Bursa Uçak Bileti

Book your flight

to
Nüfus: 2.688.171
Bölge: Marmara
Havaalanı: Yenişehir Havaalanı
 
Bursa  tarihsel ve kültürel  olan mozaik yapısıyla çekim merkezlerinden bir tanesi olmuştur. Gelişen şehirlerden bir tanesi olan Bursa’da ulaşım bir çok merkeze belediyenin sağlamış olduğu çeşitli hizmetlerle gerçekleştirilmektedir. Yenişehir Havaalanı’ndan ve şehir merkezinden karşılıklı olarak otobüs yapılırken Doğu garaj ile havaalanı arasında ise dolmuş seferleri yapılmaktadır. Ayrıca şehir içi ulaşımda kullanabileceğiniz, belediye otobüs seferleri, hafif metro ve dolmuş hizmetleri bulunmaktadır.

Bursa'da Gezilecek Görülecek Yerler

Eğer Bursa’da alışverişe yapıp gezmek istiyorsanız, uğramanız gereken adresler, Korupark, Kent Meydanı, Anatolium, As Merkez ve Zafer Plaza olmalıdır. Eğlence için alternatifin bol olduğu Bursa’da özellikle, şehir merkezinde yer alan mekanlar ve Arap Şükrü sokağı en çok ilgi gören yerler arasında bulunmaktadır. İskender yemeden Bursa’dan ayrılmak üzücü olacaktır. Şehir merkezinde yer alan tarihi İskender ile Bursa Kebapçısı ziyaret edeceğiniz yerler arasında olmalıdır.
Eğer ki şehrin kültürel ve tarihsel dokusunu tatmak ve yaşamak istiyorsanız, Kent müzesi, şehir tiyatrosu, İznik müzesi, İnegöl müzesi, Karagöz müzesi, Tofaş müzesi ayrıca Osmanlı zamanından kalma bir çok camii, medrese, kale, sur ve kaplıcayı bir çok farklı adreste bulabilirsiniz.
 

Paylaş