Erzincan Ucuz Uçak Bileti

Book your flight

to
Nüfus: 219,996
Para Birimi: TL
Ortalama Uçuş Süresi: 1 saat 50 dakika
Saat Farkı: (+2) GMT
Vize: Gerekmiyor
 
İstanbul’dan Erzincan’a, Erzincan’dan İstanbul’a en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!
 
 

ŞEHİR İÇİ ULAŞIM

Şehir içi ulaşımda kullanabileceğiniz araçlar otobüs, minibüs ve taksi olarak değişmektedir. 
 

İKLİM

Erzincan karasal iklime sahiptir. Kışlar oldukça ağır geçer. Kış boyu yağan kar mayıs ayına dek yerde kalır. Yaz mevsiminde ise gün içinde oldukça yüksek sıcaklıklar yaşanırken güneş battıktan sonra sıcaklıklar oldukça düşüş gösterir.
 

EKONOMİ

Erzincan ekonomisi tamamıyla tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Tavukçuluk ve arıcılık öne çıkan alanlardır. Balı, Tava leblebisi ve tulum peyniri de yöreye özgü yapılıp ekonomiye katkı sağlayan ürünlerdir.
 

GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

Gezilecek yerler şehir merkezinde olmadığından araç kiralamanız uygun olabilir. 
Kemah ilçesinin Ayranpınar Köyü’ndeki Buz Mağaralarını, Kemaliye ilçesindeki Ala Mağarasını, Refahiye İlçesi’nin Altköy civarında da Köroğlu Mağarası’nı gidip görebilirsiniz.
 
Merkeze 11 kilometre uzaklıktaki Ekşisu (Böğert Maden Suyu) sağlık açısından şifalı suların çıktığı bir bölgedir. Yine bu bölgede ki kaplıcalarda da sağlık turizmi yapılmaktadır.
Tercan ilçesinin Üçpınar Köyü’ndeki Abrenk Kilisesi görülmeye değer bir yapıdır. Kapısı üzerinde 1854 tarihi yazar. Şapeldeki dikilitaşlar ise 12.yüzyıl mimarisini taşımaktadır.
 
Terzibaba Türbesi, Hıdır Abdal Sultan Türbesi ve Melik Gazi Türbesi görülmesi gereken noktalardır. Kemah ilçesindeki Gülalibey Camii’i günümüzde hem kullanılmaktadır hem de ziyarete açıktır. 
Tercan ilçesindeki Mama Hatun Külliyesi kervansaray, hamam, mescit ve kendi türbesinden oluşan büyük bir yapıdır. 
 
Doğanın tabii bir şekilde oluşturduğu Kemah Kalesi tarihi Hitit-Urartu dönemine dayanmaktadır. Sarp kayalar üzerinde kurulu olan kale, iç içe iki yapıdan oluşmakta ve çevresi surlarla çevrilidir.
Şehir merkezine 15 kilometre uzaklıkta ortaya çıkarılan antik kent Altıntepe, Urartuların günümüze dek gelmiş en sağlam kalmış şehirlerinden birisidir. Tarihimize ilgi duyanların keyifle gezeceği bu antik kentte tapınak-saray kompleksi, sütunlu kabul salonu, açık hava tapınağı, mezarlar ve depo binasından oluşmaktadır.
 

ALIŞVERİŞ YAPILABİLECEK YERLER

Şehir merkezinde çarşılar içerisinde bolca yerel ürünlere ulaşabileceğiniz dükkanlar görebileceğiniz gibi alışveriş merkezleri de bulunmaktadır.
 

EĞLENCE MERKEZLERİ

Alışveriş merkezlerindeki oyun alanlarında keyifli vakit geçirebilirsiniz.
 

ÇOCUKLARLA GİDİLEBİLECEK YERLER

Şehirde rahatça yüzebileceğiniz kapalı bir yüzme havuzu mevcut. Bowling salonlarına gidip çocuklarınızla hem spor yapıp hem de kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Zaman zaman yapılan, ata sporu, Cirit gösterilerini izleyebilirsiniz. 
Otlukbeli Gölü çanağının oluşumu nedeniyle dünyada tek tip olduğunda doğal anıt olarak kabul edilmiştir. Bu göl kıyısında güzel bir gün geçirilebilir.
 
Şehrin 29 kilometre dışarındaki Girlebik Çağlayanı doğal bir mesire yeridir. Tırmanıcılıkla ilgilenenler için kışın donan çağlayanın suları ideal bir noktadır. Yazınsa sıcaklardan kaçmak isteyenler için serin sularıyla sizleri beklemektedir.
 
Bir krater gölü olan Aygır Gölü de Keşiş Dağı üzerinde bulunmaktadır. Çocuklarınızla güzel bir piknik için seçebileceğiniz yerlerden biridir.
 

GECE KULÜPLERİ VE BARLAR

Şehirde gece kulüplerine nazaran türkü barlar daha çoktur. Bu barlara gidip yöreye ait türküler yanı sıra çok çeşitli şarkılarla gecenize keyif katabilirsiniz.
 

ALINMASI/DENENMESİ GEREKENLER

Erzincan’dan çay tiryakileri için semaver mutlaka alınması gerekenlerden. Bunun haricinde tepsiler, halılar seçenekleriniz olabilir. Bakır işçiliği öne çıkan Erzincan’dan bakır eşyalar da alınabilir. Tava leblebisi, tulum peyniri ve üzüm kurusu da alınması gerekenlerdendir.
 
Fiyat karşılaştırması ile İstanbul2dan Erzincan’a, Erzincan’dan İstanbul’a en ucuz uçak biletini hemen alın! Farklı ödeme seçeneklerinden, iptal ve iade fırsatlarından siz de yararlanın!

Paylaş