Almati Ucuz Uçak Bileti

Book your flight

to
Nüfus: 2,365 milyon
Para Birimi: Tenge
Ortalama Uçuş Süresi: 5 saat
Saat Farkı: (+5) GMT
Vize: Gerekmiyor
 
Türkiye’den Almati’ye, Almati’den Türkiye’ye en ucuz uçak biletleri Gezoko’da! Şimdi satın alın!
 
 

ŞEHİR İÇİ ULAŞIM

Henüz birkaç senelik olan metro hatları dışında Almati’de otobüs hatlarını da kullanabilirsiniz. Şehri gezerken yol kenarında elinizi kaldırdığınızda üzerinde taksi ibaresi olmayan araçlar da yanınızda durursa şaşırmayın. Almati’de bütün araçlar taksi işi yapabiliyorlar. Fiyatta anlaşırsanız sizi gitmek istediğiniz yere bırakabilirler.
 

İKLİM

Karasal iklimin hakim olduğu Almati’de gündüz ve gece arasındaki sıcaklık farkları oldukça fazladır. Yaz mevsiminde gün içinde sıcaktan bunalan insanlar akşamleyin gelen serinlikle bir nebze de olsa rahatlayabilirler. Kışlar ise oldukça soğuk geçer ve bu yüzden kış sporları için tercih edilen bir bölgedir. 
 

EKONOMİ

Finans ve ticaret bakımından Orta Asya şehirlerinin başında yer alır. Dinamik bir ekonomiye sahiptir.
 

GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

Başkanlık Sarayı, güzel mimarisi ve çevresindeki manzarası dolayısıyla görülmesi gereken bir yer. Maalesef içeriye girilemiyor. Kapısında askerlerin beklediğini görürseniz bu başkanın içerde olduğunu gösteriyor. 
 
Almati Ulusal Müzesi, Kazak Tarihi’ni detaylı bir şekilde sizlere sunarken prehistorik dönemden Moğollara dek bir çok kültürü görebileceğiniz bir müze.
 
28 Panfilov Anı Parkı, bu park 2. Dünya Savaşı’nda ölen kazak askerleri anısına yapılmış. Park içerisinde görülmesi gereken, hiç çivi kullanılmadan inşa edilmiş bir Ortodoks Kilisesi ve askerler anısına hiç sönmeyen bir ateş bulunuyor.
 
Charyn Kanyonu, Dünyanın en geniş 2. Kanyonu. Mutlaka görülmesi gereken bu doğa harikası kanyonun bazı yerlerinde 300 milyon yıllık fosiller bulunuyor.
 
Medeo kentin 15 kilometre uzağında muhteşem bir vadidir. Bu doğal harika, dünyanın en büyük buz pateni alanlarından birine sahiptir. Yine bu vadide ilginç mimarisiyle dikkatleri çeken bir de su hendeği bulunmaktadır.
Panfilov parkı karşısında bir diğer görülmeye değer yer de Arasan Hamamlarıdır. İçerisinde Fin, Türk ve Rus hamamlarının her birini bulundurur. 
 

ALIŞVERİŞ YAPILABİLECEK YERLER

Şehrin en önemli alışveriş merkezi Promenade Moda Merkezidir. Alışveriş saatleri 09:00 – 20:00 arasıdır hafta sonu ise bazı mağazalar açıktır.
 

EĞLENCE MERKEZLERİ

Almati’de güzel zaman geçirebileceğiniz bol miktarda park ve meydan vardır. Cumhuriyet Meydanı, 28 Panfilov Parkı ve Merkez Parkı (Gorky parkı) kentin en popüler bölgeleridir.
 

ÇOCUKLARLA GİDİLEBİLECEK YERLER

Çocuklarınızla keyifli vakit geçirebileceğiniz yerler yine şehrin birbirinden güzel parkları olacaktır. Kış sporlarını seviyorsanız kış mevsiminde gittiğinizde kış sporları yaparak çocuklarınızla keyifli vakit geçirebilirsiniz.
 

GECE KULÜPLERİ VE BARLAR

Gece hayatının yeni yeni gelişmeye başladığı kentte bar ve gece kulüpleri mevcuttur. Gecelerinizi iyi değerlendirebileceğiniz bir başka seçenek de Abay Devlet Opera ve Balesi olacaktır. Haftanın dört beş günü performans sergileyen bu tiyatroda güzel vakit geçirebilirsiniz.
 

ALINMASI / DENENMESİ GEREKENLER

Yerel yemekleri tatmadan Almati’den dönmemelisiniz. Beş Parmak, Kazak Çorbası, Uygur Mantısı ve Bavursak mutlaka yemeniz gereken Kazaklara özgü yemeklerdir.
 
Fiyat karşılaştırması ile Türkiye'den Almati'ye, Almati’den Türkiye'ye en ucuz uçak biletini hemen alın! Farklı ödeme seçeneklerinden, iptal ve iade fırsatlarından siz de yararlanın!

Paylaş