Scandinavian Havayolları

Book your flight

to

İskandinavya’nın en büyük havayolu firması olan Scandinavian Airlines; Danimarka, Norveç ve İsveç’in resmi havayolu firması aynı zamanda. 1946 senesinde kurulan şirketin merkezi Stockholm’de yer alıyor. 100’ün üzerinde destinasyonu olan firma milyonlarca yolcu taşıyor ve bu konuda dünyanın önde gelen ilk on firması arasında. Star Allience’ın kurucu üyelerinden olan SAS, Greenland, Spanair, Linjeflyg, Thai Airways International ve Airline Scanair ile beraber uçuş da düzenliyor

CHECK-IN İŞLEMLERİ

İskandinav Hava Yolları’yla Check in işleminizi mobil olarak, online olarak, havaalanında bireysel yöntemlerle ve havaalanındaki şirket temsilcilikleriyle yapabilme şansınız bulunmaktadır.

Online Check-in yapmak istediğinizde uçuşunuza 22 saat kala başlayan işlemler son 1 saate kadar devam etmektedir. Hava Yolunun internet sitesinden işleminizi hangi adımlarla gerçekleştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz. İşlem sonu geçiş kartınızın çıktısını alarak havaalanına gelmeniz yeterli olacaktır.

Mobil işlemler aracılığıyla check-in yapmak istediğiniz takdirde, SAS app’ini akıllı telefonunuza indirip işleminizi yapabilirsiniz. Uçuşa 22 saat kala başlayan mobil check-in son 1 saate kadar devam etmektedir.

Havaalanındaki kiosk makinelerini kullanarak da check-in işleminizi bireysel olarak halledebilirsiniz. Ancak ekstra bagajla veya evcil hayvanınızla yolculuk ediyorsanız kiosklardan check-in sizin için uygun bir seçim değil. Bunun için havaalanındaki danışmalardan işleminizi gerçekleştirmeniz sizin için mantıklı olacaktır.

Check-in işleminizi mutlaka uçuşunuza en az 30 dakika kala halletmiş olmanız aceleye gelmemeniz ve uçağınıza vaktinde yetişebilmeniz açısından iyi olacaktır. Havaalanına geldiğinizde uzun sıralar olabilir bu yüzden yurtiçi uçuşlrınızdan en az 1 saat önce yurtdışı uçularınızdan 2 saat önce havaalanında olmanız önerilmektedir.


BAGAJ KURALLARI

İskandinav Hava Yollarıyla sahip olduğunuz bagaj hakkı her uçuşunuz için 23 kilo ile sınırlı olup kabine alabileceğiniz çantanız 8 kiloyu geçmemelidir. Ekstra bagajlarınız için uçtuğunuz yere göre yurtiçinde ve yurtdışındaki uçuşlarınızda belirlenmiş ücretlendirmelere tabi tutulmaktasınız. Hava Yolu şirketinin internet sitesinde bu bilgilere daha detaylı ulaşabilmeniz mümkündür.

Çocuklar ve bebekler için özel bir düzenleme yoktur. Onlar da hava yolunun sunduğu bagaj haklarına sahiptir.


LOYALTY PROGRAM

Hava Yolu şirketinin size sunduğu üyeliklerden biri olan EuroBonus ile avantajlı seyahet etme şansını yakalayabilirsiniz. Diamond ve Gold üyelikleri bulunan EuroBonus ile seyahatinizi daha keyifli hale getirmek sizin elinizde. Uçuşlarınızda ve uçuş sonrası araba kiralama, konaklama gibi konularda da ekstra puan kazanabileceğiniz kart ile daha fazla seyahat etme şansını yakalayın.


UÇAK İÇİ EĞLENCE SİSTEMİ

Uçuşunuz esnasında vaktinizi keyifli bir şekilde geçirebilmeniz için her koltukta bulunan ekran sistemiyle, ister film izler, ister oyun oynayabilir, isterseniz müzik dinleyebilirsiniz. Bunu yanı sıra havayoluna ait dergilerden alıp okuma şansına sahipsiniz.


EVCİL HAYVAN TAŞIMA KURALLARI

Evcil hayvanınızla seyahat edecekseniz, uçuştan 24 saat önce hayvanınızın check-in işlemini gerçekleştirmiş olmanız gerekmektedir. Evcil hayvanınızın kilosu 8 kg’yi geçmemeli ve uzunluğu 40 genişliği 25 cm’yi aşmamalıdır. Hayvanınızın ağırlı 8 kg’yi geçiyorsa kargo aracılığıyla seyahet ettiğiniz yere gönderilecektir. Yurtiçi uçuşlarınızda ödemeniz gerek ücret 46 Euro, Avrupa, Türkiye, Tel Aviv’e olan uçuşlarınızda 66 Euro, Asya’ya ve US’ye olan uçuşlarınızda 91 Euro’dur.
Paylaş