Darrüselam Ucuz Uçak Bileti

Book your flight

to

Merak Edenler İçin Darrüselam

Nüfus: 3.000.000
Para Birimi: Tanzanya Shillingi
Ortalama Uçuş Süresi: 6 saat
Saat Farkı: GMT + 1
Vize:Vize sınır kapısında veriliyor

Türkiye'den Darüsselam'a, Darüsselam'dan Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!Şehir İçi Ulaşım

Tanzanya’nın en büyük şehri olması ve üç milyon nüfusu aşması sebebiyle Darüsselam’da etkin bir ulaşım sistemi kurulmuş. Otobüsler ve minibüsler toplu taşıma için oldukça elverişli. Ancak daha lüksten ve konfordan yanaysanız taksiler de emrinize amade olacaktır. Eski başkent olması sebebiyle şehir hala merkez bürokrasisinin göz bebeği. Nüfus yoğunluğundan kaynaklı trafik sorunu yaşanıyor elbette. Tanzanya’da merkezi demiryolu Darüsselam’dan kuzeybatıda Tanganika Gölü kenarındaki Kigoma Uji’ye kadar uzanıyor.


İklim

Hint Okyanusu’nun doğu kıyılarında kurulmuş olan bu şehirde tropikal iklim hüküm sürer. Şehir bol yağış alır. Nemli bir iklim var burada.


Ekonomi

Tanzanya’nın genelinde olduğu gibi Darüsselam’da da sanayi ürünleri azdır. İmalat; tekstil, sabun, ayakkabı, traş bıçağı, tekerlek, buğday ürünleri ve toz kahveyle sınırlıdır. Tanzanya’da sadece bir petrol rafinerisi var. Şehirde önemli bir liman bulunuyor. Bu da hem şehir hem de ülke ticaretine destek sağlıyor tabii ki…


Görülmesi Gereken Yerler

Darüsselam’da yapılacak en güzel şey Bongoyo Adasına gitmek. Hem kendi çapınızda turistik bir gezi yapmış hem de değişik meyveler ve sebzeler tatmış olursunuz. Buradaki halk pazarlarını gezmek oldukça eğlenceli ve dünya kadar hediyelik seçeneği bulabilirsiniz. Şehirde gezilecek bir başka önemli nokta da Karimjee Hall’dır.


Alışveriş Yapılabilecek Yerler

Alışveriş işin Bongoyo Adası’ndaki halk pazarlarının dışındaki en doğru adres Kariakoo Market’tir. Oyma süs eşyalarını, bilezik kolye küpe gibi aksesuarları burada çok ucuza satın alabilirsiniz. Bir de o meşakkatli oymacılık sanatını yerinde görmek ve satın almak isterseniz Carvers Market’e yolunuzu düşürebilirsiniz. Tercihiniz alışveriş merkezinden yanaysa Shoppers Plaza’ya yolunuzu düşürebilirsiniz.


Eğlence Merkezleri

Darüsselam’da gündüzleri su sporları için etkinlikler yapılır. Bunlardan birine tanık olmak harika bir deneyim olacaktır. Oteller ve plajlar bunun için sizlere yeterli ilgi ve alakayı gösterecektir. Yeter ki siz eğlenmek isteyin.


Çocuklarla Gidilebilecek Yerler

Darüsselam her yeri ve her yönüyle çocuklarınızla ailecek rahat rahat gezebileceğiniz bir şehir. Ama ailecek gidilecek yerlerin başına Zoological Gardens’ı eklemelisiniz. Birçok tropik hayvanı yerinde görme fırsatını yakalarsınız. Azania Front Lutheran Kilisesi görmeniz ve gezmeniz şiddetle tavsiye edilen bir başka yapıdır. Ama bir şehre ailecek gelip de müze görmemek olmaz. Makumbusho Village Müzesi ve Ulusal Müze çocuklarınıza kültür şoku yaşatmak için birebir mekanlardır.


Gece Kulüpleri ve Barlar

Darüsselam’da sizi cıstak cıstak oynatacak bir gece hayatı yok ne yazık ki… Kibo Bar ve Garden Bistro numunelik bulunan iki bar. .


Yaşamış/Yaşayan Ünlüler

En ünlüsü adını dünyaya duyuran ressam George Lilanga olsa gerek. .


Alınması/Denenmesi Gerekenler​

Ülkenin diğer şehirlerinde olduğu gibi Darüsselam’da da en meşhur yemek ugali, yani közlenmiş mısır. Bir de etli pilavları var ki gerçekten lezzetli. Et yemekleri çeşitli baharat ve tropikal meyve ve sebzelerle marine ediliyor. Kachumburi denen domatesli ve soğanlı salatayla gelen et yemeği ve pilavı tropikal içeceklerle denemek harika oluyor.

Fiyat karşılaştırması ile Türkiye'den Darüsselam'a, Darüsselam'dan Türkiye'ye en ucuz uçak biletini hemen alın! Farklı ödeme seçeneklerinden, iptal ve iade fırsatlarından siz de yararlanın!

Get exclusive app deals

Flapp gives you instant access to exclusive specials on all domestic and international flights, making it the cheapest place to book your travel. No matter which airline you prefer, where you’re flying to, or when you depart, rest assured that if you’re using Flapp, you’re finding the best fares in town.

Flapp’s newest feature

Does downloading a separate app for every airline you fly with sound a little insane? Forget the rest, you can now check in online for all your flights using the Flapp app!

Download Flapp
for free now