Royal Jordanian Havayolları Uçak Bileti

Book your flight

to

Ürdün’ün ulusal havayolu olarak 1963 yılında kurlmuştur. Kral Abdullah II gözetiminde, küresel bir ittifak ile 30’dan fazla uçak oluşan bir filonun seçkin üyelerinden biri olmak için bölgesel ve global noktalara hizmet vermektedir. 2007 yılından beri Oneworld tam üyeliği yoluyla itibar kazanmıştır. Royal Jordanian Airlines, Amman`da merkezli Ürdün Kraliyet Havayollarıdır ve Avrupa, Asya, Afrika, Ortadoğu`da kolay ve rahat bir uçuş deneyimi sunmaktadır. Dünya çapında 40 ülkede yaklaşık 60 noktaya hizmet vermektedir.

CHECK-IN İŞLEMLERİ

Royal Jordanian hava yolları check-in işlemleriniz için havayolunda, online, bireysel seçenekler sunmakta.

Eğer işleminizi online olarak yapacaksanız uçuşunuza 24 saat kala havayolu şirketinin internet sitesine girerek buradan işleminizi 4 sat kalana kadar gerçekleştirebilirsiniz. Geçiş bilgilerinizin çıktısını alarak işleminizi tamamlamış olacaksınız.

Bireysel olarak havaalanında işleminizi gerçekleştirmek istediğinizde havaalanında bulunan kiosk makineleri aracılığıyla check-in yapabilirsiniz. Havaalanındaki şirkete ait bölümden de bireysel olarak gidip görevliler aracılığıyla check-in yapabilirsiniz. Amerika’ya olan uçuşlarınızda 1 saat öncesine kadar işleminizi yapmanız gerekmektedir. Yurtiçi uçuşlarınızda ise 20 dakika kalana kadar işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.


BAGAJ KURALLARI

Kuzey Amerika ve Avrupa uçuşları hariç ekonomi sınıfı yolculuklarınızda bagaj hakkınız 1 olup ağırlığı 20 kg’yi geçmemelidir. Birinci sınıf yolculuklarınızda ise bu hakkınız 30 kg olmaktadır. Çocuklar için bagaj kurallarında değişiklik yoktur. Yetişkinler için geçerli olan sınırlamaya dahildir. Uçak kabinine alabileceğiniz çantanın ağırlığı 10 kg’yi geçmemelidir.

Avrupa’ya olan seyahatlerinizde kullanabileceğiniz bagaj hakkı birinci sınıf yolcusu iseniz 2 parça olup 32 kg’yi aşmamalıdır. Ekonomi sınıfı Avrupa yolculuklarınızda 23 kg olmak üzere bir hakkınız vardır. Birinci sınıf yolculuklarınızda 32 kg’yi aşmamak kaydıyla 100 Euro karşılığında ekstra bagaj hakkı alabilmektesiniz.

Ekonomi sınıfında ise 23 kiloyu aşmamak kaydıyla 80 Euro ücretle ekstra bagaj alabilirsiniz.

Kuzey Amerika’ya olan seyahatlerinizde birinci sınıf yolculuk yapıyorsanız 2 parça toplamında 32 kilo bagaj hakkınız var. Ekonomi sınıf yolcularının bagaj hakkı 2 parça olup 23 kiloyu geçmemelidir. Ekstra bagajlarınız için üçüncü dördüncü eşyanıza ve ağırlığa göre ücret talep edilmektedir.


LOYALTY PROGRAM

Via Rail Canada, Paypal, Rocketmiles ile işbirliği içerisinde.


UÇAK İÇİ EĞLENCE SİSTEMİ

Uçuş esnasında keyifli vakit geçirebilmeniz için her koltukta bulunan ekran aracılığıyla film-dizi izleyebilir, müzik dinleyebilir, sistem içerisinde bulunan oyunları oynayabilirsiniz. Bunun dışında dergi, gazete gibi hizmetleri de bulunmaktadır.


EVCİL HAYVAN TAŞIMA KURALLARI

Uçuşlarınızda evcil hayvanlarınızı yanınızda götürmek istediğiniz takdirde bagaj hakkınıza dahil olmadığı için hayvanınızın ve kafesinin ağırlığına göre ekstra ücret ödemeniz gerekmektedir. Evcil hayvanınızı ancak ekonomi sınıfı kabinlerinde yanınıza alabilirsiniz. Ancak 7 kg’yi geçmemelidir.
Paylaş