Sıkça Sorulan Sorular

Kategoriler

Rezervasyon

 1. Nereden uçacağınızı giriniz.
 2. Nereye uçacağınızı giriniz.
 3. Gidiş tarihinizi giriniz.
 4. Seyahatinizin gidiş dönüş ya da tek gidiş mi olduğunu kontrol ediniz(gidiş -dönüş seçili olarak gelir).
 5. Dönüş tarihinizi giriniz.
 6. Seyahat eden yolcu sayısını giriniz (1 yetişkin seçili olarak gelir).
 7. 'Detaylı Arama Seçenekleri' ile belirli bir havayolu ve Business veya First Class tercihlerinizi seçebilirsiniz.
 8. Devam etmek için turuncu renkli 'Ara' tuşunu tıklayınız. Uluslararası uçuşlarda 'Tarihlerim Esnek' kutucuğunu seçtiğinizde en düşük ücretler gösterilecektir.
 9. Kısa süreli bir beklemeden sonra arama sonuçları sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu sonuçlar havayolu, ücret, hareket saati, uçuş süresi ve duraklamalara göre sınıflandırılır. Yurtdışı uçuş arama size farklı, seçilebilir gidiş dönüş tercihleri gösterecektir. İç hatlarda ise gidiş ve dönüş uçuşlarınızda size uygun olan havayollarını ayrı ayrı seçebilirsiniz.
 10. Hangi uçuşun size uygun olduğuna karar verdiğinizde sadece turuncu renkli 'Rezervasyon Yap' tuşuna basınız.
 11. Bir sonraki sayfa uçuşların gözden geçirildiği ve seyahat ekstralarının (örneğin, seyahat sigortası) seçildiği sayfadır. Herhangi bir ürün hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için 'Detaylara bak' tuşunu tıklayınız. Ödemeye hazır olduğunuzda sadece 'Devam et' tuşunu tıklayınız.
 12. Bir sonraki sayfa yolcu sayfasıdır, buraya yolcu detayları girilmelidir .
 13. Ödeme sayfasını ödeme şeklini seçtiğiniz ekran takip eder. Seçim yaptıktan sonra, talep edilen gerekli bilgileri girersiniz. 'Kredi Kartı ile Ödeme' seçtiyseniz, açılacak olan form' a kredi kartı detaylarınızı girmeniz gerekecektir. Internet ten para transferini seçerseniz, ödeme detaylarına ulaşmak için bankanızı seçebilirsiniz. Düşük maliyetli havayolu firmaları internetten para transferi seçeneğini sunmamıza izin vermemektedirler. İşleminizi bitirip ödemeyi yapmaya hazır olduğunuzda 'Şimdi Öde' tuşunu tıklayınız. Bütün bunlar size çok karmaşık ve uzun gelebilir ancak işlem yapmaya başladığınızda aslında çok basit olduğunu göreceksiniz!
 14. Sonrasında rezervasyon referans kodları ve yapmış olduğunuz rezervasyon hakkında genel bilgilendirme yazısı alacaksınız.

Rezervasyonunuz ancak kredi kartınız ile yaptığınız ödeme işleme alındığında veya EFT/Havale, Internet Bankacılığı ile gönderdiğiniz tutar hesabımıza yansıtıldığında teyit edilebilir. İşlem yapıldıktan sonra bir elektronik bilet e-mail' i veya bazı düşük maliyetli havayolları için, referans numarası ile bir teyit e-mail' i alacaksınız.

Rezervasyon yaptığınızda size öncelikle rezervasyonunuzu teyit eden bir e-mail göndereceğiz. Bu e-mailin içeriği şöyle olacak:

 1. Acente rezervasyon referans numaranız
 2. Havayolu rezervasyon referans numaranız
 3. Uçuş detaylarınız
 4. Ödeme detaylarınız

Düşük maliyetli olmayan havayolları için elektronik bilet e-mail' i alacaksınız, yukarıda belirtilenlere ilaveten bu e-mailde aşağıda belirtilen mesajları alacaksınız:

 1. Elektronik bilet numaranız
 2. Uçuşunuz ile ilgili olarak anlık güncellenen bilgilere ulaşabileceğiniz bir bağlantı adresi

Düşük maliyetli havayolları için ilgili havayolu şirketinden bir referans numarası ile birlikte teyit e-mail' i ve yine Geziko.com dan bir teyit e-mail' i alacaksınız.

Birçok insan direkt ve duraklamasız uçuş terimlerinin aynı anlama gelen yerine göre değiştirilebilir terimler olduğunu düşünür ancak, her iki terim arasında farklılıklar vardır.

Duraklamasız uçuş adından da anlaşılacağı gibi bir hava limanından diğerine hiç durmadan uçmaktır.

Direkt uçuş ise yol boyunca (teknik duraklama olarak adlandırılan) duraklama veya duraklamaların yapıldığı uçuşlardır.

Direkt uçuş diye adlandırılan bir uçuşta seyahat eden yolcular çoğu zaman, yolculuğun bir bölümünde bir hava limanında duraklar, yolcuların bir bölümü uçağı terk edip başka yolcular ise uçağa kabul edilirken yerlerinde otururlar. Bağlantılı bir uçuşun seyahat planı, yolculuğun bir bölümünde yolcuların uçaklarını değiştirmesini gerektirir. Uçuş numarası yanında bulunan 'i' harfine dikkat ediniz bu size uçuş esnasında teknik duraklama olup olmadığını ifade eder.

Minimum aktarma süresi

Minimum aktarma süresi, ilgili havalimanında aktarma yapmaya izin verilen en kısa süresidir. Bu standartları her bir havalimanı için ilgili havalimanı idaresi, ilgili havayolu firmaları ile birlikte belirler. Web sitemizde sunulan aktarma süreleri bu standartlara göredir.

Bir önceki uçuşunuzun gecikmesi, bununda aktarmalı uçuşunuzu kaçırmanıza neden olması durumunda, havayolları sorumlulukları dâhilinde bir sonraki müsait uçağa tüm uçuşlar tek bir bilet üzerinde sağlanacak şekilde size rezervasyon yaparlar. Müsait uçuş olmaması durumunda, havayolu firması size hotel ve hotele ulaşımı sağlamalıdır.

Bekleme süresine bağlı olarak havayolu firması size yiyecek ve içecekte sağlamalıdır.

Eğer elinizde aktarmalı uçuşlarınızı birbirine bağlayan iki ayrı uçak biletiniz var ise ve de aktarmanızı kaçırdıysanız ilgili havayollarının hiçbir sorumluluğu yoktur.

Evet yapabilirsiniz

Evet yapabilirsiniz. Web sitemizde duraklamalı uçuş için rezervasyon yapılamadığı durumlarda ise Bize Ulaşın

Evet, alabilirsiniz.

Kesinlikle. Web sitemiz Çok Noktalı seçeneği ile farklı biryerden dönebilecek şekilde bilet satın alabilirsiniz. Yardım ve detaylı bilgi için Bize Ulaşın. Not: Bu özelliği şuan için sadece Yurtdışı uçuşlarda kullanılabilirsiniz.

Maalesef web sitemizde 'Dünya Turu' bileti sunulmamaktadır. Lütfen Bize Ulaşın

Aynı rezervasyon içinde en çok 7 yolcu için bilet satın alabilirsiniz. Tek rezervasyonda 9 yolcu için doğrudan havayolu firması ile irtibata geçebilirsiniz. Yardım için Bize Ulaşın

Bu tip rezervasyonları yapmamıza izin verilmediği için lütfen havayolu firması ile irtibata geçiniz.

2 yaşın altındaki çocuklara genelde koltuk rezervasyonu yapılmaz. Bir yetişkinin kucağında seyahat ederler. Çoğu havayolu firması uzun uçuşlarda talep edilmesi halinde 6 aylığa kadar olan bebekler (kilo ve boyuna bağlı olarak) için bebek sepeti tahsis eder. Bu talebi yapmak için Bize Ulaşın

Bu işlem karşılığında hizmet bedeli alınmaktadır. Yapılan talep havayolu firması tarafından onaylandığı için, seçmiş olduğunuz uçuşta bu hizmetin verileceğini garanti edemeyiz.

Maalesef uçuş millerinizi harcamanızda yardımcı olamıyoruz (örneğin, birikmiş olan millerinizle bilet satın almak isterseniz). Bu işlem doğrudan havayolu firması ile yapılmalıdır. Ayrıca sık uçan yolcu hesabınızın durumu hakkında bilgi almak için havayolu firması ile iletişime geçmelisiniz.

Ancak, sık uçan yolcu numaranızın rezervasyonunuza eklenmesini sağlayabiliriz. Bu işlem için Bize Ulaşın

Bu işlemi yapmak için hizmet bedeli alınabilir. Talebin onaylanması havayolu firmasına bağlı olduğu için, millerin hesabınıza geçmesinin garantisini veremeyiz.

Havayolu firmaları havalimanı şartları ve diğer havayolu firmalarının uçuşlarına bağlı olarak mecbur kalınması halinde uçuş saatlerini değiştirme hakkına sahiptirler. Havayolu firması veya Geziko.com rezervasyonunuz ile ilgili saat değişiklilerini size bildirmek için harekete geçecektir. Doğrudan havayolu firmasını arayarak, firmanın web sitesine girerek veya aşağıdaki linklerden birine tıklayarak uçuş saatlerinizin değişip değişmediğini öğrenebilirsiniz. Lütfen hareket tarihinden önce uçuşlarınızı teyit etmenin sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayınız:

www.checkmytrip.com www.viewtrip.com

Altenatif olarak Bize Ulaşın

Sitemizden bilet satın alırken beraberinde Vize Reddi Koruması, İptal ve İade Koruması, Havayolu Tasfiye Koruması, İsim Değişikliği Koruması, SMS ile bilet gönderimi, Premium Servis Paketi ve Esnek Bilet hizmetlerimizden herhangi birini veya tamamını seçme şansına sahip olacaksınız. Seyahat ekstraları ile ilgili detaylı bilgiye ürünleri seçme aşamasında veya çalışma saatleri dâhilinde 0850 333 0877 - 0216 709 0877 no'lu telefonlardan müşteri hizmetleri bölümümüzü arayarak ulaşabilirsiniz.

Lütfen Bize Ulaşınveya doğrudan havayolu firmasını arayın.

Tekerlekli sandalye yardımına ihtiyacı olan yolcu / lar ile ilgili sağlanması gereken bilgiler: Yaşı, yakın mesafeleri yürüyebiliyor mu, basamak çıkıp kabin içinde kendi başına hareket edebilir mi, yoksa tamamen tekerlekli sandalyeye mi bağımlı? Bu yönde ki talebinizin onaylanması havayolu firmasına bağlı olduğu için bu hizmeti garanti edemediğimizi dikkatinize sunarız.

Bazı havayolu firmaları olası kredi kartı sahtekârlıklarını önlemek amacıyla bilet ücretinin ödendiği kredi kartının aslını check-in işlemleri esnasında görmek isteyebilirler. Eğer biletinizin ödemesini sizin adınıza bir başkası yapmış ise ödemeyi yapan kişinin ödemeyi yaptığı, kendisine ait kredi kartın ve bu kişinin kimliğinin fotokopisinin beraberinizde getirilmesi yeterlidir.

Memnuniyetle. Müşteri hizmetleri temsilcimiz biletinizi satın almanız için size yardımcı olacaktır. Lütfen Bize Ulaşın

Bazı havayolu firmaları ve/veya ziyaret ettiğiniz ülke/lerin hükümetleri biletinizi düzenlemeden önce (eğer hareket zamanınız 96 saat' ten daha az ise) güvenlik nedeniyle daha fazla bilgi talep etmektedirler. Rezervasyonunuzu yeteri kadar erken yapmış iseniz biletinizi yolcu adı/soyadı ve doğum tarihi bilgileri ile kesebiliriz. Eğer ki uçuştan en az 96 saat öncesinde diğer bilgiler rezervasyona işlenmemiş ise, büyük olasılıkla havayolu firması ilk uçuşunuzun olduğu gün sizi uçağa kabul etmeyecektir.

Rezervasyon yaptığınızda bu gibi detayları tarafımıza göndermeniz için size derhal bir e-mail göndereceğiz. Bu bilgiler olmadan biletinizi kesemeyiz. Ayrıca bilet fiyatının değişmemesi için göndermiş olduğumuz bu e-mail' in aynı gün içinde cevaplanması gerekmektedir.

Amerika Birleşik Devletlerine/den veya ABD aktarmalı, hareket saati erken olan uçuşlarda veya (Mısır Havayolları (Egypt Air), Emirates, Etihad Airways, Türk Havayolları ve Qatar Airways) gibi bazı havayollarının uçtuğu herhangi bir uçuş hattında istenen bilgileri gece yarısından (Türkiye saati ile) önce almamız durumunda aynı fiyatı garantileyebiliriz. Bilgilerinizi gece yarısına kadar almamamız durumunda, biletinizi kesemeyiz bu nedenle bilet ücretinin garantisini veremeyiz.

Her bir yolcu için sizden acilen istediğimiz bilgiler:

 • Pasaport numarası
 • Pasaportun düzenlendiği ülke
 • Pasaportun geçerlilik tarihi
 • Milliyet
 • Redress numarası(bazı durumlarda)
 • (Redress Numarası sadece Amerika Birleşik Devletlerine seyahat ediyorsanız ve de isminizim güncel terörist listesindeki isimlerden herhangi biri ile benzer veya aynı olduğu durumlar içindir. Böylesi bir durumda havalimanlarında çok uzun süreli ikincil güvenlik kontrollerinden geçmek zorunda kalabilirsiniz. Rezervasyon esnasında Redress Numaranızı girerek bu durumu engelleyebilirsiniz. Redress Numarası TSA'ya (Ulaşım Güvenliği İdaresi) hatalı kimlik saptama gözlem listesini daraltmalarında yardımcı olan özgün bir numaradır. Böyle bir durumla karşılaşma ihtimali olan kişiler Redress Numarasına http://www.tsa.gov/travelers/customer/redress/index.shtm.adresinden başvurabilirler).
 • Bunu daha önce duymadıysanız telaşlanmanıza gerek yoktur. Bu kısmı boş bırakabilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletlerine/den, ABD aktarmalı olarak veya Mısır Havayolları, Emirates, Etihad Airways, Türk Havayolları, Katar Havayolları ile seyahat etmiyorsanız, ilave bilgiye ihtiyaç yoktur.

Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız - lütfen aşağıdaki linklere tıklayınız: http://www.tsa.gov/what_we_do/layers/secureflight/

http://en.wikipedia.org/wiki/Advance_Passenger_Information_System

Neden bizden bilet almalısınız
 • Havayollarının en iyi fiyatlarını buluyoruz
 • Rezervasyon aşamasından seyahatinizin sonuna kadar uzman desteği
Biletinizi almış mıydınız?

اOtel listelerimize göz atın:

 • Dünya genelinde binlerce seçenek
 • En iyi Fiyatlar
 • İyi Hizmet
Bireysel Destek

Rezervasyonunuz ile ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Yönlendirme ve rezervasyon desteği için bize ulaşın.

Download our app

Free for iPhones and Android