Royal Air Marocco Uçak Biletleri

Book your flight

to

Royal Air Marocco

Fas’ın en büyük hayavayolu olan Royal Air Marocco yani Fas Kraliyet Havayolları Fas Hükümeti tarafından işletilen ve merkezi Kazablanka olan bir milli taşıyıcıdır. 1957 yılında kurulan havayolunun filosu birisi kargo olmak üzere 53 uçaktan oluşmaktadır. Domestik uçuşların yanı sıra, Afrika, Asya, Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika dâhil 94 noktaya uçmaktadır.

Check in Kuralları

Havaalanında, Fas Kraliyet Havayolları kayıt bürosundan ya da daha hızlı olması için self-servis check-in kontuarından kaydınızı yaptırabilirsiniz. Öngörülen kalkış saatinden 2 saat (ya da uzun mesafeli yolculuklarda 3 saat) önce uluslararası check-in işleminizi gerçekleştirmenizi öneririz. Check-in işlemi genellikle kalkışa 45-50 dk. kala kapatılır. Bununla birlikte uçuş saatinden 45 ya da 50 dk. önce olarak belirlenen saat sınrını aşmamalısınız, aksi takdirde Fas Kraliyet Havayolları koltuğunuzu istediği gibi tanzim etme hakkını saklı tutar.

Online check-in uçuşunuzda 48 saat önce başlar ve 2 saat önce sona erer. Aşağıdaki havaalanlarında online check-in hizmetinden faydalanabilirsiniz: Paris Orly, Brüksel, Amsterdam, Beyrut, Bordo, Marsilya, Nantes, Nice, Strazburg, Toulouse, Milano, Roma, İstanbul, Lizbon, Montreal, Cenevre, Zürih, Sao Paulo, Kahire, Frankfurt, Münih, Stockholm, Paris Charles de Gaulle, Barselona, Kopenhag, Madrid, Londra Gatwick ve Londra Heathrow. Kanada, İsviçre, Almanya, ABD, İspanya, İngiltere, İtalya, Hollanda, Suudi Arabistan ve Belçika hariç olmak üzere Kazablanka’dan tüm güzerhaglar için online kayıt bulunmaktadır

Bagaj Kullanımı

Royal Air Marocco’nun ücretsiz bagaj sınırlaması şu şekilde: Economy Class yolcuları 23 kg’ı geçmeyecek şekilde 1 adet, Business Class yolcuları her biri 23 kg’ı geçmeyecek şekilde 2 adet bagaj taşıma hakkına sahipler. Havayolu şirketinin özel programına dâhil olan yolcular için ve bazı istikametlere yapılan yolculuklar için bagaj hakkı sayısı ve ağırlık oranları değişim gösterebiliyor, ek hak istemeniz böyle durumlarda mümkün. Detaylı bilgi için Royal Air Marocco internet sitesini inceleyebilirsiniz.

Loyalty Programı

Royal Air Marocco’ın yolcuları için hazırladığı Safar Flyer programı sizlere birçok avantajı bir arada sunuyor. Royal Air Marocco ve diğer ortak havayollarıyla uçtuğunuzda, anlaşmalı otellerde kaldığınızda, anlaşmalı ulaşım hizmetlerinden yararlandığınızda ve diğer anlaşmalı şirketlerle iş yaptığınızda miller kazanacaksınız. Kazandığınız bu miller karşılığında ücretsiz uçuşlar, business class’a yükselme, uçuş ücretlerinde indirimler gibi çeşitli ödüller sizleri bekliyor. Detaylı bilgilere Royal Air Marocco internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Uçak İçi Eğlence Sistemi

Royal Air Marocco’da gidilecek farklı güzergâhlar ve sınıflar için farklı eğlence imkânları sunuluyor. Ekonomi sınıfında güncel ve klasik Hollywood filmleri, Arap filmleri, belgeseller ve televizyon dizileri dâhil 45’ten fazla program, dev bir müzik arşivi, oyunlar ve bir coğrafi gösterim sistemi mevcut. Seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için, Fas Kraliyet Havayolları ile ilgili eğlence programını, uçakta satılan ürünleri bulabileceğiniz RAM Magazine dergisini de inceleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra özel gereksinimlerinize göre hazırlanan yemekler de uçakta sizi bekliyor olacak.

Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Seyahatiniz için rezervasyon yaptırırken evcil hayvanınızla seyahat etmek istediğinizi bildirmeniz gerekiyor. Kabin için taşımak istediğiniz evcil hayvanınızın ağırlığı 5 kilogramdan fazla olmamalı, ebatları 115 santimetreyi (55x40x20 cm) geçmeyen ve hava delikleri olan sağlam bir kutuya (çanta, kafes ya da sepet) yerleştirilmelidir. Taşınan hayvanların sağlık belgesi, aşı kartı ve giriş ya da transit izin belgesi gibi belgeleri eksiksiz olarak yanınızda bulunmalıdır. Hem görme hem de işitme engelli yolculara eşlik eden kılavuz köpeklerin taşınması için yolcunun engelini doğrulayan bir sağlık raporu istenir. Kargo kompartımanında taşınacak hayvanların bütün güvenlik kurallarına (sağlamlık, su geçirmezlik, kapalılık, havalandırma) uyan bir taşıma çantasının içerisine yerleştirilmesi gerekir.


Paylaş