Düsseldorf Ucuz Uçak Bileti

Book your flight

to
Nüfus: 600,000
Para Birimi: Euro
Ortalama Uçuş Süresi: 2 buçuk saat
Saat Farkı:  (GMT saati ile) : GMT + 2
Vize: Schengen Vizesi 
 
Tüm Türkiye'den Düsseldorf'a, Düsseldorf'tan tüm Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!
 
 
 

DÜSSELDORF'U TANIYALIM

Modayı, alışverişi ve fuar fuar gezmeyi ve eğlenmeyi sevenler; Düsseldorf sizin şehriniz! Ren Nehri kıyısında kurulmuş ve ismi sürekli moda ve dünyaca ünlü sanayi fuarlarıyla anılan Düsseldorf, Almanya’ın en büyük şehirlerinden biri olmakla birlikte, Ren Vestfalya Eyâletinin de başkenti. Kente adını Düssel deresi vermiş. 600,000 nüfuslu bu şehirde ılıman iklim hakin. Ama siz siz olun “ılıman iklim” deyip hazırlıklarınızı göz ardı etmeyin. Çünkü şehrin, nem oranının yüksekliğine bağlı olarak yağış ortalaması Almanya’nın genelinin üzerinde… Bu şehirde yazlar bile yağışlı geçer. Eğer yeşil ya da herhangi bir diplomatik pasaportunuz yoksa Alman Konsolosluğu’ndan Schengen Vizesi almanız gerekecek, çünkü Almanya ile aramızda henüz vize serbestisi bulunmuyor. Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olan Schengen Vizesi sayesinde birkaç Avrupa ülkesini tek bir seyahatte gezme şansınız olabilir. Almanya’da tipik Avrupa Birliği ülkelerindeki gibi para birimi Euro’dur. İstanbul’dan hava yollarını kullanarak 2 buçuk saat sonra Düsseldorf’a varabilirsiniz. Şehir İstanbul’un saatini, yaklaşık 1 saat geriden takip eder. Yani İstanbul’da saat 10:00 iken, Düsseldorf’ta saat 09:00’dur. 
 
Rahat rahat bir şehir ulaşımı arayanlar için doğru yerdesiniz
 
Düsseldorf Uluslararası Havalimanı, eyaletin en büyük havalimanı olma özelliğine sahip. Almanya'da hem yerel hem uluslararası ulaşımında trenle seyahat çok yaygın ve trenler gayet iyi durumda. Şehir merkezindeki Düsseldorf merkez tren istasyonu Avrupa'nın en modern tren istasyonlarından biri olduğundan şehir içi ulaşımlarında treni kullanmanız ve bu deneyimi yaşamanız önerilir. Tarihi ve modern yapısıyla da öne çıkan bu tren istasyonundan gerek Almanya'nın gerekse de Avrupa'nın diğer şehirlerine de tren bulmak mümkün. Ayrıca Düsseldorf Uluslararası Havalimanı’nda günde ortalama 350 trenin uğrak noktası olan ayrı bir tren istasyonu daha var, yani tren kullanacaksanız içiniz rahat olsun. Bunun haricinde Düsseldorf'ta on üç tramvay, sekiz metro ve onlarca otobüs hattı mevcut. Toplu taşıma sabah 05.00 de başlayıp normalde 01.00'e kadar çalışıyor. Şehrin ana arterlerinde 02.00-05.00 arası çalışan mini otobüsler ve metrolar da hizmet veriyor.
 

KENTİN KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

Sheraton Otel Düsseldorf, Hilton Düsseldorf, Radisson Blue Media Harbour Hotel, Nikko Hotel, konaklama seçenekleriniz arasında en konforlu olanları… Hangisi olacağı konusunda seçim sizindir. 
 
Eğlence hayatının kalbi: Altstadt
Düsseldorf merkezinde yer alan meyhane, birahane ve pub’larıyla ünlü Altstadt Semti, dünyanın en uzun barı olarak anılıyor. Doyasıya eğlenmek isteyenlerin uğraması gereken olmazsa olmaz bir semt. “Düsseldorf’tan eğlenmeden dönmem” diyenlere, Altstadt’a gitmek farz. Almanya’nın her şehrinde olduğu gibi, Düsseldorf’ta da favori içkinin bira olduğunu hatırlatalım. 
 

DÜSSELDORF LEZZETLERİ

Almanya çok göç almış olan bir ülke olduğundan yeme-içme konusunda zorluk çekmez ve daima damak tadınıza uygun seçenekler bulabilirsiniz. Bu kültür çeşitliliğine rağmen et ve et ürünlerinin her şeyden önce geldiğini- aranızda vejetaryenler varsa affınıza sığınarak- belirtmemizde fayda var. Domuz eti tüm Almanya'da çok yaygın olduğunda bir restorana veya kafeye yemeğe gittiğinizde hangi eti istediğinizi “özellikle” belirtin. Düsseldorflular da tipik Almanlar gibi etleri daha çok salam, sosis ve bacon tarzında tüketirler. 1500 kadar sosis çeşidi olduğunu söylesek abartmamış oluruz. Yerel lezzetleri denemek isterseniz; hardallı pirzola, bezelye çorbası, çavdar ekmeğinde peynirli hardallı sandviç, sirkeli ve kuru üzümle marine edilmiş biftek harika seçenekler arasında. Tabii ki Düsseldorf'a gelip de yörenin meşhur Alt birasını içmemek olmaz. Alt birasının mayası Pilsener veya lager tipi biralardan farklı. Biraz daha acıdır, içimi serttir ama tadı enfes. Geleneksel lezzetlerini tatmak isteyenler Renn Nehri manzaralı Maximillian Restoran’a şöyle bir uğrayabilir, ailecek eş ve dostla yemek yiyebilirler. Yemeklerden ve manzaradan keyif alınacağı kesin. 
 

MUTLAKA DENENMELİLER LİSTESİ

Düsseldorf’ta mutlaka denenmesi gerekenlenler: Killepitsch likörü ve şehirdeki en ünlü bira çeşitleri olan Schlüssel, Verige, Altbier, Schumaster ve Füchschen... Bunları denemeden dönmeyin. 
 

ŞEHRİN GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLERİ

Scholosspark Benrath, Aquazoo, Goethe Müzesi, Kunst im Tunel, Stadmuseum, Westfalya Parlamento binası, Kasierwerth, Hofgarten, CastelSquare, St. Andreas Kilisesi, Kuntshalle, Rhine Opera Binası, Marktplatz, St. Lambertus Bazilikası, Alstadt diye sıralayabiliriz.  Ama Film müzesi, Tiyatro müzesi, Carlstadt, Berger Kilisesi, Johannes Kilisesi, Kreuzherren Kilisesi, Kaufhof Binası, Wilhelm mmarxhouse, Tonhalle gibi seçenekler de kültürünüzü uçsuz bucaksız hale getirmek için mutlaka görmeniz gereken yerler arasında… 
 
Marktplatz’da, eski vilayet binası ve Avrupa’nın en güzel atlı heykellerinden biri olan Jan Willem heykeli görülmeye değer. Gotik tarzdaki katedral Andreaskirche de şehre güzellik katan tarihi yapılardan biri. Hiçbir yere gidemeseniz bile bu eski şehrin sokaklarını dolaştıkça karşınıza adım başı tarihi yapı, kültür ve sanat evi, parklar ve bahçelere çıkar. Bir de Düsseldorf’u havadan görmek gibi bir şansınız var: RheinTurm Ren Kulesi. 234 metre yükseklikteki kulede, dönen bir lokanta bulunuyor ve burada 1 saat oturanlar tüm Düsseldorf’u 360 derece görebiliyor. Ya da Burgplatz Meydanı’nda ailecek oturabilir, şehrin akışını seyredebilirsiniz. 
 

DÜSSELDORF'UN EĞLENCE HAYATI

Düsseldorf karnavalı kennteki en büyük etkinlik. 6 gün süren opera festivali  6 tageoper. Ağustosta yapılan Genç müzisyenler arasında yapılan müzik yarışması AltstadtherbstKulturfestival. Eski şehir bölgesi dar bir alanda yan yana 260 tane bar ve pub’a ev sahipliği yaparak dünyadaki en ünlü bars sırası olarak gösteriliyor. Burada caz’dan meral müziğe kadar her tarz bar bulunuyor. Düşsel nehri kıyısındaki kafeler de oldukça nezih. 
 

ALIŞVERİŞ CENNETİ ŞEHİR

Düsseldorf sayısız genç tasarımcının küçük atölyelerde çalıştığı ve tasarımlarını küçük mağazalarda sundukları şehir. Adeta bir alışveriş cenneti… Yerel pazarlar, alışveriş merkezleri, Königsallee, Killepitsch, Kö-Galerie ve HanfHaus gidip alışveriş yapabileceğiniz en gözde yerler arasında. Buralardan alabileceğiniz kıyafetleri, bibloları, kozmetik malzemelerini ve bitkisel içkileri sevdiklerinize hediye alabilirsiniz. 
 

DÜSSELDORF'TA YAŞAMIŞ ÜNLÜLER

Düsseldorf ünlü Alman şair Heinrich Heine’ye ilham vermiş. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Düsseldorf’ta yaşayan Nobel ödüllü yazar Günter Grass da şehrin gurur kaynağı. 
 
Fiyat karşılaştırması ile Türkiye'den Düsseldorf'a, Düsseldorf'tan Türkiye'ye en ucuz uçak biletini hemen alın! Farklı ödeme seçeneklerinden, iptal ve iade fırsatlarından siz de yararlanın!
 

Paylaş