Singapore Havayolları Uçak Bileti

Book your flight

to

Singapore Airlines Limited Singapur'un ulusal havayollarıdır. Genel merkezi Singapur’dadır. İlk uçuşunu 1947 yılında gerçekleştiren Singapur Havayolları, Singapur merkezli olarak günde 220 kalkış gerçekleştirmektedirler, yılda taşıdıkları yolcu sayısı 19,20 Milyona ulaşmaktadır. Filosunda 106 uçak bulunmakta olan hava yolu şirketi, yurtiçi ve yurtdışında Asya’ya, Avrupa’ya, Amerika’ya ve Pasifik’e uçuşlar düzenlemekte ve bir Star Alliance üyesi.

CHECK-IN İŞLEMLERİ

Check-in işlemlerinizi online/mobil olarak, havayolundan bireysel olarak ve gişede hava yolu çalışanları ile birlikte yapabilme şansınız vardır.

Gişe işlemini kullanmak isterseniz, uçuşunuza 48 saat kala açılan check-in sistemi 40 dakika kalana kadar devam etmektedir. Mobil ve online işlemlerinizde de aynı şekilde 48 saat kala açılan sistem son 2 saat kalana kadar devam etmektedir. Mobil vev online bir şekilde check-in yaptıysanız eğer geçiş kartı dökümanınızın çıktısını almayı unutmayın. Bununla birlikle havaalanına gelmeniz gerekmektedir.

Havaalanında bireysel olarak başvuru yöntemi olan kioskları kullanarak check-in işleminizi gerçekleştirmeniz de oldukça kolaydır. Uçuşunuza 18 saat kala kullanıma uygun olan kiosklar son 1 saate kadar devam etmektedir. Bilet numaranızı ve kimlik bilgilerinizden bir kaçını girerek adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Hava yolunda gerçekleştireceğiniz check-in işlemleri için uçuşunuza 2 saat kala havaalanından olmanız önerilmektedir.


BAGAJ KURALLARI

Bagaj haklarınız gittiğiniz yere göre değişkenlik göstermektedir. Brezilya ve Amerika’ya seyahatlerinizde bagaj hakkınız ekonomi sınıfında 30 kg’dir. Birinci sınıf ve suit yolculuklarınızda 50 kg, business sınıfı yolculuklarınızda 40 kg’dir.

Kabine alabileceğiniz bagaj 1 parça olup 8 kiloyu geçmemelidir. Ekstra bagajlarınızda gittiğiniz yere göre ödemeniz gereken kilo başı ve parça başı belirlenmiş ücretler bulunmaktadır. Detaylı bilgi için Sinagapu Hava Yollarının sitesine göz atabilirsiniz.


LOYALTY PROGRAM

Singapore Havayolları ile gerçekleştirdiğiniz uçuşlar da Miles & Smiles veya Shop & Miles kartınıza puanlar kazanabilirsiniz.


UÇAK İÇİ EĞLENCE SİSTEMİ

Singapore Havayolları ile uçuşlarınızda rahat ve eğlenceli vakit geçirmeniz için uçuş sınıfınıza göre düzenlenmiş eğlence programları mevcuttur. Suit, birinci sınıf ve business sınıfı uçuşlarınızda gürültüden etkilenmemeniz için ses kesici kulaklıklar ile daha komforlu yolculuklar edebilirsiniz. Koltuklarda bulunan ekranlar aracılığıyla tv showlarını, filmleri izleyebilir isterseniz müzik dinleyip oyun oynayabilirsiniz. Aynı zamanda okuyabileceğiniz dergilerle de Singapur havayolları hizmetinden ödün vermemekte.


EVCİL HAYVAN TAŞIMA KURALLARI

Her havayolu şirketinin olduğu gibi Singapore Havayollarının da hayvan taşıma kuralları için kendilerine gore düüzenlemeleri mevcut. Kedi ve köpeklerinizi havaalanında check-in işlemini gerçekleştirdikten sonra seyahatinizde onları da yanınıza alabilirsiniz. Belirlenmiş sınırların dışındaki hayvanlarınız kargo ile seyahet etiğiniz yere gönderilecektir.
Paylaş