Tunisair Uçak Biletleri

Book your flight

to

Tunisair

Tunus’un milli taşıyıcısı Tunisair, 1948 yılında Tunis Air adıyla kuruldu. Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’da tarifeli uçuşlar yapan Tunis Air, Arap Hava Taşıyıcıları organizasyonun da bir parçası. Filosunda 32 adet uçak bulunan şirket şu anda 22 Avrupa ve 12 Arap şehrine uçuş gerçekleştiriyor.

Check in Kuralları

Tunisair ile isterseniz havaalanında kontuarlarda isterseniz de uçuşunuzdan önce internet üzerinden check-ininizi tamamlayabilirsiniz. Havaalanında check-in yaptırmayı düşünen yolcuların uçuşlarından 3 saat önce havaalanında olmaları önerilir, check-in uçuştan 1 saat önce kapanır. Online check-in ise uçuştan 24 saat önce başlar ve uçuşa 3 saat kalana kadar devam eder.

Bagaj Kullanımı

Tunisair’nun ücretsiz bagaj sınırlaması şu şekilde: Tunus’tan Avrupa, Kuzey Afrika ve Libya’ya yapılan uçuşlarda Economy Class yolcuları 23 kg’ı geçmeyecek şekilde 1 adet, Business Class yolcuları her biri 23 kg’ı geçmeyecek şekilde 2 adet bagaj taşıma hakkına sahipler. Tunus’tan Orta Doğu ve Batı Afrika’ya yapılan uçuşlarda Economy Class yolcuları 23 kg’ı geçmeyecek şekilde 2 adet, Business Class yolcuları her biri 23 kg’ı geçmeyecek şekilde 3 adet bagaj taşıma hakkına sahipler.

Havayolu şirketinin özel programına dâhil olan yolcular için ve bazı istikametlere yapılan yolculuklar için bagaj hakkı sayısı ve ağırlık oranları değişim gösterebiliyor. Detaylı bilgi için Tunisair internet sitesini inceleyebilirsiniz.

Loyalty Programı

Tunisair’ın yolcuları için hazırladığı Fidelys programı yolculara birçok avantajı bir arada sunuyor. Tunisair ve diğer ortak havayollarıyla uçtuğunuzda, anlaşmalı otellerde kaldığınızda, anlaşmalı ulaşım hizmetlerinden yararlandığınızda ve diğer anlaşmalı şirketlerle iş yaptığınız takdirde ücretsiz uçuşlar, business class’a yükselme, uçuş ücretlerinde indirimler gibi çeşitli ödülleri kazanma şansını yakalayacaksınız. Detaylı bilgilere Tunisair internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Uçak İçi Eğlence Sistemi

Seyahatiniz esnasında havayolunun LaGazelle dergisine göz gezdirebilir, havayoluna özgü yapılan lezzetli yemeklerin tadına varabilirsiniz.

Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Evcil hayvanınız ve onu taşıdığınız konteynerın ağırlığı ekstra bagaj olarak tahsil edilir. Evcil hayvanınız bir köpek ya da kedi dışında bir hayvan ise ve koltuğun altına sığmayacak kadar büyükse, kargo bölümünde yolculuk etmesi gerekebilir. Kargo kompartımanında taşınacak hayvanların bütün güvenlik kurallarına (sağlamlık, su geçirmezlik, kapalılık, havalandırma) uyan bir taşıma çantasının içerisine yerleştirilmesi gerekir.


Paylaş