ayları arasında en soğuk -2 derece olur. En sıcak ayı olan temmuzda hava sıcaklığı ortalama 25 °C civarındadır.
 

EKONOMİ

Hamburg gerek ticari, gerekse hizmet sektörü açısından kuzey Almanya'nın en büyük sanayi kentidir.Özellikle havacılık sektörü, uçak üretiminde dünyanın en büyük 3.kentidir. Kimya, makina, gemi inşaat ve bankacılık sektörleri oldukça önemli yer tutmaktadır.
 

GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

Hamburg’da mutlaka görülmesi gereken yerlere gelecek olursak eğer gezinize Hauptbhahnhof, Hamburg’ın merkezi tren istasyonundan başlayalım. Etrafında gezilecek görülecek bir çok yer var.
 
Planten un Blomen, Miniatur Wunderland, Tirpark Hagenbeck, Reeperbahn, Hamburg Museum, S. Micheal’s Churchi Internationales Maritimes Museum Hamburg gezebileceğiniz yerlerden birkaçı.
Elbe nehir tünelinde de bir tekne turu yapabilirsiniz.
 
Hamburg’da uğrayabileceğiniz bir güzel mekan da Alster Pasajı.
Hamburg’un mimarisi çok özel olan Belediye Binası Rathaus’u da gezmenizi öneririz. Rathaus’un çevresinde de ilginizi çekecek yerlerle karşılaşacaksınız. Rathaus’tan 15 dakikalık yürüme mesafesiyle St. Nicolas Klisesine ulaşabilirsiniz. Tüm şehri tepeden seyredebileceğiniz klisenin içerisinde bir de müze var. 
Hamburg Sanat müzesi de birçok güzel sergiye ev sahipliği yapıyor.
 
Hamburg’un temsili olan Alster gölü size ihtişamıyl büyüleyecek. Alster gölü iki parçadan oluyor. Küçük parçanın etrafı size etkileyecek binalarla çevrili. Büyük parçanın ise bir ucu ormanlık digger ucunda villalar bulunuyor. Gölde teknelerle gezinti yapma imkanınız da var. Jungfernstieg metro istasyonu çıkışında bulunan iskeleden teknelere binebilirisiniz.
Hamburg’un en yüksek binası Emporio binasına da bir göz atmadan dönmeyin.
 

ALIŞVERİŞ YAPILABİLECEK YERLER

Hamburg şehri size birçok alışveriş imkanı sunmaktadır. Başlıca bir alışveriş merkezidir. Şehrin her yanında mağazalar bulmam mümkün. 
 
Alışverişinize Mönckebergstrasse’ den başlayabilirsiniz, Alter gölü yakınındaki dünyaca ünlü markaların bulunduğu Alter Wall ve Neuer Wall caddelerine gidebilirsiniz. Özellikle Neuer Wall’ da çok kaliteli ve lüks mağazalar bulunuyor.
 

EĞLENCE MERKEZLERİ

Hamburg’da gece hayatı oldukça renkli. Reeperbahn ve Sternschanze caddeleri eğlence merkezleri olarak ideal noktalar. Sternschanze’nin etrafında bulunan parklarda eğlenebileceğiniz, yürüyüş yapabileceğiniz alanlar içermekte.
 

ÇOCUKLARLA GİDİLEBİLECEK YERLER

Çocuklarınızla gidebileceğiniz bir yer olarak size Hamburg Hayvanat bahçesini önerebiliriz. Bunu yanı sıra parkların içinde çocuklar için özel oynama alanları da mevcut.
 

GECE KULÜPLERİ VE BARLAR

Hamburg'un St. Pauli semtindeki Reeperbahn caddesi Almanya'nın gece hayatının kalbinin attığı yer. St. Pauli’de yine metro durağı üzerinde bir bölge.
 
Burada pek çok bar ve gece kulübü bulunmaktadır. Güvenlik açısından da pek çok önlem alınmış. Caddede gezerken cam şişeyle gezmek bile yasak. Alkollü ve alkolsüz içeceklerinizi plastik bardaktan içmek durumundasınız. 
Hamburg’un Beatles meydanında Beatles grubu anısına bir anıt var.
 
Sternschanze yine gece hayatı için güzel bir bölge.  Metro ile ulaşılabiliyor. Gündüz de gezilebilir, bir çok yemek yiyecek cafe ve restoran da mevcut. Etrafında güneşlenip sohbet edebileceğini parklar da var.
 

HAMBURG'DA YAŞAMIŞ ÜNLÜLER

Alman filozof, yazar Arthur Schopenhauer hayatının belirli bir döneminde Hamburg’da yaşamış.
 

ALINMASI/DENENMESİ GEREKENLER

Hamburg’da mutlaka eşsiz Alman biralarını denemelisiniz.
Alışveriş yaparken 2.el mağazalarına uğramayı da unutmayın.
 
Fiyat karşılaştırması ile Türkiye'den Hamburg’a, Hamburg’dan Türkiye'ye en ucuz uçak biletini hemen alın! Farklı ödeme seçeneklerinden, iptal ve iade fırsatlarından siz de yararlanın!
 

Paylaş