Boston Ucuz Uçak Bileti

Book your flight

to
Nüfus: 636.479
Para Birimi: Dolar
Ortalama Uçuş Süresi: 10 saat 35 dakika
Saat Farkı: (-5) GMT
Vize: Amerika Vizesi
 
Türkiye’den Boston’a, Boston’dan Türkiye’ye en ucuz uçak biletleri Geziko’da! Şimdi satın alın!
 
 

ŞEHİR İÇİ ULAŞIM

Şehir içi ulaşımda ABD’nin en eski metrosu olan Boston Metrosu’nu kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu metronun ana hattı olan Kırmızı Hat (Red Line) turistik bölgeleri kapsayan hattır. Metro yolculukları için 1 günlük sınırsız kullanım hakkı veren biletlerden edinirseniz çok uygun fiyatlara istediğiniz her yeri gezip görme şansına erişebilirsiniz.
Aracınızla gezmek isterseniz trafiğin oldukça yoğun, otoparklarının da pahalı olduğunu bilmenizde fayda var. 
 

İKLİM

Boston 4 mevsimi de zamanında yaşayan bir şehirdir. Kışın Charles Nehri’ni donduracak derecede soğuk, yazın ise zaman zaman bunaltıcı sıcaklıklar yaşanmaktadır. Bu yüzden Boston’ı gezmek için tercih edilebilecek en güzel zamanlar bahar ayları olmalıdır. İlkbaharda ağaçların çiçeklerle donanmış halleri, sonbaharda ise yaprakların oluşturduğu renk cümbüşü Boston’a hayran kalmanıza neden olabilir. 
 

EKONOMİ

Boston ekonomisi büyük ölçüde, şehirde bulunan büyük ve önemli üniversiteler sayesinde canlı duruyor. Eğitimin yanı sıra, sağlık, bankacılık ve turizm sektörü ekonomiyi canlı tutan diğer iş kolları.
 

GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

1680 yılında inşa edilmiş, tarih kokan ve Boston’ın en eski evi olan Paul Reverse Evi’ni görmelisiniz.
Harvard Üniversitesi 1636’da kurulmuştur ve ABD’nin en eski eğitim kurumudur. Eğitim alanındaki başarıları dolayısıyla da üniversite kampüsünde öğrencilerin yanı sıra oldukça büyük oranda turist görmek mümkündür. Sizler de metroyla kırmızı hattı kullanarak direkt kampüsün içine girebilirsiniz. Şehirde görülmesi gereken bir diğer önemli üniversite ise MIT. 1861 yılında kurulan bu üniversiteye de yine kırmızı hattı kullanarak gidebilir, kampüsünde gezebilirsiniz. Kartsız girişe izin verilen bazı fakülte binalarını da görme imkanı bulabilirsiniz.
Charles Nehri ve çevresi başlı başına gezilmesi gereken bir bölge. İmkanınız varsa nehir çevresinde yürüyüşler yapmalısınız. Longfellow Köprüsü Cambridge’i Boston’a bağlar ve gece görüntüsüyle oradakilere İstanbul Boğazı’nı hatırlatacak bir manzara sunar. Nehir üzerinde her mevsim karşılaşabileceğiniz yelkenliler sayesinde güzel pozlar yakalayabilir, geziniz ekim ayına denk geliyorsa yelkenli yarışlarını izleyebilirsiniz.
 
Duck Tours (Ördek Turları); Boston’ın simgesi haline gelmiş yaklaşık 1,5 saat süren, hem karada hem denizde gidebilen araçlarla çıkılan, rehber eşliğinde gezilen turlardır. Bu tura Prudential Binası’ndan katılırsanız 36 noktayı, New England Akvaryumu’ndan katılırsanız 22 noktayı görebilirsiniz.
 
Newbury Caddesi’nde 1850’lerden kalma binalar arasında gezerken kendinizi zaman makinesine binmiş gibi hissedebilirsiniz. 
 
North End; küçük bir İtalyan mahallesidir. Okyanus ile şehrin arasında kurulmuş lokanta ve pastaneleriyle ünlü bir bölgedir. Bu bölgede deniz ürünleri yemeyi tercih edebilirsiniz.
 
Yollarda yürürken düzgün bir hat oluşturacak şekilde yere döşenmiş kırmızı tuğlalara rastlarsanız bunun Freedom Trail (Özgürlük Yolu) olduğunu bilmelisiniz. Haritalar sayesinde bu yolu rahatça takip edebilir ve böylece Boston’a ait 16 tarihi bölgeyi rahatlıkla görebilirsiniz. Freedom Trail aynı zamanda ABD’nin ilk tarihi yürüyüşlerinden biridir.
 

ALIŞVERİŞ YAPILACAK YERLER

Newbury Caddesi’nde ünlü markaların butikleri bulunmaktadır. Prudential Towers, Boston’ın en yüksek yapısıdır ve giriş katında 70’e yakın mağaza ve lokanta bulunur. Binanın en üst katındaki (52. kat) Top of the Hub adlı restorana uğramalısınız.
 
Quincy Market ve Faneuil Market Place; 1742’de Peter Faneuil tarafından Boston’a hediye edilmek üzere yaptırılmıştır. Burada sokak satıcıları, festivaller, lokantalar ve mağazalarla hayat hep devam etmektedir. 
Alışveriş yapabileceğiniz diğer yerler; Copley Place Mall, The Shops at Prudential Center, Cambridge Side Galleria, The Mall at Chestnut Hill, Wrentham Outlet Center ve Burlington Mall olmak üzere çok çeşitlidir.
 

EĞLENCE MERKEZLERİ

Theater District; 18. Ve 19. Yüzyıldan kalan birçok tiyatro binasıyla sizlere beğeneceğiniz performanslar izleme imkanı sunar. Newbury Caddesi ve Quincy Market bölgesi hayatın çok canlı aktığı bölgelerdir.
Yerel beyzbol ve basketbol takımlarının maçlarını yerinde izlemek de çok eğlenceli bir seçenek olacaktır.
Eğer ziyaretiniz 31 Ekim tarihlerine denk geliyorsa Salem kasabasını ziyaret edebilir ve gerçek Cadılar Bayramı’nı burada yaşayabilirsiniz.
 

ÇOCUKLARLA GİDİLEBİLECEK YERLER

Charles Nehri etrafındaki gezi ve yürüyüş alanları, Museum of Science, Museum of Fine Arts çocuklarla birlikte sizlerin de ilginizi çekecektir.
 
New England Akvaryumu 4 katlı bir binadan oluşur ve en büyük özelliği binanın her yerinden görülebilen bir havuzu olmasıdır. Çocuklarınız deniz canlılarıyla tanışacak farklı heyecanlar duyacaklar.
 

GECE KULÜPLERİ VE BARLAR

Boston’da gece hayatı şehrin her bölgesinde çok canlıdır. Kışın çok soğuk havalarda bile kulüplerin önünde uzun kuyruklar görebilirsiniz. Uğrayabileceğiniz birkaç gece kulübü şu şekilde sıralanabilir: The Black Rose, Blue Man Group, Improv Asylum
 

ALINMASI / DENENMESİ GEREKENLER

Dünyaca tanınmış üniversitelerin hatıra eşyalarından edinmelisiniz.
Midye çorbası ve fırında pişirilmiş fasulye tadına mutlaka bakmanız gereken yiyecekler olmakla birlikte birbirinden güzel kafelerinde ve pastanelerinde zaman geçirmeden dönmemelisiniz.
 
Fiyat karşılaştırması ile Türkiye'den Boston’a, Boston’dan Türkiye'ye en ucuz uçak biletini hemen alın! Farklı ödeme seçeneklerinden, iptal ve iade fırsatlarından siz de yararlanın!
 

Paylaş