Chicago Uçak Bileti

Book your flight

to
Nüfus: 2.9 milyon 
Yüz Ölçümü: 606.2 kilometrekare
Para Birimi: Amerikan Doları
Uçuş Süresi: İstanbul’dan yaklaşık 11 saat kadardır.
Saat Farkı: 8 saattir
Voltaj Düzeyi: 110 volttur. 
Şehir içi Ulaşım: Otobüs, metro
Havaalanları: Midway International Airport (MDW), O’Hare International Airport (ORD)
 

İklim

Chicago şehrinde dört mevsim yaşanmaktadır. Yıl içerisinde en yüksek sıcaklık Temmuz ayında yaşanırken en düşük sıcaklık ocak ayında yaşanmaktadır. Yaz aylarında en yüksek sıcaklık 29 derece, en düşük sıcaklık 18 derecedir. Kış aylarında ise sıcaklık en yüksek 0 derece, en düşük -5 derecedir.
 

Ekonomi

Chicago’nun sanayileşme süreci yaklaşık olarak 150 yıllık bir geçmişe sahiptir. Ülke genelindeki ticari dağıtımların ise yaklaşık olarak yüzde 30’unu elinde tutar. Chicago uluslararası piyasalardaki ürün fiyatlarını belirleyen borsaları ile ABD’nin finans merkezleri arasında ikinci sıraya sahiptir. Motorola, Sears, Bank One, Mc Donalds, Boeing, Kraft, Caterpillar gibi markaların yönetim merkezlerini de bulundurur.
 

Chicago'da Gezilecek Görülecek Yerler

Gezilecek Yerler: Loop diye tabir edilen Downtown sokakları, Willis adında Chicago’nun en uzun iş merkezi, State St. deki en büyük alış veriş merkezlerinden Marshall Fields, şehrin en uzun 3. binası Hancock Tower, şehrin en büyük parkı olan Grand Park, John G.Shedd akvaryumu, Adler Planetaryumu ve Astronomi müzesi, North Michigan Avenue, 1871 Chicago yangınında ayakta kalmayı başaran Water Tower binası,  Art Institute of Chicago müzesi  Klein Arts Works, Oskar Friedly Galerisi,  Archi Tech Mimari Galerisi
  
Alışveriş Merkezleri: Woodfield Mall, Water Tower Place, Old Orchard Mall, Northbrook Court, Nordstorm, Marshall Field’s (State Street), Magnificent Mile (Michigan Avenue), Carson Pirie Scott (State Street), Filene’s Basement, Macy’s büyük alış veriş merkezleridir.
 
Yeme içme: Mc’ Donalds şubesi ilk defa bu şehirde açılmıştır. Fransız yemeği istiyorsanız Wheeling de bulunan Amerikanın en iyi Fransız restoranı Le Français’ e uğramalısınız. En iyi Meksikan yemekleri için River North’de bulunan Frontera Grill’  i, Kuzey İtalyan mutfağı için Gold Coast’ da bulunan Spiaggia’ yı, Lincoln Parktaki Bakery’ i, Çin mutfağı için Lake View ‘de bulunan Yoshi Cafe’ yi , pizza yemek için River North’de bulunan Pizzeria Uno’ yu, biftek yemek için ise Gold Coast’ ta bulunan Gibsons Steakhouse’u tercih edebilirsiniz.
 
Gece Kulüpleri ve Barlar: İyi bir kokteyl salonu arıyorsanız New Coctail Lounge The Aviary’ e, iyi bir rock bar için New Hotel Bar Angels & Kings’e, kaliteli ve lezzetli biralar için Dive Makeover Maria’s Packaged Goods & Community Bar’ a, şık bir mekan ve sucuk, sosis, bira için Place For Beer And Sausage Bangers & Lace’ e, Fransız yemekleri ve şarapları için yine şık bir mekan olan French Revival Maude’s Liquor Bar’ a, Uzun bira listesi, mükemmel midye kase ve State Street manzaralı bir mekan için ise River North Singles Scene Public House’a mutlaka gitmenizi tavsiye ederiz.

Paylaş