Brugge Uçak Bileti

Book your flight

to

Nüfus: Şehir, 117.224

Para Birimi: Euro

Uçuş Süresi: 3.5 saat

Saat Farkı: 1 saat geri

Vize: Schengen Vizesi

Şehir İçi Ulaşım: Otobüs, Bisiklet, Taksi, Hafif Metro

 

İklim

Bölgede okyanus iklimi hakimdir. Atlantik okyanusundan gelen hava kütleleri ılıman iklim şartlarını yansıtır. Ancak Belçika’nın kuzeyinde kalan Brugge’de kışlar genellikle soğuk ve yağışlı geçerken, yazları ise sıcaktır. Temmuz ve ağustos aylarında ortalama sıcaklık 21 C civarındadır. Kış aylarında bu oran 2-3 C’ye kadar düşmektedir. Mayıs- Eylül ayları arası ziyaret için uygun dönemlerdir.

 

 

Ekonomi

Belçika’nın en büyük ikinci limanına sahip olan Brugge’de ekonomi ağırlıklı olarak Turizm, çikolata ve dantel endüstrisinden beslenir.

 

Görülmesi Gerekenler

Alışveriş Yapılabilecek Yerler: The Chocolate Line, The Old Chocolate House, Dumon Chocolatier, De Bierboom, Brugge Christmas Market, Kathe Wohlfahrt, The Lace Center, Geert Praet Antiques and Interiors

 

Eğlence Merkezleri: Boudewijn Theme Park and Dolfinarium, Het Concertgebouw, Minnewater Lake, The Mark

 

Çocuklarla Gidilebilecek Yerler Boudewijn Theme Park and Dolfinarium

 

Gece Kulüpleri ve Barlar: Cafe Rose Red, T’ Brugsch Bieratelier, Staminee De Garre, De Halve Maan(Straffe Hendrik) Brewery, 2be Beer Waşş, De Kleine Nachtmuziek, Lokkedize, De Hollandse Vismijn, The Vintage, Rail City

 

Şehirde Yaşamış/Yaşayan Ünlüler: Hans Memling, Jan van Eyck

 

Mutlaka Alınması/Denenmesi Gerekenler: Yemek konusunda deniz ürünleri ağırlıklı menülerle karşılaşacağınız Brugge’de Mussels adındaki midye yemekleri şarap eşliğinde çok lezzetli olmaktadır. Bira sevenler Brugge’de bir çok bira çeşidini deneme imkanına sahipsiniz. Sokakları çikolata kokan bu şehirden çeşit çeşit Brugge Çikolatalarını tatmadan ve sevdiklerinize hediye almadan ayrılmayın. Ayrıca hediyelik eşya olarak dantel işlemelerini de tercih edebilirsiniz.


Paylaş