Frankfurt Uçak Bileti

Book your flight

to

Frankfurt, gökdelenlerin, yeraltı birahanelerinin, lükse alışverişin ve çeşit çeşit müzenin bir araya gelmesinden oluşan eklektik bir şehir. Dünya çapındaki hayvanat bahçesi, Borsa ve Tarihi Musevi Mezarlığını da unutmamak gerekiyor. Bu kadar görülecek şey ile Frankfurt tam bir keşif cenneti.

Neden Frankfurt’u Ziyaret Etmelisiniz?

 • Hareketli gece hayatı
 • Tarihi mirası
 • Sanat galerileri ve müzeler
Para Birimi:
Euro, EUR, €.
Kur:
~1 TRY: ~ 3.37 EUR
Zaman Dilimi:
GMT +1 – Türkiye Frankfurt’tan iki saat ileride.
Uluslararası Kodu:
00 + 49 + 69 + Numara
Trafik:
Araç trafiği sağdan akıyor.
Havaalanları:
Frankfurt am Main Havalimanı, Frankfurt Rhein-Main Afb Havalimanı, Frankfurt Hahn Havalimanı.
Uçuş Süresi:
3 saat civarı
Priz:
Standart Avrupa Prizi
Vize:
Schengen
 • Acil: 112
 • Polis: 112
 • Hastane: 112
 • Konsolosluk: +49 69 713773

Sıcaklıklar 30 derece üstüne çıksa da Frankfurt’u ziyaret etmek için en ideal zaman yaz ayları. Eylül başında gerçekleşen Rheingau Şarap Festivali ve Ağustos ayında gerçekleşen Müzeler Festivali zamanı çok kalabalık olduğunu belirtmek lazım. Noel zamanı şehirde kurulan Noel pazarı da Frankfurt’u kalabalıklaştıran başka bir etkinlik.

Anadilleri Almanca olmasına rağmen, Frankfurtlular ile rahatça İngilizce konuşabilirsiniz. İşinize yarayacak bazı kalıplar aşağıda:

 • Danke - Teşekkürler
 • Bitte - Lütfen
 • Guten Morgen - Günaydın
 1. Frankfurt’un da tıpkı New York gibi etkileyici bir şehir silueti var bu yüzden kendisinden Mainhattan olarak da bahsediliyor.
 2. Euro’nun ana vatanı Avrupa Merkez Bankası da Frankfurt’ta bulunuyor.
 3. Avrupa’nın en büyük üçüncü havalimanı burada. Her yıl 56 milyon insanın yolu buradan geçiyor.

Tarihi eski meydan fotoğraf çekmeyi sevenler için harika bir nokta. Staedel Müzesi, Borsa, opera binası, St Bartholomew Katedrali ve Musevi mezarlığı muhakkak görülmesi gereken yerler.

Frankfurt’ta yemek istediğiniz her şeyi bulabilirsiniz. 7 çeşit otun bir karışımı olan ünlü krem bazlı sos Frankfurter Grüne Sosse’nin (Frankfurt yeşil sos) tadına bakmayı unutmayın.

Almanya dininizi özgürce yaşayabileceğiniz bir yerdir ve Frankfurt ibadet yerleri açısından oldukça zengindir. Geleneksel Hıristiyan toplumu oldukları için kilise hizmetleri Pazar günleri yapılmaktadır.

Alkol tüketme yaşı 16 olup, kamusal alanda içki içmek yasak değil bu yüzden geceleri ellerinde bira ile yürüyen insanlar görürseniz şaşırmayın.

Mükemmel sağlık tesisleri, hafif havası ve üst düzey hijyeninden dolayı Almanya'yı ziyaret ile ilgili herhangi bir sağlık riski yaşamazsınız. Frankfurt’ta suç oranı nispeten yüksektir ama turist rotalarından çıkmazsanız bir sorun yaşamanız pek de olası değil.

 • Ucuz Bir Restoranda Yemek: 9.00 €
 • Bira (Yarım Litre): 3.50 €
 • Cappuccino: 2.85 €
 • Taxi 1km (Normal Tarife): 1.75 €

Kaynak: numbeo.com

tobüs, taksi, metro, tramvay. Şehir içinde tek biletle her yere gidebilmekle birlikte, turnikesiz şehirde bilet kontrolleri bilet müfettişlerinin denetiminde.

Ekonomi

Frankfurt Avrupa’nın en önemli finans merkezlerinden birisi. Avrupa Merkez Bankası ve Alman Federal Bankası’nın Frankfurt’ta olduğunu söylememiz bile buna yeterli olacaktır. Şehrin diğer önemli geçim kaynaklarından arasında bankacılık, fuarcılık ve uçak endüstrisi bulunuyor.

Çocuklarla Gidilebilecek Yerler

Şehrin en büyük oyuncakçısı Spielzimmer, bütün çocuk ziyaretçilerin her daim en gözde mekanı olarak göze çarpıyor. Alternatif ve daha ekonomik seçim yapmak isteyen ebeveynler ise Zoo Frankfurt Hayvanat Bahçesi’ni, Gerbermühle’yi ve Senckenberg Museum, Palmengarten, ve Ebbelwei Express’i tercih edebilir.

Gece Kulüpleri Ve Barlar

Sabahları çok çalışan Frankfurtlular için gece hayatı da bir o nebze çeşitli ve eğlenceli. Oosten, moloko+, Sullivan, Yours Australian Bar, Bar ohne Namen, Batschkapp, Gibson, mutlaka denenmeli. Ayrıca Kameha Suite, Zoom, Silbergold, Nachtleben, Velvet Club, Cocoon, Orange Peel, Trinkhalle, The Cave, Club Travolta’ya da göz atılabilir.

frankfurt germany

Paylaş