Bratislava Uçak Bileti

Book your flight

to
Nüfus: 470 bin civarında 
Yüz Ölçümü: 367,6 kilometrekare
Para Birimi: Euro
Uçuş Süresi: 3 saattir
Saat Farkı: 1 saat geri
Şehir içi Ulaşım: Tren, otobüs, nehir taşımacılığı (Hydrofoil), taksi


Bratislava'ya Yakın Havaalanları

Viyana havaalanı (49km), Brno-Turany havaalanı (116km), Zilina D. Hricov havaalanı (156km), Balaton havaalanı (164km), Budapeşte havaalanı (171km)
 

İklim

Bratislava’ da tipik kara iklimi hakimdir. Kış ayları oldukça soğuk ve sert bir hava vardır. Şehirde yaz aylarında serin bir hava hakimdir. Yıl içindeki sıcaklık ortalamalarında yıldan yıla dalgalanmalar görülür. 
 

Ekonomi

Şehrin ekonomisi genel olarak tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Buğday, arpa, mısır, şekerpancarı, patates, çavdar gibi tarım ürünleri yetiştirilir şehirde. Tarım ve hayvancılığın yanı sıra sanayi sektörü de gelişme göstermektedir. Şehirde daha çok kimya ve endüstri sanayisi gelişme göstermiştir. Tüm bunların yanında turizm de şehrin önemli gelir kaynaklarındandır.

Bratislava'da Gezilecek Görülecek Yerler

Gezilecek Yerler: Bratislava Old Town, Büyük Meydan, Aziz Elizabeth (Mavi Kilise), Slavin, Old Town Hall, Devin Kalesi, Cumil, UFO Observation Deck, Danubiana Meulensteen Art Museum, Michael Kapısı, Slovak National Theatre, St. Martin's Cathedral (Dom svateho Martina), Bratislava City Museum (Mestske Muzeum), New Bridge (Novy Most), St. Michael's Tower & Street, New Bridge (Novy Most), The new building of the Slovak National Theatre, Botanical Garden, Chatam Sofer Memorial, Primates' Palace (Primacialny palac), Czechoslovak Fortification Museum, Slovakia's White House - Grassalkovich Palace, Czechoslovak Fortification Museum, Jesuit Church (Juzuitsky kostol), Footbal Stadium Pasienky, Nedbalka Gallery mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında gelenlerdir.
 
Alışveriş Merkezleri: Bratislava’ da alışveriş deyince akla ilk gelen  Obchodnά’dır. Eurovea Galleria, Aupark Mall, Avion Alışveriş Merkezi, Polus City Centre, Shopping Palace Zlate Piesky, Koralkovy svet şehrin önde gelen alışveriş merkezlerindendir. Açık havada alışveriş yapmak isterseniz Mileti Cova Street ve Zilinska Street’ i tercih edebilirsiniz. Oyuncak almak isterseniz de Shop Creative Toys’ u tercih edebilirsiniz.
 
Yeme içme: Yemekleri ile iddialı olan Antica Toscana, şık görüntüsü ile dikkat çeken Grand Cru Wine Gallery, Bistro St. Germain, eski şehir görüntüsü içinde güzel tatlar denemek için Modra Hviezda, Bratislava’ ya özgü yemekler yemek için Bratislavsky Mestiansky Pivovar, lezzetli bir biftek yemek için Towers Steak & Salad, ferah görüntüsü ile Prasna Basta, hızlı servisinin yanında güzel yemekleri ile de iddalı olan Shtoor, Zamocky Pivovar, iyi bir İtalyan yemeği için ise Cafe Estremo tercih edilebilir.
 
Gece Kulüpleri ve Barlar: Bakchus Vinaren, Camouflage, Grandes Melones, Be About, GMT Bar, Bratislava Pub Crawl, Brasserie Anjou şehrin önde gelen eğlence yerlerindendir. İtalyan mutfağından sunduğu yemekleri ve farklı kokteylleriyle tercih edilebilecek başka bir yer ise Paparazzi Cocktail Bar – Ristorante. Caz müziği seven biri iseniz eğer Jazz Cafe tam size göre bir yer.
 

Paylaş