Swiss Havayolları Uçak Bileti

Book your flight

to

Swiss Havayolları, İsviçre’nin ulusal havayolu olarak 2002 yılı Nisan ayından Swissair kurucuları tarafından kurulmuştur. Zürih Havalimanı’nda bulunan merkezleri ile Avrupa, Asya, Afrika ve Kuzey-Güney Amerika’ya toplam 37 ülkede 69 destinasyona uçuşlar gerçekleştirmektedir. Filosunda 91 uçak bulunmaktadır. Merkezi havalimanları Zürih Havalimanı başta gelmek üzere, Cenevre Uluslararası Havalimanı ve EuroAirport olarak devam etmektedir.

CHECK-IN İŞLEMLERİ

Check-in işleminizi gerçekleştirmek için mevcut olan imkanlarınız, online, mobil, bireysel ve havalanında görevliler tarafından olmak üzere seçeneklere ayrılmıştır.

Online bir şekilde işleminizi gerçekleştirmek istediğinizde uçağınızın hareket etmesine 23 saat kala havayolunun internet sitesinden başvurunuzu yapıp işleminizi gerçekleşrirebilirsiniz. İşlem sonunda geçiş bilgilerinizin çıktısını alarak hava alanine bu dökümanla gelmeniz rica edilmektedir. Mobil işlemlerinizi için, akıllı telefonunuza Swiss app’I indirmenizde fayda olacaktır. Buradaki adımları takip ederek kolayca check-in işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bireysel olarak havaalanında gerçekleştireceğiniz check-in işlemleri için Havaalanında bulunan kiosk makinelerinden Swiss havayolunu seçerek işleminizi yapmaya başlayabilirsiniz. Uçuşunuza 90 dakika kala havaalanında olmanız önerilmekte. Havaalanında bulunun Swiss havayolları görevlileri tarafından yapacağınız başvurular için de sıra olabilme ihtimalini varsayarak uçuşunuzdan 2 saat önce havaalanına gelmeniz önerilmekte. Ayrıca seçeceğiniz check-in yönteminizde her uçuşunuza uygun olmaması gibi bir durum söz konusu. Seyahat ettiğiniz yere gore kiosk makinelerinde işlem yapamayabilirsiniz. Bu yüzden Swiss Havayollarının sitesinden uçuşunuzun check-in imkanlarını araştırabilirsiniz.


BAGAJ KURALLARI

Yanınızda taşımak istediğiniz eşyalarınız için Swiss havayollarının sınıflara gore düzenlediği bagaj kullanım koşulları vardır. Eğer ekonomi sınıfında seyahat ediyorsanız kabine alabileceğiniz 1 çanta 8 kilo ile sınırlandırılmıştır. Birinci sınıf ve business sınıfı yolculuklarınızda 2 parça ve toplam ağırlığı 8 kg’yi geçmeyecek şekilde olmalıdır. Swiss havayollarının sunduğu ücretsiz bagaj hakkı ekonomi sınıfında bir çanta olup 23 kilo ile sınırlandırılmıştır. Business sınıfı yolculuklarınızda herbir çantanız 32 kiloyu geçmemek kaydıyla 2 çanta maksimum 64 kg hakkınız vardır. Birinci sınıf yolculuklarınızda ise çanta başı 32 kilo olup 3 çanta maksimum 96 kg ile sınırlandırılmıştır. Bunun yanı sıra spor ekipmanlarınızı da ücretsiz olarak yanınıza alma şansınız olacaktır. (Golf, kayak gibi)

Ekstra bagajlarınız için gittiğiniz yere göre düzenlenmiş fiyat tablosunu Swiss havayollarının sitesinden ayrıntılı bir şekilde inceleyebilirsiniz.


LOYALTY PROGRAM

Miles & More ile avantajlı seyahatler gerçekleştirebilirsiniz.


UÇAK İÇİ EĞLENCE SİSTEMİ

Swiss Havayolları, uçuşlarınızda gayet keyifli vakit geçirebilme imkanlarını da sunmakta. Koltuklarda bulunan ekranlar aracılığıyla uçuşunuz esnasında film izleyebilir, müzik dinleyebilir, oyunlar oynayabilirsiniz. İçinde 140 film ve bir çok TV programı bulunan ekranlarda 400 farklı CD içeriği ve müzik kanalları da mevcuttur. Her ay değişen film programlarını Swiss Havayolları’nın sitesinden takip edebilirsiniz. Ayrıca Swiss dergisini de gözden geçirme şansınız var. Swiss Havayolları, yolculuk boyunca okuyabileceğiniz izleyebileceğiniz ve çocuklarınızla oynayabileceğiniz eğlence hizmetleri sunmakta.


EVCİL HAYVAN TAŞIMA KURALLARI

Swiss Havayolu seyahatlerinizde hayvanlarınızı da gözardı etmiyor. 8 kg’yi geçmemek koşuluyla ve temiz korumalı bir kutu içerisinde hayvanlarınızı kabin içinde ve yanınızda taşıyabilme şansınız var. Ancak hayvanlarınızla yapacağınız seyahatlerinizdde onların da check-in işlemlerini havaalanına erken gelip halletmeniz gerekmektedir. 8 kg’yi geçen hayvanlarınız için ödeyeceğiniz ekstra ücret karşılığında bagajda veya kargo aracılığıyla onları da yanınızda götürebilmeniz mümkün.
Paylaş