Detroit Ucuz Uçak Bileti

Book your flight

to

Merak Edenler İçin Detroit

Nüfus: 681.000
Para Birimi: Dolar
Ortalama Uçuş Süresi: 14 Saat
Saat Farkı: -5 GMT
Vize: Amerika Vizesi

Türkiye'den Detroit'e, Detroit'ten Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!Şehir İçi Ulaşım

Detroit her ne kadar Amerika’nın ulaşım sorunundan nasibini almış olsada çeşitli otobüs hatları ve trenleri ile bir yerden bir yere gitmeniz mümkün. Kısa mesafeler için DDOT - Detroit Department of Transportation- hatlarını kullanabilirsiniz. Şehir merkezi dışında, banliyö alanlarındaki uzun mesafeler için de SMART - Suburban Mobil Authority for Regional Transport - en uygun yol.

Her iki otobüs aynı bilet sistemi ile çalışıyor. Tek bir hat kullanımı 1,50 USD. Aynı zamanda 5 günlük ve 7 günlük limitsiz kullanım kart kullanım opsiyonları sunuluyor. Biletleri DDOT ofislerinen, CVS eczanelerinden, Comerica banka şubelerinden ve belirli süpermarketlerden temin edebilirsiniz.

Detroit People Mover ise şehir içerisinde işinizi epeyce kolaylaştıracak. Şehrin turistik ve gözde bölgelerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Websitesinden de aylık kart almak mümkün.


İklim

Standart Kuzey Amerika iklimine sahip bu şehri kışın ziyaret etmeyi düşünüyorsanız valizinizi kalın kazaklarınızla, atkı-bere-eldiven üçlüsüyle ve sıcak paltolarınızla doldurmayı unutmayın. Zira -18’lere kadar düşebilen kuru ve soğuk bir hava sizi bekliyor. Konumu itibariyle Great Lakes etkileşimli, nemli karasal iklime sahip Detroit’te yaz ayları ise en sıcak zamanında 32 dereceye kadar çıkabiliyor.


Ekonomi

Amerikan otomobil sanayisinin uzun yıllar başkenti konumundaki Detroit bünyesinde; Ford, Packard, Chrysler gibi markaların fabrikalarına ev sahipliği yaptı. Akabinde gelen bir durgunluğun ardından nüfusu hızla azalan şehirde, General Motors gibi büyük şirketlerin yatırımıyla ekonomik kalkınma tekrar sağlanmaya başladı. Şehir merkezi ise finans, teknoloji, danışmanlık ve hukuk gibi dallarda bir çok irili ufaklı şirkete sahip. Aynı zamanda nüfus sorununu gidermek ve şehirdeki yatırımları arttırmak için çok çeşitli restorasyon çalışmaları yapılıyor.


Görülmesi Gereken Yerler

Detroit, müzik ve sanat severler için oldukça çekici bir şehir. Şehirde yer alan Motown müzesi, bu tarzla ilgilenenler için kesinlikle uğranılması gereken bir yer. Aynı zamanda Detroit Institute of Arts, Kuzey Amerika’nın en büyük sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor. Şehir merkezinde bulunan Guardian binası da Art Deco mimarisiyle görülmeden geçilmemesi gereken bir yer. Tabii, göl kenarında bir yürüyüşe çıkarak harika bir manzara deneyimlemeyi ve Lafayette Park’ta bulunan Mies van der Rohe bölgesini de gezmeyi unutmayın.


Alışveriş Yapılabilecek Yerler

Lokal lezzetleri keşfetmek için Cumartesi ve Pazar günleri kurulan Eastern market harika bir şans. Bölgeye özel taze ürünler ve harika atıştırmalıklar için uğramadan geçmeyin. Tasarım ürün sevenler için ise dünyaca ünlü Shinola mağazası şehrin simgesel alışveriş mekanlarından. Yenilikçi ve yaratıcı ekonomi için iyi bir örnek olan Shinola bünyesinde, bisikletten, saate ve deriye kadar tamamen el ile üretilmiş özel ürünlere rastlamak mümkün. Aynı zamanda Kanada’ya olan sınırı dolayısıyla da şehir dahilinde her bütçeye ve zevke uygun alışveriş merkezi ve outlet center’a rastlayabilirsiniz.


Eğlence Merkezleri

Detroit’te eğlence için Greektown en uygun adres. Çok çeşitli restoran ve kumarhanenin yer aldığı bölge oldukça tarihi bir geçmişe de sahip. Zamanın da Yunan göçmenlerin yerleşkesi haline gelmiş bölge, ismini de buradan alıyor.


Çocuklarla Gidilebilecek Yerler

Detroit Tarih Müzesi, barındırdığı oyuncak sergisi, tarihi sokak görüntüleri ve çeşitli müzik ekipmanları deneyebileceğiniz Kid Rock’ın müzik laboratuarı gibi bölümleriyle çocuklarınız ile birlikte gidebileceğiniz harika bir adres. Aynı zamanda interaktif ve eğlenceli Michigan Bilim Merkezi’de kaçıırılmaması gereken bir durak. Comerica Park’da bir beyzbol maçı izlemek de çocuklarınız için ilginç bir deneyim olabilir.


Gece Kulüpleri ve Barlar

Detroit’e uğramışken Corktown’da yer alan The Sugar House’a uğrayıp birbirinden enfes kokteylerini içmemek olmaz. Sonrasında da Detroit’in en eski müzik klübü Cliff Bell’s’de şahane caz müzik performansları dinleyebilirsiniz. MGM Grand Hotel içerisinde yer alan V ise son yıllarda yükselen bir trend.


Yaşamış/Yaşayan Ünlüler

Detroit bünyesinde sayısız ünlü isme ev sahipliği yapmış bir şehir. Eminem ve Madonna’da bu isimlerin en ünlülerinden. Aynı zamanda Ford Motor Company kurucusu Henry Ford ve Atlantik Okyanusunu geçen ilk pilot olan Charles Lindbergh diğer ünlü isimlerden bazıları.


Alınması/Denenmesi Gerekenler​

Detroit dünyanın en ünlü bira başkentlerinden Michigan eyaletine bağlı bir şehir. Haliyle şehir içerisinde bir çok brewery’e rastlamak mümkün. Park içerisinde yer alan ve eski bir kilisenin yeniden tasarlanması ile kurgulanan Atwater bu birbirinden leziz biraları deneyimlemek için ideal bir yer. Ufak atıştırmalıklar için de kıyma sosu, soğan ve hardal’ın buluştuğu Coney Island Hot Dog’u kesinlikle deneyin.


Paylaş